Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Raul

Member
Μηνύματα
64
Likes
195
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκανδιναβία
Οσοι ειστε στον ιδιωτικο τομεα, σας εχουν τριξει τα δοντια απο τις δουλειες σας για πιθανα μελλοντικα σας ταξιδια?
Το αφεντικό μου μάς έδειξε τον δρόμο: έφυγε την Παρασκευή για διακοπές στην Ευρώπη. Οπότε, όλα καλά!
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.229
Likes
7.626
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
MVSylvia said:
Οσοι ειστε στον ιδιωτικο τομεα, σας εχουν τριξει τα δοντια απο τις δουλειες σας για πιθανα μελλοντικα σας ταξιδια?
Το αφεντικό μου μάς έδειξε τον δρόμο: έφυγε την Παρασκευή για διακοπές στην Ευρώπη. Οπότε, όλα καλά!

.....έχει τρίξει κάποιος τα δόντια σε ιδιωτικό η δημόσιο τομέα για επερχόμενα ταξίδια ? η αυτό που κυκλοφόρησε για τον ΟΤΕ που ενημέρωσε ότι όποιος πάει ταξίδι θα παίρνει και 14 επιπλέον άδεια από την κανονική του ? !!!!!!!!!!!! ΚΟΥΤΑΜΑΡΕΣ χωρίς υπόσταση !
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Το αφεντικό μου μάς έδειξε τον δρόμο: έφυγε την Παρασκευή για διακοπές στην Ευρώπη. Οπότε, όλα καλά!

.....έχει τρίξει κάποιος τα δόντια σε ιδιωτικό η δημόσιο τομέα για επερχόμενα ταξίδια ? η αυτό που κυκλοφόρησε για τον ΟΤΕ που ενημέρωσε ότι όποιος πάει ταξίδι θα παίρνει και 14 επιπλέον άδεια από την κανονική του ? !!!!!!!!!!!! ΚΟΥΤΑΜΑΡΕΣ χωρίς υπόσταση !
Καθολου!εχω κλεισει ταξιδι για την επομενη βδομαδα και ενω ειχε παρει τ αγορι μου κανονικη αδεια 5 μερες,πλεον του την παιρνουν πισω με το προσχημα "που θα πας τωρα εξω δε βλεπεις τι γινετε με το ιο;θα μας κολλησεις μολις γυρισεις,δε θα πας πουθενα"...αυτολεξει τα λογια σου λεω...και πρεπει τωρα εγω ή να χασω τα λεφτα μου ή να κανω ταμα να τους αλλαξει γνωμη...οποτε αν δε σου χει τυχει μην κρινεις γιατι το iq του ελληνα ειναι στο -1 πλεον....(στο προορισμο που παω τα κρουσματα ειναι λιγοτερα απ οτι εδω)
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.229
Likes
7.626
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Απ΄όσο γνωρίζω άδεια για να βγει κάποιος στο εξωτερικό χρειάζεται μόνο αν είναι στρατιωτικό προσωπικό η ασφαλείας....και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δώσω λογαριασμό που θα ταξιδέψω ? αν είναι Milan η Αμαλιάς (Αμαλλλλλιάδα)? Εξ ίσου επικίνδυνο !
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
.....έχει τρίξει κάποιος τα δόντια σε ιδιωτικό η δημόσιο τομέα για επερχόμενα ταξίδια ? η αυτό που κυκλοφόρησε για τον ΟΤΕ που ενημέρωσε ότι όποιος πάει ταξίδι θα παίρνει και 14 επιπλέον άδεια από την κανονική του ? !!!!!!!!!!!! ΚΟΥΤΑΜΑΡΕΣ χωρίς υπόσταση !
Είναι 100% αληθινό αλλά για 7 ημέρες με κανονική εννοείται άδεια.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Απ΄όσο γνωρίζω άδεια για να βγει κάποιος στο εξωτερικό χρειάζεται μόνο αν είναι στρατιωτικό προσωπικό η ασφαλείας....και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δώσω λογαριασμό που θα ταξιδέψω ? αν είναι Milan η Αμαλιάς (Αμαλλλλλιάδα)? Εξ ίσου επικίνδυνο !
Φυσικά και σε ρωτάνε που θα πας όταν ζητάς άδεια μεγαλύτερη των 3 ημερών, στον ιδιωτικό τομέα.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Απ΄όσο γνωρίζω άδεια για να βγει κάποιος στο εξωτερικό χρειάζεται μόνο αν είναι στρατιωτικό προσωπικό η ασφαλείας....και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δώσω λογαριασμό που θα ταξιδέψω ? αν είναι Milan η Αμαλιάς (Αμαλλλλλιάδα)? Εξ ίσου επικίνδυνο !
Καλα μη φανταστεις και στρατιωτικο προσωπικο να εισαι η αδεια εξωτερικου ειναι να ειχαμε να λεγαμε πιστεψε με.Απομειναρι παλιοτερης εποχης που δεν δινει κανεις σημασια ουτε τσεκαρει κανενας αν εχεις αδεια,ουτε τπτ.Στον ιδιωτικο τομεα πλεον ειναι πιο αυστηρα τα πραμματα ετσι οπως παει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Οσοι ειστε στον ιδιωτικο τομεα, σας εχουν τριξει τα δοντια απο τις δουλειες σας για πιθανα μελλοντικα σας ταξιδια?
Το αντίθετο. Η λογική είναι να πάμε τώρα διακοπές που εχει μειωμένη κινηση, μην τυχόν και λείπουμε όταν σταματήσει η κορωνουστερια που θα έχει πολλή δουλειά.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.995
Likes
12.062
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
ευχαριστω!! :) να δουμε μεχρι 20 Μαρτιου τι θα γινει
Προς το παρον το Ισραηλ κλεινει τα συνορα του με την Αιγυπτο. Σε περιπτωση ειχατε (εσεις ή καποιος αλλος) αποφασισει να συνδυασετε το ταξιδι σας.

Ισα ισα προλαβε το ελληνικο γκρουπ. Αγιο ειχε!
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
541
Likes
2.297
Φυσικά και πέφτει ανάκριση για το λόγο της άδειας αλλά και για το πού θα πας, πράγμα που δεν κρύβεται γιατί είναι ολοφάνερο από το εταιρικό κινητό. Και εννοείται δεν είναι νόμιμο να σου πουν δεν φεύγεις για εξωτερικό για λόγους τρομολαγνίας αλλά τι είναι νόμιμο και τι τελικά συμβαίνει, είναι δύο τελείως άλλες υποθέσεις. Και το πόσο σε παίρνει να εναντιωθείς στο παράλογο εξαρτάται από το πόσο σε παίρνει να ψάξεις αλλού δουλειά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.783
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom