Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
εγω μετά απο πολύ σκέψη και μη βλέποντας φως στον ορίζοντα εστειλα να μεταφέρω για τον Οκτώβριο την κρουαζιέρα στην Μεσογειο και Κανάρια που είχα κλεισει τον Απρίλιο απο Σαβόνα!! τώς ελπίζω να μου κάτσει και ακύρωση πτήσης απο ryanair για να μην κλαίω τα αεροππορικά!! Πάντως εμένα αυτό που με φρέναρε είναι το μπούλινγκ που είμαι σίγουρη οτι θα δεχόταν τα παιδιά μου αμα την επιστροφή !!!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Επειδη αρκετοι γραφετε για μπουλινγκ και πως ειναι βασικος παραγοντας για να αναβαλλεται το ταξιδι σας...Φοβαστε τους φιλους των παιδιων σας (και τους γονεις τους) να μην κανουν μπουλινγκ στα παιδια σας; Εχετε σκεφτει να συζητησε με τα παιδια σας ωστε αν αρρωστησει ο γονιος καποιο παιδιου ή το ιδιο το παιδι πως να συμπεριφερθει; Ή του λετε να μην πλησιαζει τα παιδακια που καποιος απο το περιβαλλον του ερχεται απο το εξωτερικο; Στα σχολεια οι εκπαιδευτικοι το συζητανε με τους μαθητες; Οι συλλογοι γονεων εχουν κανει συστασεις στα σχολεια να γινουν τετοιες συζητησεις (και γενικοτερα κατα του μπουλινγκ) ;

Συγγνωμη αλλα φαινεται απο αυτα που γραφεται πως υπαρχει τεραστιο προβλημα με το μπουλινγκ. Και ειτε πατε ταξιδι, ειτε οχι το παιδι σας μεγαλωνει και ζει (για αρκετες ωρες) μεσα σε ενα αρρωστο περιβαλλον.

Δεν το λεω επικριτικα και δεν κατηγορω κανεναν αλλα εχετε μεγαλυτερο προβλημα να αντιμετωπισετε για να σας απασχολει ο κοροναιος.
 
Last edited:

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
το οτι ζουμε σε ενα αρρωστο περιβαλλον αυτο ειναι δεδομενο!! το προβλημα του μποουλινγκ ειναι γεγονως σε καθε ευκαιρια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Επειδη αρκετοι γραφετε μπουλινγκ και πως ειναι βασικος παραγοντας για να αναβαλλεται το ταξιδι σας...Φοβαστε τους φιλους των παιδιων σας (και τους γονεις τους) να μην κανουν μπουλινγκ στα παιδια σας; Εχετε σκεφτει να συζητησε με τα παιδια σας ωστε αν αρρωστησει ο γονιος καποιο παιδιου ή το ιδιο το παιδι πως να συμπεριφερθει; Ή του λετε να μην πλησιαζει τα παιδακια που καποιος απο το περιβαλλον του ερχεται απο το εξωτερικο; Στα σχολεια οι εκπαιδευτικοι το συζητανε με τους μαθητες; Οι συλλογοι γονεων εχουν κανει συστασεις στα σχολεια να γινουν τετοιες συζητησεις (και γενικοτερα κατα του μπουλινγκ) ;

Συγγνωμη αλλα φαινεται απο αυτα που γραφεται πως υπαρχει τεραστιο προβλημα με το μπουλινγκ. Και ειτε πατε ταξιδι, ειτε οχι το παιδι σας μεγαλωνει και ζει (για αρκετες ωρες) μεσα σε ενα αρρωστο περιβαλλον.

Δεν το λεω επικριτικα και δεν κατηγορω κανεναν αλλα εχετε μεγαλυτερο προβλημα να αντιμετωπισετε για να σας απασχολει ο κοροναιος.
Καπου δεν το παρακολουθεις το θεμα. Το ΥΠΕΠΘ συστηνει 14ημερη καραντινα σε μαθητες και εκπαιδευτικους που επιστρεφουν απο ταξιδι. Αν κουβαληθουν στο σχολειο χωρις καραντινα, δεν ειναι μπουλινγκ, ειναι φυσιολογικη αντιδραση στην αναισθησια.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Το αφεντικό μου μάς έδειξε τον δρόμο: έφυγε την Παρασκευή για διακοπές στην Ευρώπη. Οπότε, όλα καλά!

.....έχει τρίξει κάποιος τα δόντια σε ιδιωτικό η δημόσιο τομέα για επερχόμενα ταξίδια ? η αυτό που κυκλοφόρησε για τον ΟΤΕ που ενημέρωσε ότι όποιος πάει ταξίδι θα παίρνει και 14 επιπλέον άδεια από την κανονική του ? !!!!!!!!!!!! ΚΟΥΤΑΜΑΡΕΣ χωρίς υπόσταση !
Πριν 2 εβδομάδες γύρισα από Μάλτα! Εκεί φυσικά έμαθα και για τα πρώτα κρούσματα στην Ιταλία. Συνάδελφος μου πήγε Ρώμη και γύρισε την ίδια μέρα με μένα.. Φυσικά ο άνθρωπος δεν γνώριζε την κατάσταση στην Ιταλία. Συνήθως δε γνωρίζουν για τα ταξίδια μου εκτός ελαχίστων περιπτώσεων. Δυστυχώς αυτή τη φορά το γνώριζαν λόγω κάποιων συγκυριών. Του συναδέλφου του έδωσαν υποχρεωτική άδεια 7 ημερών. Εγώ τη γλύτωσα γιατί δεν υπήρχε κρούσμα στη Μάλτα. Ακόμα όμως τρώω bulling...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καπου δεν το παρακολουθεις το θεμα. Το ΥΠΕΠΘ συστηνει 14ημερη καραντινα σε μαθητες και εκπαιδευτικους που επιστρεφουν απο ταξιδι. Αν κουβαληθουν στο σχολειο χωρις καραντινα, δεν ειναι μπουλινγκ, ειναι φυσιολογικη αντιδραση στην αναισθησια.
Αν πανε οι γονεις καποιου παιδιου ταξιδι στο εξωτερικο το παιδι πρεπει να μπει σε καραντινα 14 μερες;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Αν πανε οι γονεις καποιου παιδιου ταξιδι στο εξωτερικο το παιδι πρεπει να μπει σε καραντινα 14 μερες;
Μα δεν μιλαμε για αυτο, αν καταλαβα καλα. Τα περισσοτερα μελη λενε για το παιδι που θα επιστρεψει μετα απο ταξιδι που θα το εχουν μαζι τους. Το τι κανουν οι γονεις μονο δεν ειναι θεμα παρα της οικογενειας, δεν πεφτει λογος σε κανεναν
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Οσοι ειστε στον ιδιωτικο τομεα, σας εχουν τριξει τα δοντια απο τις δουλειες σας για πιθανα μελλοντικα σας ταξιδια?
προς το παρον οποιος παει ταξιδι δεν παει για δουλεια για 2 εβδομαδες. χωρις αυτο να του ροκανιζει την αδεια και ενω πληρωνεται. ηδη ενας δεν εχει ερθει.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μα δεν μιλαμε για αυτο, αν καταλαβα καλα. Τα περισσοτερα μελη λενε για το παιδι που θα επιστρεψει μετα απο ταξιδι που θα το εχουν μαζι τους. Το τι κανουν οι γονεις μονο δεν ειναι θεμα παρα της οικογενειας, δεν πεφτει λογος σε κανεναν
Εγω νομιζα πως μιλουν καποιοι για ταξιδια χωρις τα παιδια τους. Αλλα και για ταξιδια με τα παιδια τους να μιλουν νομιζω πως τις 2 εβδομαδες της καραντινας τις υπολογιζουν. Αρα φοβουνται για μπουλινγκ μετα το περας των 14 ημερων της αυτοαπομονωσης; Ακομα χειροτερα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Αλλα και για ταξιδια με τα παιδια τους να μιλουν νομιζω πως τις 2 εβδομαδες της καραντινας τις υπολογιζουν. Αρα φοβουνται για μπουλινγκ μετα το περας των 14 ημερων της αυτοαπομονωσης; Ακομα χειροτερα.
Νομιζεις. Αμφιβαλλω οτι το ξερουν γιατι ειναι φρεσκοτατη αποφαση και αμφιβαλλω οτι ενημερωσαν τα σχολεια κιολας τους γονεις.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αρα αμα ενα παιδακι παει στο εξωτερικο και καθισει δυο εβδομαδες στο σπιτι του γυρνωντας στο σχολειο δεν θα εχει κανενα προβλημα απο τους συμμαθητες. ΟΚ, ετσι ειναι ενταξει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Αρα αμα ενα παιδακι παει στο εξωτερικο και καθισει δυο εβδομαδες στο σπιτι του γυρνωντας στο σχολειο δεν θα εχει κανενα προβλημα απο τους συμμαθητες. ΟΚ, ετσι ειναι ενταξει.
Η 14ημερη καραντινα ισχυει μαλιστα μονο απο χωρες με "αυξανομενα κρουσματα". Λογικα απο Κινα που μειωνονται δεν υπαρχει θεμα :haha: (ψαχνω χωρα που να μη θελω καραντινα κι εγω)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom