Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Masbass

Member
Μηνύματα
113
Likes
184
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
Κι εμένα μου έστειλε ειδοποίηση για ακύρωση το Booking στο app (27/3-1/4 στην ίδια γειτονιά στο Trastevere της Ρωμης όπως πιο πάνω). Προσοχή: αν πάτε στο site δεν λέει κάτι για ακύρωση ενώ στο app σου στέλνει one click cancellation και τα λεφτά σας πίσω (εγώ είχα ήδη προπληρώσει) οπότε όσοι είστε για Ιταλία και θέλετε ν ακυρώσετε ξενοδοχείο πηγαίντε μέσω app. Tώρα να δούμε τι θα κάνουμε με Alitalia, αν τελικά ακυρώσει τις πτήσεις μπας και πάρουμε κανα λεφτό πίσω γιατί δε βολεύει ούτε reroute σε 2 εβδομάδες ούτε ξανά κλείσιμο στη Ρώμη μέχρι 30/6 αφού θα ξαναπάω του χρόνου για τον μαραθώνιο.
 

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Παρίσι 17/3 ακυρώνουμε; τι θα κάνατε;
Εμεις με μιση καρδια αναβαλλαμε τελικα το Μαρόκο - πεταγαμε 21/3. δεν εχουμε κανενα φοβο μην κολλησουμε εκει, εχει μολις 2 καταγεγραμμενα κρουσματα αλλα καταληξαμε οτι δεν θα απολαμβαναμε το ταξιδι αν ημαστε μεσα στο αγχος είτε μην γινει καραντινα στην ελλαδα και δεν μπορουμε να γυρισουμε ειτε μην τυχον εκδηλωσουμε κανα συμπτωμα εκει και καταληξουμε σε μαροκινο νοσοκομειο...μεχρι χτες ελεγα δν αναβαλλω με τπτ εκτος αν δεν υπαρχει αεροπορικη συνδεση αλλα σημερα το σκεφτηκα καλυτερα και δεν εχει νοημα να κανουμε τοσα εξοδα για μια εβδομαδα και να μην το ευχαριστηθουμε
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.110
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Κι εγώ τελικά τα άλλαξα τα εισιτήρια. Το σκέφτηκα πολύ αλλά δυστυχώς βλέπω ότι η κατάσταση χειροτερεύει...δεν μπορώ να το.ρισκαρω.
Αν δεν πετανε και τα χελιδονια...
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Φυσικά. Γι'αυτό και εγω λέω ότι θα πετούσα. Δεν κατάλαβα γτ ενοχληθήκατε.
Φυσικά. Γι'αυτό και εγω λέω ότι θα πετούσα. Δεν κατάλαβα γτ ενοχληθήκατε.
Καλέ προς Θεού, δεν ενοχλήθηκα! Το λέω σαν μια γενική διαπίστωση γιατί κι εγώ άκουσα διαφορά από τον περίγυρο μου. Πάω, με λένε ανεύθυνη, δεν πάω, είμαι υπερβολική. Κι επειδή έχω δει κι εδώ μέσα διάφορες απόψεις τονίζω ότι ο καθένας κάνει τις επιλογές του ως ελεύθερος άνθρωπος. Για να μην πω για τους ταξιδιώτες σε Ιταλία και Ισραήλ που κόντεψαν να τους λιντσάρουν...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Δεν κρίνω κανέναν σας αλλά σας "θαυμάζω " για το κουράγιο σας να μιλάτε για ταξίδια τις επόμενες 10 15 ημέρες τουλάχιστον με την κατάσταση σε όλο τον κόσμο να επιδεινώνεται και με τον κίνδυνο- ο μη γένοιτο - να έχετε θέμα στην επιστροφή αν έχουμε δυσάρεστες εξελίξεις στην Ελλάδα ή στην χωρα από όπου θα επιστρέψετε.
Εγώ σκεφτόμουν για το Πάσχα εντός Ελλάδας με την οικογένεια αλλά έχει χαλάσει η διάθεση μου.
Οσοι ταξιδεψετε τελικά να γυρίσετε με το καλό υγιείς
 
Μηνύματα
39
Likes
153
Σε 2 μέρες πετάμε Θεσσαλονίκη Άμστερνταμ αβανα. Σίγουρα ακούγεται τρομακτικό αλλά δεν φοβόμαστε. Παίζει η Αβάνα να μην μας δεχτεί ;;; μπορούμε να το δούμε κάπου ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.807
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom