Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Αν δεν κινηθουν οι επιβατες, θα φαληρησουν. Τα αεροπλανα πρεπει να γεμιζουν κιολας.
Εχεις δικιο σε αυτο.. αλλα επειδη ειναι πολλοι αυτοι που εχουν ηδη κλεισει και περιμενουν να δουν τι θα γινει (ειμαι κ εγω ενας απο αυτους). Οποτε θεωρω πως επιβατες και "πελατεια" θα υπαρχει..
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Οι επιβατες θα μετακινηθουνε μολις δουνε οτι δεν εχουν περιορισμους που θα τους ταλαιπωρουνε στη χωρα προορισμου (καραντινες κλπ). Δε θα ειναι οσοι ηταν πριν, αλλα θα ειναι αρκετοι για να μη φαληρισουν οι εταιρειες.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.134
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν δεν κινηθουν οι επιβατες, θα φαληρησουν. Τα αεροπλανα πρεπει να γεμιζουν κιολας.
Σιγα το δυσκολο να κινηθουν οι επιβατες. Θα βγει ο Τσιοδρας στις 6 και θα πει πως τα ταξιδια ειναι ασφαλη. Επειδη ομως θα πρεπει να στηριξει τον εγχωριο τουρισμο θα μιλησει πρωτα για τις ευεργετικες ιδιοτητες του ηλιου και το ιδανικο αντι-covid-19 ελληνικο κλιμα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Δεν βλεπω καμια κινηση.. ουτε αρνητικη αποφαση ουτε θετικη ομως..θα μαθουμε συντομα!
Γνωμη ζητηθηκε, τη γνωμη μου εδωσα. Κανεις δε ξερει τι θα γινει βεβαια, αλλα αν με τα μέχρι σήμερα δεδομένα καποιος βλεπει κάτι άλλο ας το καταθέσει μπας κ μας ανεβάσει κι εμας (οχι οτι προσωπικά τα περναω άσχημα, το αντιθετο, εχει κ τα καλα της η καραντινα )
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Η Air France για έξτρα παροχές που αγοράστηκαν μαζί με αεροπορικό εισιτήριο (πχ αποσκευές) δίνει τη δυνατότητα (τουλάχιστον μέχρι χθες) της επιστροφής χρημάτων και όχι voucher. Διαδικασία όμως που μπορεί να διαρκέσει έως δύο μήνες.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Η Air France για έξτρα παροχές που αγοράστηκαν μαζί με αεροπορικό εισιτήριο (πχ αποσκευές) δίνει τη δυνατότητα (τουλάχιστον μέχρι χθες) της επιστροφής χρημάτων και όχι voucher. Διαδικασία όμως που μπορεί να διαρκέσει έως δύο μήνες.
Η scoot για ταξίδι τον Αύγουστο μας επέστρεψε ήδη 40€ από κλεισμένες θέσεις.
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Έχω κλείσει κι εγώ για αρχές Ιουνίου για Κρακοβία από εκεί οδικώς για Βρότσλαβ και επιστροφή από Βρότσλαβ στη Θεσσαλονίκη, μέσω Βρυξελλών.
Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το ταξίδι μου δεν θα πραγματοποιηθεί καθώς από τη μία δε θέλω να πάω και να το ευχαριστηθώ και από την άλλη σε περίπτωση που μπαίνουμε σε περιορισμό μόλις επιστρέφουμε, θα δημιουργηθεί πρόβλημα με τη δουλειά μου.
Οπότε καταλήγω στο να ακυρώσω το ταξίδι με την προοπτική να ταξιδέψω κάπου εντός Ελλάδας τουλάχιστον για φέτος. Σε περίπτωση που βελτιωθεί η κατάσταση βέβαια πάντα παραμένω ετοιμοπόλεμος :haha::clap:
 

MrSpockGR

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Για μέσα Ιουλίου για Μπαλί είναι εφικτό πιστεύετε; Η scoot βλέπω έχει ακυρώσει όλες τις πτήσεις, και διάβασα ότι η Ινδονησία μέχρι Ιούνιο τουλάχιστον δε δέχεται τουρίστες.
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Για μέσα Ιουλίου για Μπαλί είναι εφικτό πιστεύετε; Η scoot βλέπω έχει ακυρώσει όλες τις πτήσεις, και διάβασα ότι η Ινδονησία μέχρι Ιούνιο τουλάχιστον δε δέχεται τουρίστες.
Νομίζω το βασικό πρόβλημα είναι ότι η Σιγκαπούρη δε δέχεται τουρίστες, αλλά δε γνωρίζω για πόσο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.415
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom