Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

xaris_di

Member
Μηνύματα
19
Likes
44
Για πτήση στη Ν. Υόρκη αρχές Απριλίου με KLM, τηλεφωνικά χτες το πρωί ενημερώθηκα πως δικαιούμαι full refund όμως το σχετικό αίτημα έπρεπε να το υποβάλλω στο site τους . Στο site τους, στο πεδίο mytrip αναφέρει όντως FLIGHTS CANCELLED για τις πτήσεις μου, σε άλλο πεδίο ανέφερε πως δικαιούμαστε full refund όταν ακυρώνονται οι πτήσεις, και μέσω του σχετικού link έκανα το σχετικό αίτημα . Το πρόβλημα είναι πως μάλλον είχε κρασάρει το site τους, καθώς δε με άφηνε να εκτυπώσω την αίτηση για refund, ενώ δε μου απέστειλαν στο mail μου και αντίγραφο της αίτησης, όπως ανέφεραν πως θα κάνουν. Τώρα περιμένω να δω τι θα γίνει .
Και μετά από το μήνυμα του Raul σχετικά με τη σημερινή ανακοίνωση της KLM, μπήκα πάλι στο Mytrip , και έγινε όντως θαύμα !!!!!! και οι πτήσεις μου για New York 02-07 Απριλίου (μέσω AMS) από Cancelled που ήταν χτες (με δικαίωμα για full refund) έγιναν ξαφνικά σήμερα on time, και μπορώ μάλιστα να διαλέξω και θέση σε προνομιακή τιμή . Όσο για για το αίτημα ακύρωσης καμία απάντηση και δε μπορώ να κάνω tracking καθώς δεν έχω το ref number. Χάθηκε τελείως η μπάλα και να δούμε πως θα καταφέρουμε να βγάλουμε άκρη όταν αλλάζουν κάθε μέρα πολιτική.
 
Μηνύματα
39
Likes
153
Και μετά από το μήνυμα του Raul σχετικά με τη σημερινή ανακοίνωση της KLM, μπήκα πάλι στο Mytrip , και έγινε όντως θαύμα !!!!!! και οι πτήσεις μου για New York 02-07 Απριλίου (μέσω AMS) από Cancelled που ήταν χτες (με δικαίωμα για full refund) έγιναν ξαφνικά σήμερα on time, και μπορώ μάλιστα να διαλέξω και θέση σε προνομιακή τιμή . Όσο για για το αίτημα ακύρωσης καμία απάντηση και δε μπορώ να κάνω tracking καθώς δεν έχω το ref number. Χάθηκε τελείως η μπάλα και να δούμε πως θα καταφέρουμε να βγάλουμε άκρη όταν αλλάζουν κάθε μέρα πολιτική.
Ποιο μήνυμα του ραουλ;;
 

Raul

Member
Μηνύματα
64
Likes
195
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Ας περιμένουμε μετά το διάγγελμα, να δούμε τι θα αλλάξει πάλι!
 
Last edited:

Μαίρη π

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
Καλησπέρα σας , έχω ενα προγραμματισμένο ταξίδι για Νυρεμβέργη Μόναχο στις 21-24/03 δεν σας ρωτάω αν πρέπει να πάω με το Καλό γιατί αυτό εξαρτάται από το πως τι αντιλαμβάνεται ο καθένας απλά επειδή είμαι σε σκέψεις λόγω της μεγαλησρ μετάδοσης του ιού ήθελα να ρωτήσω αν εχει τσξιδεψρι κάποιος πρόσφατα σε αυτά ρα μέρη να μου μεταφέρει τι γίνεται (πέρα από ότι διάβαζαζουμε ηλεκτρονικά ) ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων .
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Επαγγελματικό/ιδιωτικό ταξίδι που θα άρχιζε από Ιταλία(Μπρέσια !!) και θα συνέχιζε σε Γερμανία-Βέλγιο και κατάληξη Αγγλία ακυρώθηκε ολοκληρωτικά.Τα ξενοδοχεία τα είχαν κλείσει οι ξένοι συνεργάτες μου όποτε δεν υπάρχει θέμα.Να δούμε τι θα μαζέψουμε από τα πολλαπλά εισιτήρια με διάφορες εταιρείες.
 

theo1234

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Καλησπέρα έχω επιστροφή από Huston προς Κωνσταντινούπολη και από εκεί Θεσσαλονίκη στις 24 Μαρτίου γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τις πτήσεις ; Θα μπορώ να επιστρέψω στην χώρα μου;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Καλησπέρα έχω επιστροφή από Huston προς Κωνσταντινούπολη και από εκεί Θεσσαλονίκη στις 24 Μαρτίου γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τις πτήσεις ; Θα μπορώ να επιστρέψω στην χώρα μου;
Έχεις μεγάλη αγωνία και είναι λογικό. Μιλάς για 11 μέρες μετά.
Δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος να απαντήσει με σιγουριά.Εδω δεν ξέρουμε τι θα γίνει αύριο, μεθαύριο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Καλησπέρα έχω επιστροφή από Huston προς Κωνσταντινούπολη και από εκεί Θεσσαλονίκη στις 24 Μαρτίου γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τις πτήσεις ; Θα μπορώ να επιστρέψω στην χώρα μου;
Μάντεις για το μέλλον δεν είμαστε αλλά με τα σημερινά δεδομένα δεν έχεις πρόβλημα.
 

love travel

Member
Μηνύματα
47
Likes
40
Μόλις άλλαξα τις πτήσεις με ραιανεργια τα μέσα Ιουνίου..... ευχαριστώ πολύ όλους εσάς στο φόρουμ για την ενημέρωση και την βοήθεια.... πραγματικά τα είχα ξεγράψει τα λεφτά των εισιτηρίων.....τώρα ελπίζω να περάσει όλο αυτό κ να βγούμε αλώβητοι από όλο αυτό το κακο σενάριο που ζούμε αυτές τις μέρες..,..να είμαστε όλοι καλά στην υγεία μας κ να ταξιδεύουμε.....
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Καλησπέρα σας , έχω ενα προγραμματισμένο ταξίδι για Νυρεμβέργη Μόναχο στις 21-24/03 δεν σας ρωτάω αν πρέπει να πάω με το Καλό γιατί αυτό εξαρτάται από το πως τι αντιλαμβάνεται ο καθένας απλά επειδή είμαι σε σκέψεις λόγω της μεγαλησρ μετάδοσης του ιού ήθελα να ρωτήσω αν εχει τσξιδεψρι κάποιος πρόσφατα σε αυτά ρα μέρη να μου μεταφέρει τι γίνεται (πέρα από ότι διάβαζαζουμε ηλεκτρονικά ) ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων .
Τα δεδομένα κάθε μέρα αλλάζουν. Δηλαδή αν σου πει κάποιος ότι γύρισε από τη νυρεμβεργη πριν 1 εβδομάδα κ δεν αντιμετώπισε πρόβλημα εσύ θα ξεκινήσεις; Σε 1 ημερα διπλασιαστηκαν τα κρούσματα στην Ελλάδα, κλείνουν καφέ, εστιατόρια, mall κ.λπ. Η Αλβανία από αύριο κλείνει τα σύνορα με Ελλάδα. Επίσης σερβια, Σλοβακία, Δανία, Πολωνία, Ρουμανία κ άλλες χώρες κλείνουν επίσης τα σύνορα λίαν συντόμως. Σε λίγες μέρες π. Χ. μπορεί να σταματήσουν οι πτήσεις από Γερμανία κ να μην μπορείς να επιστρέψεις. Εμείς ότι κ να σου πούμε η απόφαση είναι δικιά σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom