Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Μπορεί να γίνει και αυτό αλλά καλλίτερα να παρακολουθείς εσύ τις πτήσεις σου.Αν και μέχρι τον Απρίλιο μπορεί να έχει τελειώσει το θέμα.
Θα στέλνουμε live ανταποκρίσεις από 4 χώρες της περιοχής, Μάρτιο - Απρίλιο. :)
 

Ανθηg

Member
Μηνύματα
13
Likes
67
Παιδιά καλησπέρα. Προβληματισμένη και εγώ για ταξίδι που θέλουμε να κάνουμε όπως κάθε χρόνο στη Ταυλάνδη. Κάθε χρόνο πάμε για 1 μήνα το Φλεβάρη και φέτος όταν ξεκίνησε το θέμα με τον κοροναϊο γύρω στην αρχή Γενάρη είπαμε να αφήσουμε τα εισητήρια για τελευταία στιγμή. Τώρα? Τί? Επιβεβαιώνω τον τίτλο. Έχουμε φίλους ήδη εκεί, δεν βιώνουν κάποια πίεση, φοράνε μάσκες σε κλειστά μέρη (καθόλου δεν μου αρέσει αυτό) αλλά γενικά με τόσους κινέζους που ταξιδεύουν προς τα εκεί, νιώθουν κάπως το ρίσκο. Εμείς τώρα αναρωτιόμαστε.. Να ρισκάρουμε? Αν ήταν μία βδομάδα ή ένα δεκαήμερο δεν θα το σκεφτόμουν τόσο θα πήγαινα. Αλλά τώρα για 1 μήνα που θέλουμε να πάμε, είναι ένα διάστημα που μπορεί να εξαπλωθεί ραγδαία και να υπάρχουν μεχρι και απαγορευτικά προς Ευρώπη. Δεν ξέρω.. Τι λέτε?
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Ταξιδι και εγω μεσα Μαρτη για Ταυλανδη. Μεχρι τωρα κλεισμενα μονο τα εισιτηρια απο και προς Αθηνα. Θα περιμενω λιγο ακομα να δω τι θα γινει... Ουτε ενα honeymoon δεν μπορουμε να κανουμε!
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Εκλεισα την προηγούμενη βδομάδα εισητήρια για Πεκίνο - Σαγκάη το Πάσχα και έχω στρεσαριστεί αρκετά. Προς το παρόν παρακολουθώ την κατάσταση και ελπίζω ότι στους μήνες που μεσολαβούν έως τον Απρίλιο θα έχουν ομαλοποιηθεί τα πράγματα και δεν θα χρειαστεί να ακυρώσω το ταξίδι μου και να χάσω όλα τα λεφτά των εισητηρίων. Αν κάποιος από εσάς δει ακυρώσεις πτήσεων σε Air China και Lufthansa ας το ποστάρει εδώ.
Καλησπέρα. Ζω Γερμανία. Η Lufthansa μόλις ανακοίνωσε άμεση αναστολή πτήσεων προς Κίνα μέχρι τις 9 Φεβρουαρίου.
 

Lazarosblg

Member
Μηνύματα
27
Likes
31
Καλησπέρα στην ομάδα όλα κλεισμένα για 22 Φεβρουάριιου. Πρώτος σταθμός Χονγκ Κονγκ μετά Σιγκαπούρη και τέλος Ταϊλάνδη και επιστροφή 10 Μάρτη! Τι κάνουμε;; Ήδη κοιμάμαι λίγο περίεργα από το άγχος...
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Καλησπέρα στην ομάδα όλα κλεισμένα για 22 Φεβρουάριιου. Πρώτος σταθμός Χονγκ Κονγκ μετά Σιγκαπούρη και τέλος Ταϊλάνδη και επιστροφή 10 Μάρτη! Τι κάνουμε;; Ήδη κοιμάμαι λίγο περίεργα από το άγχος...
Αρχικα καλως ηρθες στο φομουμ! Κατα δευτερον με ποια εταιρεια πετας για Χονγκ Κονγκ ;;
 

Ανθηg

Member
Μηνύματα
13
Likes
67
Καλησπέρα στην ομάδα όλα κλεισμένα για 22 Φεβρουάριιου. Πρώτος σταθμός Χονγκ Κονγκ μετά Σιγκαπούρη και τέλος Ταϊλάνδη και επιστροφή 10 Μάρτη! Τι κάνουμε;; Ήδη κοιμάμαι λίγο περίεργα από το άγχος...
Επειδή ζούμε παρόμοιες αγωνίες, θα σου πω οτι έχεις χρόνο μεχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας πιστεύω θα έχει δείξει τις προθέσεις του ο ιος.. Εμείς πρέπει να πάρουμε απόφαση εντός 2 ημερών. Ή πάμε με το ρίσκο μας ή αλλάζουμε προορισμό με λιγότερες μέρες :(
 

Lazarosblg

Member
Μηνύματα
27
Likes
31
Αρχικα καλως ηρθες στο φομουμ! Κατα δευτερον με ποια εταιρεια πετας για Χονγκ Κονγκ ;;
Παρακολουθώ χρόνια το σάιτ αλλά η παρούσα κατασταση σηκώνει ποσταρισμα... Με σκουτ πετάω μου έστειλαν σήμερα ότι μπορώ να αλλάξω τα εισητηρια ή να κάνω refund! Χόνγκ Κονγκ παω με ανταπόκριση στην Σιγκαπούρη.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Παρακολουθώ χρόνια το σάιτ αλλά η παρούσα κατασταση σηκώνει ποσταρισμα... Με σκουτ πετάω μου έστειλαν σήμερα ότι μπορώ να αλλάξω τα εισητηρια ή να κάνω refund! Χόνγκ Κονγκ παω με ανταπόκριση στην Σιγκαπούρη.
Και τι σκεφτεσαι να κανεις;; Αντε πες τα λεφτα απο τα εισιτηρια δεν τα χανεις. Απο ξενοδοχεια κτλπ ;;;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπέρα στην ομάδα όλα κλεισμένα για 22 Φεβρουάριιου. Πρώτος σταθμός Χονγκ Κονγκ μετά Σιγκαπούρη και τέλος Ταϊλάνδη και επιστροφή 10 Μάρτη! Τι κάνουμε;; Ήδη κοιμάμαι λίγο περίεργα από το άγχος...
Παρακολουθώ χρόνια το σάιτ αλλά η παρούσα κατασταση σηκώνει ποσταρισμα... Με σκουτ πετάω μου έστειλαν σήμερα ότι μπορώ να αλλάξω τα εισητηρια ή να κάνω refund! Χόνγκ Κονγκ παω με ανταπόκριση στην Σιγκαπούρη.
Αγαπητε φιλικα: παρε το refund, αποκλειεται να εχει φτιαξει τπτ ως 22/2 θα εχει χειροτερεψει κ ισως αγρια...κ κλεισε δυτικα, Καραιβικη, ν. Αμερικη.
 

Lazarosblg

Member
Μηνύματα
27
Likes
31
Και τι σκεφτεσαι να κανεις;; Αντε πες τα λεφτα απο τα εισιτηρια δεν τα χανεις. Απο ξενοδοχεια κτλπ ;;;
Για την ώρα δεν αλλάζω κάτι... Από κρούσματα Χονγκ Κονγκ και Σιγκαπούρη είναι σχεδόν στα ίδια, μετά πρώτη από τους προορισμούς έρχεται η Ταϊλάνδη περίπου με 14. Υπομονή μια εβδομάδα και βλέπουμε δεν υπάρχει άλλη λύση. Τα ξενοδοχεία εχουν ήδη πληρωθεί, με αυτό της Σιγκαπούρης να μας ενημερώνει πως σε περίπτωση που έχουμε ταξιδέψει Κίνα 14 μέρες πριν, ακυρώνει την κράτηση άμεσα και επιστρέφει το ποσό. Μάλλον θα κάνουμε βουτιες με μάσκες και όχι θαλάσσιες
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Για την ώρα δεν αλλάζω κάτι... Από κρούσματα Χονγκ Κονγκ και Σιγκαπούρη είναι σχεδόν στα ίδια, μετά πρώτη από τους προορισμούς έρχεται η Ταϊλάνδη περίπου με 14. Υπομονή μια εβδομάδα και βλέπουμε δεν υπάρχει άλλη λύση. Τα ξενοδοχεία εχουν ήδη πληρωθεί, με αυτό της Σιγκαπούρης να μας ενημερώνει πως σε περίπτωση που έχουμε ταξιδέψει Κίνα 14 μέρες πριν, ακυρώνει την κράτηση άμεσα και επιστρέφει το ποσό. Μάλλον θα κάνουμε βουτιες με μάσκες και όχι θαλάσσιες
Είσαι ωραίος ;) Αναμένουμε να δούμε πώς θα το χειριστείτε, έρχεται και η σειρά μας αρχές Μαρτίου (Βιετνάμ, Καμπότζη, Μαλαισία).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom