Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

love travel

Member
Μηνύματα
47
Likes
40
Πετάω 14/3το Σάββατο για Λονδίνο κ 17/3για Βερολίνο κ το άλλο Σάββατο επιστροφή Αθήνα....έχουν πέσει όλοι να με φάνε....έξι μήνες το περιμένω..δεδομένου ότι μένω σε μικρή πόλη κ όλοι ξέρουν όλους αν γίνει τίποτα θα με λιντσάρουν...
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ταξίδι-Όνειρο
Warwick, NY
Μια απο τα ίδια! και εγω είμαι αισιόδοξος! Έχω κλείσει τα πάντα εκτός απο την e-visa που θα την αφήσω στα τέλη Μαρτίου. Ελπίζω να πάνε όλα καλα και να τα πουμε στο αεροπλάνο!!!
Και εμείς τα ίδια.
Έχουμε κλείσει τα πάντα εκτός από e-visa.
11 Απριλίου για Σιγκαπούρη.
 

Masbass

Member
Μηνύματα
113
Likes
184
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Σε
20/3 τελικά εμείς. Θα επιθυμούσα να ακυρώσω, ανεξαρτήτως επιστροφής χρημάτων, δεν το βρίσκω διασκεδαστικό να κυκλοφορώ με την ψυχή στο στόμα, αλλά δεν υπάρχει ομοφωνία... Αν πάμε (ή πάνε) θα έχεις ανταπόκριση. Όλα ρευστά είναι, τα δεδομένα αλλάζουν μέρα με τη μέρα.
Εγώ προς το παρόν δεν ακυρώνω μέχρι 22/3..αν έρθουν τα πάνω κάτω δεν ξέρω αν έχω επιλογή να αλλάξω προορισμό με μικρό κόστος κ βρεθώ Κρήτη τελικά!!
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
254
Likes
259
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Δίκιο έχεις.. εάν την τελευταία εβδομάδα δεν βρίσκω λεπτομέρειες θα σου στείλω να με βοηθήσεις.. ευχαριστώ πολύ
Καλημερα,πριν λιγο μιλουσα με συνεργατιδα-φιλη απο τη Βιτσενζα. Ειναι λιγο δυσκολη η κατασταση. Τους επιτρεπεται να βγαινουν εξω μονο για λογους υγειας,ψωνια για τροφιμα και δουλεια(οσοι εργαζονται).Κατα τα αλλα εινια ολα κλειστα και ερημα.Στο εργοστασιο που εργαζεται οσοι μπορουν να δουλεψουν απο το σπιτι μενουν σπιτι, τους υπολοιπους τους εχουν χωρίσει λιγους λιγους στα γραφεια και γενικα δεν πολυσυναντιουνται. Περιμενε παντως να δεις, κι εγω φευγω (λεω τωρα) τον Απριλιο για Ιταλια.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
AEGEAN: Αλλάζει δωρεάν τα εισιτήρια λόγω κορονοϊού
Η Aegean-OlympicAir είχε ενημερώνει τους επιβάτες της που κατείχαν εισιτήριο με ημερομηνία έκδοσης έως 23 Φεβρουαρίου 2020 προς οποιοδήποτε προορισμό του δικτύου, ότι μπορούσαν να το μεταθέσουν σε μεταγενέστερη ημερομηνία έως 20 Οκτωβρίου 2020 δίχως την παραμικρή επιβάρυνση (χωρίς rebooking fees).

Tώρα η εταιρία αποφάσισε να επεκτείνει το μέτρο και στα εισιτήρια που αφορούν στο διάστημα 9 Μαρτίου έως 30 Απριλίου. Οι επιβάτες μπορούν να τα μεταθέτουν σε άλλη ημερομηνία όχι όμως πέρα από τις 20 Οκτωβρίου 2020 και πάντα για τον ίδιο προορισμό.

μπορούν να το πραγματοποιήσουν χωρίς τέλη αλλαγής (rebooking fees) μέσω τηλεφωνικού κέντρου στο 210 6261000.
 

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Σε
Εγώ προς το παρόν δεν ακυρώνω μέχρι 22/3..αν έρθουν τα πάνω κάτω δεν ξέρω αν έχω επιλογή να αλλάξω προορισμό με μικρό κόστος κ βρεθώ Κρήτη τελικά!!
κι εγώ προς το παρον αντιστεκομαι ακομα στις συνεχεις πιεσεις να αλλαξω το μαροκο - φευγω 21/3..
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.806
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Εγω πετουσα 20/03 για Λισαβόνα, με τα σημερινα δεδομενα θα πήγαινα, αλλά η παρέα μου είχε αλλη αποψη και ετσι ακύρωσα. Θα δω μηπως το μεταφέρω με Αegean σε άλλη ημερομηνία.

Εχω και τον Ιουνιο μία Κωνσταντινουπολη, ελπίζω να καταφέρουμε να πάμε ..
 

minion

Member
Μηνύματα
48
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη <3
Για όσους ελπίζουν μέχρι τελευταία στιγμή να πραγματοποιήσουν τα προγραμματισμένα ταξίδια τους, μπορεί κάποιος να προτείνει κάποια ταξιδιωτική ασφάλεια, η οποία να καλύπτει και το ενδεχόμενο να νοσήσει κάποιος από τον κορονοϊό? και ενδεχομένως μη προγραμματισμένα έξοδα σε περίπτωση εφαρμογής καραντίνας.
 

marathes

Member
Μηνύματα
54
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ-ΔΥΤΙΚΗ ΑΚΤΗ
Και εμένα θα με ενδιέφερε, φίλη φίλου νοσηλεύτηκε τρεις μέρες Ισλανδία για σπασμένο πόδι (δεν τη χειρούργησαν) και της ήρθε πακετάκι στην Ελλάδα 5500ε!!! Εγκεφαλικό! Φανταστείτε πόσο θα πηγαίνει 15νθήμερη νοσηλεία στις ΗΠΑ!
 

cacao

Member
Μηνύματα
64
Likes
82
Και εμένα θα με ενδιέφερε, φίλη φίλου νοσηλεύτηκε τρεις μέρες Ισλανδία για σπασμένο πόδι (δεν τη χειρούργησαν) και της ήρθε πακετάκι στην Ελλάδα 5500ε!!! Εγκεφαλικό! Φανταστείτε πόσο θα πηγαίνει 15νθήμερη νοσηλεία στις ΗΠΑ!
Ελπίζω να μην χρειάστηκε να πουλήσει το νεφρό της για να ξοφλήσει...!
Η ευρωπαϊκή κάρτα για τέτοιες περιπτώσεις είναι, δεν τη δέχτηκαν;
Δύσκολο να αναλάβει ασφαλιστική να καλύψει τον "κίνδυνο" του κορωνοϊού, δεν την συμφέρει με τίποτα..
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Ελπίζω να μην χρειάστηκε να πουλήσει το νεφρό της για να ξοφλήσει...!
Η ευρωπαϊκή κάρτα για τέτοιες περιπτώσεις είναι, δεν τη δέχτηκαν;
Δύσκολο να αναλάβει ασφαλιστική να καλύψει τον "κίνδυνο" του κορωνοϊού, δεν την συμφέρει με τίποτα..
η κάρτα είναι σε ισχύ εντός ΕΕ, αλλα και Νορβηγία, Ισλανδία k Ελβετία
αλλα όπως μου είχανε πει k εμενα για την Ελβετία, μπορεί να σου πούνε να τα πληρώσεις, k μετά να τα πάρεις πίσω από το ταμείο σου....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom