Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.561
Εχω και Ιουλιο ταξιδι Αφρικη στον Ινδικο, το χω ξεγραψει, ευτυχως με μιλια.

Έχω κλεισμένο ταξίδι για Μπαλί από τον περασμένο Δεκέμβριο. Είναι για τέλη Αυγούστου. Η εταιρεία είναι η scoot. Μας έχουν στείλει το δικαίωμα αλλαγής εισιτηρίων έως 31/5.Το θέμα είναι ότι αυτό το είδος voucher διαρκεί για τους επόμενους 12 μηνες κι εμείς θέλουμε να πάμε μόνο καλοκαίρι (έχω διαβάσει ότι είναι η περίοδος που δεν βρέχει). Λένα να μην κάνουμε την αλλαγή γιατί μπορεί και να ακυρωθεί η πτήση άρα υπάρχει πιθανότητα επιστροφής χρημάτων. Η συγκεκριμένη εταιρεία έδωσε σε κάποιους ήδη χρήματα πίσω για πτήσεις που ακυρώθηκαν. Τι θα κάνατε;
Αν μπορειτε να πατε Πασχα του 21,δεν ειναι καθολου ασχημα.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Αν μπορειτε να πατε Πασχα του 21,δεν ειναι καθολου ασχημα.
Το σκεφτόμαστε αλλά δεν είναι περίοδος βροχών; Διάβασα ότι τις μισές μέρες του μήνα βρέχει. Και οσο έμπαινα να δω τον καιρό αυτές τις μέρες έδειχνε πάλι βροχή.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.561
Το σκεφτόμαστε αλλά δεν είναι περίοδος βροχών; Διάβασα ότι τις μισές μέρες του μήνα βρέχει. Και οσο έμπαινα να δω τον καιρό αυτές τις μέρες έδειχνε πάλι βροχή.
Το Μπαλι ειναι τροπικο μερος, η βροχη ειναι παντα πιθανη. Εγω μονο χειμωνα δε θα πηγαινα, του χρονου το πασχα που πεφτει και αργα θα πηγαινα ανετα. Αλλιως, ειναι πολυ πιθανο να μη πατε ή να χασετε τα εισιτηρια σας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.100
Λένα να μην κάνουμε την αλλαγή γιατί μπορεί και να ακυρωθεί η πτήση άρα υπάρχει πιθανότητα επιστροφής χρημάτων. Η συγκεκριμένη εταιρεία έδωσε σε κάποιους ήδη χρήματα πίσω για πτήσεις που ακυρώθηκαν. Τι θα κάνατε;
Καποιος εγραψε τις προηγουμενες μερες οτι δεν ξερουμε καν τι προγραμμα θα εχουν οι αεροπορικες σε 10 μηνες, ποιος θα πεταει απο Ελλαδα κλπ.
Stay heavy-stay low, παρε τα λεφτα που ειναι και αρκετα και βλεποντας και κανοντας.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Το σκεφτόμαστε αλλά δεν είναι περίοδος βροχών; Διάβασα ότι τις μισές μέρες του μήνα βρέχει. Και οσο έμπαινα να δω τον καιρό αυτές τις μέρες έδειχνε πάλι βροχή.
Πήγα Φεβρουάριο στο Μπαλί και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Είχε μεσημεριανές βροχούλες αλλά δεν μου χάλασαν το πρόγραμμα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.561
Οι μεγαλες αεροπορικες θα υπαρχουν κ τα δρομολογια στα βαρια χαρτια του τουρισμου επισης. Θεωρω το πασχα του 21 ασφαλες στοιχημα κ για Μπαλι ειναι υπεροχη περιοδος.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Καποιος εγραψε τις προηγουμενες μερες οτι δεν ξερουμε καν τι προγραμμα θα εχουν οι αεροπορικες σε 10 μηνες, ποιος θα πεταει απο Ελλαδα κλπ.
Stay heavy-stay low, παρε τα λεφτα που ειναι και αρκετα και βλεποντας και κανοντας.
Λίγο ακραίο μου ακούγεται το σενάριο. Στην περίπτωση αυτή σημαίνει ότι τα πράγματα θα είναι τραγικά οπότε το τελευταίο που θα μας ενδιαφέρει θα είναι τα ταξίδια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.100
Λίγο ακραίο μου ακούγεται το σενάριο. Στην περίπτωση αυτή σημαίνει ότι τα πράγματα θα είναι τραγικά οπότε το τελευταίο που θα μας ενδιαφέρει θα είναι τα ταξίδια.
Δεν ξερουμε τι ξημερωνει γενικως, δεν λεω μονο για αεροπορικες.
Κανεις πριν 2 μηνες δεν περιμενε κι αυτο το ακραιο σεναριο στην Ευρωπη.
Βλεπουμε.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.579
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχω κλεισμένο ταξίδι για Μπαλί από τον περασμένο Δεκέμβριο. Είναι για τέλη Αυγούστου. Η εταιρεία είναι η scoot. Μας έχουν στείλει το δικαίωμα αλλαγής εισιτηρίων έως 31/5.Το θέμα είναι ότι αυτό το είδος voucher διαρκεί για τους επόμενους 12 μηνες κι εμείς θέλουμε να πάμε μόνο καλοκαίρι (έχω διαβάσει ότι είναι η περίοδος που δεν βρέχει). Λένα να μην κάνουμε την αλλαγή γιατί μπορεί και να ακυρωθεί η πτήση άρα υπάρχει πιθανότητα επιστροφής χρημάτων. Η συγκεκριμένη εταιρεία έδωσε σε κάποιους ήδη χρήματα πίσω για πτήσεις που ακυρώθηκαν. Τι θα κάνατε;
Θα το κράταγα. Αν ακυρωθεί, παίρνεις τα λεφτά σου πίσω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.100
Κι εγώ, από Αθήνα για Μαδρίτη. Αλλά πιο πολύ με ανησυχεί το Βαρκελώνη-Θεσσαλονίκη του Ιουλίου.
To ταξιδι Ιουλιου το εχω 50% ακυρωμενο στο μυαλο μου. Αλλα ελπιζω παντα. Οπως ελπιζα και για το Πασχαλινο :(
Επειδη ειναι με μιλια, δεν εχω ιδιαιτερο αγχος για οικονομικες απωλειες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.579
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
To ταξιδι Ιουλιου το εχω 50% ακυρωμενο στο μυαλο μου. Αλλα ελπιζω παντα. Οπως ελπιζα και για το Πασχαλινο :(
Επειδη ειναι με μιλια, δεν εχω ιδιαιτερο αγχος για οικονομικες απωλειες.
Το έχεις ακυρωμενο επειδή πιστεύεις πως δε θα γίνει η πτήση;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.100
Το έχεις ακυρωμενο επειδή πιστεύεις πως δε θα γίνει η πτήση;
Οχι, γιατι ειναι ταξιδι με παιδι και μπορει να μη γουσταρει ταξιδι με πολλους περιορισμους. Μπορει να του/μου γινουν τα νευρα κροσσια.
Βασικα ηδη το δηλωσε, αλλα ελπιζω σε καλες συνθηκες και οχι μασκες, γαντια παντου κλπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.016
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom