Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Μόλις έλαβα μειλ από την Lufthansa για την πτήση μου με Austrian και ενώ αρχικά χάρηκα και σκέφτηκα μήπως ακυρώσουν την πτήση ή με αφήσουν να αλλάξω ημερομηνία, λένε ότι καταλαβαίνουν τις ανησυχίες των επιβατών αλλά χαίρονται που θα πετάξουμε μαζί τους. Λολ. Βέβαια αναφέρουν ότι ίσως υπάρξουν αλλαγές στις ώρες οποτε ελπίζω να υπάρξουν μεγάλες αλλαγές ώστε να μην τις αποδεχτώ. Αν επικοινωνήσω μαζί τους λέτε να βρω καμία λύση;
 

minion

Member
Μηνύματα
48
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη <3
Άσε έχω στεναχωρηθεί πολύ. Ονειρεμένο ταξίδι και για μένα το προετοιμάζω πολύ καιρό. Εσύ τι σκέφτεσαι; Θα πας αν δεν βγει κάποια οδηγία;
Μάλλον θα το αφήσω μέχρι τελευταία εβδομάδα και αν έχουν γινει πιο δραματικα τα πράγματα ή εδώ ή εκεί θα το αναβάλλω γιατί το ενδεχόμενο καραντίνας θα είναι πιο πιθανό :cry::cry:.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Την ακραία λύση :bleh::bleh: γιατί μετά από 18 μέρες ταξιδεύω για Μαρόκο
Σε εχασα!! Πετας για Ταυλανδη και καπακι για Μαροκο;;
Μόλις έλαβα μειλ από την Lufthansa για την πτήση μου με Austrian και ενώ αρχικά χάρηκα και σκέφτηκα μήπως ακυρώσουν την πτήση ή με αφήσουν να αλλάξω ημερομηνία, λένε ότι καταλαβαίνουν τις ανησυχίες των επιβατών αλλά χαίρονται που θα πετάξουμε μαζί τους. Λολ. Βέβαια αναφέρουν ότι ίσως υπάρξουν αλλαγές στις ώρες οποτε ελπίζω να υπάρξουν μεγάλες αλλαγές ώστε να μην τις αποδεχτώ. Αν επικοινωνήσω μαζί τους λέτε να βρω καμία λύση;
Τρολαρισμα απο την ιδια την αεροπορικη δηλαδη....
 

minion

Member
Μηνύματα
48
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη <3
Και εγώ έλαβα ένα παρόμοιο εμαιλ από την Turkish για το ποσό νοιάζονται για τους επιβάτες, ότι τα αεροσκαφη καθαριζονται μετά από κάθε πτήση και για το ποσό συχνά ανανεώνεται ο αέρας στον χώρο της καμπίνας :lol::p
 

hrubi

Member
Μηνύματα
26
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Manhattan, New York
Μάλλον θα το αφήσω μέχρι τελευταία εβδομάδα και αν έχουν γίνει πιο δραματικά τα πράγματα ή εδώ ή εκεί θα το αναβάλλω γιατί το ενδεχόμενο καραντίνας θα είναι πιο πιθανό :cry::cry:.
Κι εγώ αυτό σκέφτομαι να κάνω. Μέχρι στιγμής αναμένω την αεροπορική ευτυχώς δεν έχω πληρώσει ακόμα ξενοδοχεία και αμάξι. Όλα τελευταία στιγμή! Μακάρι να τελειώνει όλο αυτό το συντομότερο δυνατόν!
 

minion

Member
Μηνύματα
48
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη <3
Κι εγώ αυτό σκέφτομαι να κάνω. Μέχρι στιγμής αναμένω την αεροπορική ευτυχώς δεν έχω πληρώσει ακόμα ξενοδοχεία και αμάξι. Όλα τελευταία στιγμή! Μακάρι να τελειώνει όλο αυτό το συντομότερο δυνατόν!
Η αεροπορική ισως σου δίνει ήδη τη δυνατότητα να αλλάξεις ημερομηνίες χωρίς να πληρώσεις το πρόστιμο της αλλαγής, παρά μόνο τη διαφορά στην τιμή του εισιτηρίου . πάντως και εμένα μόνο τα αεροπορικά με αγχώνουν , εχω κλεισμένο φοβερό ξενοδοχείο σε εξευτιλιστική τιμή :shock: Με δωρεάν ακύρωση . Ίσως χάσω τα εισιτήρια για το nba, αλλά μικρό το κακό αν Χάσω ολόκληρο το ταξίδι.

https://www.emirates.com/gr/english/help/travel-updates/#3515 για τσέκαρε αν σε καλύπτει κάποια από τις επιλογές
 
Last edited by a moderator:

jlee

Member
Μηνύματα
29
Likes
29
Καλησπέρα!

Έχω ένα προβληματισμό και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας.

12/04 με 26/04 έχω προγραμματίσει ταξίδι για το Βιετνάμ.

Δεν έχω πρόβλημα με φοβίες περί κορονοϊού. Τις έχω ξεπεράσει. Έρχομαι καθημερινά σε επαφή με αρκετά διαφορετικά άτομα και νομίζω οτι αν είναι να με βρει ας με βρει. Ο καθένας όπως έχουμε πει αναλογίζεται τις ευθύνες του και λαμβάνει τα ατομικά μέτρα προστασίας.

Ο προβληματισμός μου αφορά την ταξιδιωτική εμπειρία!

Μήπως το όλο κλίμα θα επηρεάσει την όλη κατάσταση? πχ τα μουσεία θα είναι κλειστά? Διάφορες εκδηλώσεις δεν θα πραγματοποιηθούν? Μήπως θα είμαστε περιορισμένοι τόσο πολύ που απλά θα θέλουμε να φύγουμε?
 

hrubi

Member
Μηνύματα
26
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Manhattan, New York
Η αεροπορική ισως σου δίνει ήδη τη δυνατότητα να αλλάξεις ημερομηνίες χωρίς να πληρώσεις το πρόστιμο της αλλαγής, παρά μόνο τη διαφορά στην τιμή του εισιτηρίου . πάντως και εμένα μόνο τα αεροπορικά με αγχώνουν , εχω κλεισμένο φοβερό ξενοδοχείο σε εξευτιλιστική τιμή :shock: Με δωρεάν ακύρωση . Ίσως χάσω τα εισιτήρια για το nba, αλλά μικρό το κακό αν Χάσω ολόκληρο το ταξίδι.

https://www.emirates.com/gr/english/help/travel-updates/#3515 για τσέκαρε αν σε καλύπτει κάποια από τις επιλογές
Σ'ευχαριστώ πολύ, λέει μέχρι στιγμής για ταξίδια μέχρι 31/03, αλλά λέει ότι αλλάζουν από ώρα σε ώρα όλα.. Για να δούμε
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Καλησπέρα!

Έχω ένα προβληματισμό και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας.

12/04 με 26/04 έχω προγραμματίσει ταξίδι για το Βιετνάμ.

Δεν έχω πρόβλημα με φοβίες περί κορονοϊού. Τις έχω ξεπεράσει. Έρχομαι καθημερινά σε επαφή με αρκετά διαφορετικά άτομα και νομίζω οτι αν είναι να με βρει ας με βρει. Ο καθένας όπως έχουμε πει αναλογίζεται τις ευθύνες του και λαμβάνει τα ατομικά μέτρα προστασίας.

Ο προβληματισμός μου αφορά την ταξιδιωτική εμπειρία!

Μήπως το όλο κλίμα θα επηρεάσει την όλη κατάσταση? πχ τα μουσεία θα είναι κλειστά? Διάφορες εκδηλώσεις δεν θα πραγματοποιηθούν? Μήπως θα είμαστε περιορισμένοι τόσο πολύ που απλά θα θέλουμε να φύγουμε?
Καλησπερα! Ενας μηνας μετα ειναι παρα μα παρα πολυ μεγαλο διαστημα!! Σε ενα μηνα μπορει να εχουν ερθεινολα τουμπα. Αφηνεις τις μερες να περνανε και παρακολουθεις καθημερινα τις εξελιξεις για μενα.
 

AmstEL

Member
Μηνύματα
14
Likes
9
Καλησπέρα!

Έχω ένα προβληματισμό και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας.

12/04 με 26/04 έχω προγραμματίσει ταξίδι για το Βιετνάμ.

Δεν έχω πρόβλημα με φοβίες περί κορονοϊού. Τις έχω ξεπεράσει. Έρχομαι καθημερινά σε επαφή με αρκετά διαφορετικά άτομα και νομίζω οτι αν είναι να με βρει ας με βρει. Ο καθένας όπως έχουμε πει αναλογίζεται τις ευθύνες του και λαμβάνει τα ατομικά μέτρα προστασίας.

Ο προβληματισμός μου αφορά την ταξιδιωτική εμπειρία!

Μήπως το όλο κλίμα θα επηρεάσει την όλη κατάσταση? πχ τα μουσεία θα είναι κλειστά? Διάφορες εκδηλώσεις δεν θα πραγματοποιηθούν? Μήπως θα είμαστε περιορισμένοι τόσο πολύ που απλά θα θέλουμε να φύγουμε?
Καλημέρα! Πεταω και εγω 11-28 Απριλίου για Βιετναμ. Είναι νωρίς ακόμα για να ξέρουμε. Εγω γενικά το παρακολουθώ το θέμα και οπως είπα αμα κλείσουν αξιοθέατα δεν θα πάω. Εγω θα σου πρότεινα να μην το σκεφτεσαι απο τώρα και αγχωθείς και να πάρεις την απόφαση σου τέλη Μαρτίου. Αλλάζουν τα πράγματα καθημερινά.Ουτους η αλλος η Scoot λεφτά δεν δίνει πίσω αν πετάς με την συγκεκριμένη. Ευχομαι να πανε όλα καλα και να ταξιδέψουμε ολοι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom