Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Έχω κλεισμένο ταξίδι για Μπαλί από τον περασμένο Δεκέμβριο. Είναι για τέλη Αυγούστου. Η εταιρεία είναι η scoot. Μας έχουν στείλει το δικαίωμα αλλαγής εισιτηρίων έως 31/5.Το θέμα είναι ότι αυτό το είδος voucher διαρκεί για τους επόμενους 12 μηνες κι εμείς θέλουμε να πάμε μόνο καλοκαίρι (έχω διαβάσει ότι είναι η περίοδος που δεν βρέχει). Λένα να μην κάνουμε την αλλαγή γιατί μπορεί και να ακυρωθεί η πτήση άρα υπάρχει πιθανότητα επιστροφής χρημάτων. Η συγκεκριμένη εταιρεία έδωσε σε κάποιους ήδη χρήματα πίσω για πτήσεις που ακυρώθηκαν. Τι θα κάνατε;
το voucher της scoot μπορείς να το εξαργυρώσεις τους επόμενους 12 μήνες αλλά η πτήση μπορεί να είναι και μετά το 12 μήνο,
Άρα μπορείς να πας το επόμενο καλοκαίρι.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
το voucher της scoot μπορείς να το εξαργυρώσεις τους επόμενους 12 μήνες αλλά η πτήση μπορεί να είναι και μετά το 12 μήνο,
Άρα μπορείς να πας το επόμενο καλοκαίρι.
το voucher της scoot μπορείς να το εξαργυρώσεις τους επόμενους 12 μήνες αλλά η πτήση μπορεί να είναι και μετά το 12 μήνο,
Άρα μπορείς να πας το επόμενο καλοκαίρι.
Είσαι σίγουρος; Θα το κοιτάξω
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Eγω τελικα χρησιμοποιησα το voucher δεν την παλευα αλλο...οχι για βουδαπέστη μιας και τα εισητηρια εχουν φτασει στα υψη για τα δικα μου δεδομενα,αλλα στην υπεροχη Μάλτα,θα παμε με την κορη μου,20-27 αυγουστου,γιατι τον χειμωνα πλεον τον φοβαμαι και γιατι πιστευω θα επανελθει ο ιος,και δεν εχω ορεξη να περασουμε τα ιδια ξανα.επισης επειδη η αναμονη ειναι πολυ ψυχοφθορα και στεναχωρη και αν ποτε περναμε επιστροφη θα καθυστερουσε πολυ,σκεφτηκα να το κανω αυγουστο μιας και το παιδι θα ειναι εδω(πατμο)με τα πανεπιστημια ιδεα δεν εχω τι θα γινει και μου φανηκε καλη επιλογη η μαλτα...το καλοκαιρακι.Να εχω κατι να περιμενω ρε αδελφε,ενα ονειρο κατι...στα συν οτι δεν εχει πολλα κρουσματα η Μαλτα,πηρα και την κορη μου τηλεφωνο και χαρηκε κι αυτο...το κουτσουνακι μου,εχω να την δω απ τον γεναρη.Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους,καλη δυναμη και καλο καλοκαιρακι. <3
Καλη επιλογη η Μαλτα! Θα εχει αρκετη ζεστη αλλα ειναι πολυ ωραια και θα περασετε καλα!! Οσον αφορα τα κρουσματα δεν τα λες και λιγα παντως και το λεω αναλογικα του πληθυσμου της και οχι σαν απολυτο νουμερο. Ειναι σαν να εχει η Ελλαδα 10.000+
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Καλη επιλογη η Μαλτα! Θα εχει αρκετη ζεστη αλλα ειναι πολυ ωραια και θα περασετε καλα!! Οσον αφορα τα κρουσματα δεν τα λες και λιγα παντως και το λεω αναλογικα του πληθυσμου της και οχι σαν απολυτο νουμερο. Ειναι σαν να εχει η Ελλαδα 10.000+
Θεου θελοντος θα παμε και μεις μια βδομαδα μετα απο την συμφορουμιτησα,λες να μην την παλεψουμε απο την πολλη ζεστα? :haha:
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Θεου θελοντος θα παμε και μεις μια βδομαδα μετα απο την συμφορουμιτησα,λες να μην την παλεψουμε απο την πολλη ζεστα? :haha:
Εχει πολυ ζεστη τετοια εποχη. Εγω ειχα παει Σεπτεμβρη σκεψου και εκαιγε ο ηλιος τη πετρα! Αλλα μας ειχαν πιασει και βροχες...
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Θεου θελοντος θα παμε και μεις μια βδομαδα μετα απο την συμφορουμιτησα,λες να μην την παλεψουμε απο την πολλη ζεστα? :haha:
αν κι επιστημονας δεν ειμαι πιστευω οτι η ζεστη οσον αφορα τον ιο τουλαχιστον θα ειναι συμμαχος μας,δεν αντεχω αλλη κλεισουρα ρε παιδια,θελω φασαρια και κοσμο και ζεστη και ηλιο,ασε που οπως το πανε τα πανεπιστημια δεν τα βλεπω σταθερα καθολου δλδ,λενε για σεπτεμβρη,αρα μονο αυγουστος μας μενει...εκλεισα ηδη δωματιο-διαμερισμα με airbnb.
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
209
Πάλι το μεσημέρι άκουσα στις ειδήσεις ότι θα ταξιδεύουμε με υγειονομικό διαβατήριο και ότι θα παρθεί κοινή απόφαση για το πώς θα ταξιδεύουμε εντός Ευρώπης. Μακαρι να γίνει όντως αυτό με το υγειονομικό διαβατήριο, να κάνουμε ένα τεστ πριν και μετά το ταξίδι και να τελειώσει έτσι η υπόθεση! Αντε να μάθουμε κι εμείς τι θα γινει, γιατί αυτή η αβεβαιότητα δεν αντέχεται!
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
ρε παιδια,καλησπερα κι ολας,εσεις στην αθηνα πειραια θεσσαλονικη τι εχετε παθει;με πηρε η αδελφη μου τηλεφωνο κι αρχιζε να γκαριζει,που θα παααααας;;;;το παιδι δεν το σκεφτηκες;;;;;και τετοια,καιρο ειχα να τα ακουσω...οκ μειναμε σπιτι,κρατησαμε την καραντινα μας τι αλλο να κανουμε δλδ;(ολη η φασαρια για το ταξιδι που θα παμε με την κορη μου στην μαλτα φετος τον αυγουστο)δεν βλεπεις τι γινεται;δεν εχεις τσιπα να σκεφτεις το παιδι και τετοια....ωχ παναγια μου βραδυατικο...στην πατμο κρουσμα δεν ειχαμε,ισως για αυτο να σκεφτομαι πιο χαλαρα...αλλα και παλι τοσος τρομος ;τωρα καταλαβαινω γιατι καθηγητες και δασκαλοι συμφορουμητες δεν θελουν να ταξιδεψουν φετος πουθενα...εγω και σε καραντινα να με βαλουν μετα το ιδιο ειναι...ετσι κι αλλιως το νησι εδω καραντινα ειναι απο μονο του...
 

love travel

Member
Μηνύματα
47
Likes
40
Το ταξίδι μου στο Λονδίνο ήταν στις 14 Μαρτίου....το μετακίνησα για τις 17 ιουνιου......τώρα περιμένω να δω τι θα γίνει....αν δεν γίνει όμως για ποτέ να το ξανά μετακινήσω??????οι τιμές στην Ράιαν στο θεό.....ποιος μου λέει ότι το χειμώνα η την άνοιξη του χρόνου θα είναι καλύτερα τα πράγματα????ποιος μου λέει ότι στο μαγαζί που δουλεύω ή στην παραλία που θα πάω δεν θα αρρωστήσω.....ποιος μου λέει ότι θα ζω σε 15 μήνες...????ότι θα έχω δουλειά????όχι κανένας δεν ξέρει......οπότε αν είναι να πεθάνω ας είναι τουλάχιστον σε ταξίδι κ όχι σε δουλειά...κάτι μου λέει ότι έρχονται πολύ δύσκολα σε εμάς που προσπαθούμε με 600 το μήνα να βάζουμε στην άκρη ένα πενηνταρικο για ένα ταξίδι....
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Το ταξίδι μου στο Λονδίνο ήταν στις 14 Μαρτίου....το μετακίνησα για τις 17 ιουνιου......τώρα περιμένω να δω τι θα γίνει....αν δεν γίνει όμως για ποτέ να το ξανά μετακινήσω??????οι τιμές στην Ράιαν στο θεό.....ποιος μου λέει ότι το χειμώνα η την άνοιξη του χρόνου θα είναι καλύτερα τα πράγματα????ποιος μου λέει ότι στο μαγαζί που δουλεύω ή στην παραλία που θα πάω δεν θα αρρωστήσω.....ποιος μου λέει ότι θα ζω σε 15 μήνες...????ότι θα έχω δουλειά????όχι κανένας δεν ξέρει......οπότε αν είναι να πεθάνω ας είναι τουλάχιστον σε ταξίδι κ όχι σε δουλειά...κάτι μου λέει ότι έρχονται πολύ δύσκολα σε εμάς που προσπαθούμε με 600 το μήνα να βάζουμε στην άκρη ένα πενηνταρικο για ένα ταξίδι....
μια απ τα ιδια,εγω ουτε καν 600αρι με 500αρι την βγαζουμε με τα παιδια μαζι.καλυτερα δεν θα ειναι τα πραγματα,οι τιμες θα ειναι για τους πολυ πλουσιους και τα ταξιδια θα μειωθουν αναγκαστικα,θα ειναι οπως παλια...που πηγαιναν μονο οσοι τα ''ειχαν''...θυμασαι ενα ποστ;δε θυμαμαι ακριβως ονομασια εδω στο φορουμ...υπερτουρισμος κατι τετοιο λεγονταν...σε πολλους δεν αρεσε που ταξιδευαν ολη η πλεμπα...εμεις ειμαστε η πλεμπα...και δυστυχως το καταφεραν.αρα να πας τωρα που μπορεις αν δεν ακυρωθει...και του χρονου ποιος ζει ποιος πεθαινει.
 

love travel

Member
Μηνύματα
47
Likes
40
Να κάνω μια χαζή ερώτηση..?μπαίνω στη σελίδα της Ράιαν κ δίνει κανονικά πτήσεις από 15μαιου..δεν έχουν απαγορεύσει τις πτήσεις?εγώ πετάω 17 ιουνιου για Λονδίνο κ ελπίζω σε ακύρωση για να πάρω το refund..... ελπίζω άδικα???
 

Kostass

Member
Μηνύματα
213
Likes
362
Να κάνω μια χαζή ερώτηση..?μπαίνω στη σελίδα της Ράιαν κ δίνει κανονικά πτήσεις από 15μαιου..δεν έχουν απαγορεύσει τις πτήσεις?εγώ πετάω 17 ιουνιου για Λονδίνο κ ελπίζω σε ακύρωση για να πάρω το refund..... ελπίζω άδικα???
https://www.efsyn.gr/kosmos/eyropi/...cher-gia-toys-epibates-ton-akyromenon-ptiseon Αν προλαβεις..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.527
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom