Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Έχει κανείς κάποια πληροφορία για Αμερική (Νέα Υόρκη - Ουάσινγκτον) τι ισχύει αυτή τη στιγμή? Έχω εισιτήρια - ξενοδοχεία για 20/05 και έχω αρχίσει να ψιλοσκεφτομαι μήπως θα πρέπει να ακυρώσω...
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Έχει κανείς κάποια πληροφορία για Αμερική (Νέα Υόρκη - Ουάσινγκτον) τι ισχύει αυτή τη στιγμή? Έχω εισιτήρια - ξενοδοχεία για 20/05 και έχω αρχίσει να ψιλοσκεφτομαι μήπως θα πρέπει να ακυρώσω...
76 μέχρι τώρα στην Νέα Υόρκη...
https://www.nytimes.com/2020/03/07/nyregion/coronavirus-new-york-queens.html
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ξέρεις κάτι συγκεκριμένο ή απλά πιθανολογείς με βάση αυτά που έχεις ακούσει η φαντάζεσαι; Εάν ναι και θέλεις να βοηθήσεις, πες το για να είμαστε πιο υποψιασμένοι (και προετοιμασμένοι) και - φυσικά - να σ'ευχαριστήσουμε που μας βοήθησες.
Πιθανολογω, οπως ειναι ευνοητο, πως θα ειναι η καραντινα σε μια φτωχη χωρα του 3ου κοσμου με συστημα υγειας στα σπαργανα που καλυπτει μονο το 20% του πληθυσμου. Δεν θα ηθελα να το δοκιμασω κ γι αυτο θα ακυρωσω ταξιδι οπου υπαρχει ρισκο καραντινας. Αυτη ειναι η γνωμη μου, thats all folks.
 

Raul

Member
Μηνύματα
64
Likes
195
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Έχει κανείς κάποια πληροφορία για Αμερική (Νέα Υόρκη - Ουάσινγκτον) τι ισχύει αυτή τη στιγμή? Έχω εισιτήρια - ξενοδοχεία για 20/05 και έχω αρχίσει να ψιλοσκεφτομαι μήπως θα πρέπει να ακυρώσω...
Δύο γνωστοί μου είναι αυτήν την εποχή Νέα Υόρκη. Ένας για δουλειά 2 μήνες, ο άλλος διακοπές. Τώρα είναι εντάξει, ακόμα πηγαίνεις αλλά εξαπλώνεται κι εκεί. Εγώ έχω Πάσχα για Νέα Υόρκη αλλά η γενικότερη κατάσταση σε παγκόσμιο επίπεδο δείχνει να χειροτερεύει μέρα με τη μέρα οπότε θεωρώ ότι κανείς μας δεν θα πάει Απρίλιο - Μάιο. Για την ώρα δεν έχω ακυρώσει ξενοδοχείο, ούτε αεροπορικά - αν δε βγει ανακοίνωση από την αεροπορική δε με συμφέρει, ούτε έχω πουλήσει λοιπά εισιτήρια. Περίμενε, έχεις καιρό ακόμα εσύ...
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Δύο γνωστοί μου είναι αυτήν την εποχή Νέα Υόρκη. Ένας για δουλειά 2 μήνες, ο άλλος διακοπές. Τώρα είναι εντάξει, ακόμα πηγαίνεις αλλά εξαπλώνεται κι εκεί. Εγώ έχω Πάσχα για Νέα Υόρκη αλλά η γενικότερη κατάσταση σε παγκόσμιο επίπεδο δείχνει να χειροτερεύει μέρα με τη μέρα οπότε θεωρώ ότι κανείς μας δεν θα πάει Απρίλιο - Μάιο. Για την ώρα δεν έχω ακυρώσει ξενοδοχείο, ούτε αεροπορικά - αν δε βγει ανακοίνωση από την αεροπορική δε με συμφέρει, ούτε έχω πουλήσει λοιπά εισιτήρια. Περίμενε, έχεις καιρό ακόμα εσύ...
Από KLM που έχω εγώ πάντως έχει βγει ανακοίνωση για αλλαγή - ακύρωση και αφορά όλες τις πτήσεις της. (αλλαγή ημερομηνιών - πτήσεων ή ακύρωση και προμήθεια voucher διάρκειας 1 έτους)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Και εγώ 26/4...το σκέφτομαι για ακύρωση... φαντάζομαι η κατάσταση θα είναι χειρότερη τοτε
Χθες ανακοινωθηκε lock down στο 1/4 του πληθυσμου της Ιταλιας. Θυμιζω οτι πριν δυο εβδομαδες ειχε μολις 3 κρουσματα. Τι ρωτας τωρα, οσο δεν απαγορευονται οι πτησεις, μπορεις να πας. Το θεμα ειναι τι θα δεις εκει και πως θα περασουν οι μερες αν γενικευθει η καραντινα. Ταξιδι απο τα Lidl.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.269
Likes
7.869
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
20-25/04 CMN via FCO Alitalia.....εκτός συγκλονιστικού γεγονότος ΔΕΝ κάνουμε καμιά αλλαγή !
 

Raul

Member
Μηνύματα
64
Likes
195
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Από KLM που έχω εγώ πάντως έχει βγει ανακοίνωση για αλλαγή - ακύρωση και αφορά όλες τις πτήσεις της. (αλλαγή ημερομηνιών - πτήσεων ή ακύρωση και προμήθεια voucher διάρκειας 1 έτους)
Εγώ είμαι με Delta (απευθείας) που είναι στην ίδια κοινοπραξία και τώρα που το ανέφερες το είδα και η ανακοίνωση αφορά σε όλες τις πτήσεις Delta - AirFrance - KLM, απ' ό,τι διάβασα. Θα παρακολουθώ και θα αποφασίσω μέχρι τέλος του μήνα. Σ' ευχαριστώ!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.857
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO

MVSylvia

Member
Μηνύματα
587
Likes
2.386
Οσοι ειστε στον ιδιωτικο τομεα, σας εχουν τριξει τα δοντια απο τις δουλειες σας για πιθανα μελλοντικα σας ταξιδια?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom