Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.918
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Για φέτος είχα κλείσει (και ακυρώθηκαν) Μάρτιο-Παρίσι, Απρίλιο - Βερολίνο, Μάιο-Πολωνία..Έχω ακόμη Ιούνιο Βιέννη,που ακόμη δεν ήρθε ακύρωση και Ιούλιο Παρίσι ..
Ποιος με γκαντέμιασε αναρωτιέμαι...
Ο αντίστοιχος δικός μου απολογισμός: Μαρτιος-Περού, Απρίλιος-Βιέννη & Πάσχα-Λευκάδα, Μαιος-Ντόχα, Ιούνιος-Εδιμβούργο. Τα βλέπω όλα μαζί και θέλω να κλάψω. Ας μη συζητάμε για αποζημιώσεις και τα σχετικά.
Δεν είναι θέμα γκαντεμιάς γιατί δεν είναι μοναδική περίπτωση δυστυχώς.
Εγώ αναρωτιέμαι πότε θ' αρχίσουμε να «επιστρέφουμε» και να κλείνουμε ταξίδια...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.749
Ο αντίστοιχος δικός μου απολογισμός: Μαρτιος-Περού, Απρίλιος-Βιέννη & Πάσχα-Λευκάδα, Μαιος-Ντόχα, Ιούνιος-Εδιμβούργο. Τα βλέπω όλα μαζί και θέλω να κλάψω. Ας μη συζητάμε για αποζημιώσεις και τα σχετικά.
Δεν είναι θέμα γκαντεμιάς γιατί δεν είναι μοναδική περίπτωση δυστυχώς.
Εγώ αναρωτιέμαι πότε θ' αρχίσουμε να «επιστρέφουμε» και να κλείνουμε ταξίδια...
Οσονουπω ανακοινωνεται 14ημερη καραντινα σε ολες τις αφιξεις απο το εξωτερικο στο ΗΒ. Δεν το βλεπω το Εδιμβουργο, ισως ακυρωθει.
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Έχω ήδη voucher από Aegean λόγω ακυρωμενης πτησης για Μόσχα. Σκέφτομαι να κλείσω για Πορτογαλία τον Αυγουστο, έτσι για να σπασει το κακο. Διαβασα σημερα ότι η Πορτογαλία συμπεριλαμβανεται στις χώρες που εκαναν τουριστική συμφωνια με Ελλάδα. Επίσης, η Πορτογαλία τα πήγε αρκετά καλά στην επιδημία. Να κλείσω ή είναι too risky?
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
292
Likes
849
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Έχω κλείσει εδώ και πολύ καιρό εισητήρια για Νάπολι αρχές Ιουλίου. Εάν δεν ακυρώσει η easyJet την πτήση, να πάω ή όχι; Την άποψή σας θέλω!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.918
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Δεν το βλεπω το Εδιμβουργο, ισως ακυρωθει.
Πήγε ήδη άκλαυτο, καθώς πριν λίγο ήρθε η ακύρωση εκ μέρους της Lauda για το ένα σκέλος εκ των τεσσάρων (Βιέννη - Θεσσαλονίκη). Περιμένω να δω τι θα γίνει με τα υπόλοιπα. Όχι ότι υπήρχε περίπτωση να πάω βέβαια...

Στο μεταξύ δεν υπάρχει πιο σιχαμένο πράγμα από αυτό που παρακαλάμε για ακυρώσεις.
Ότι κι αν έχει συμβεί, όσο σωστό κι αν είναι, δε μπορώ να το χωνέψω με τίποτα.
 

evik

Member
Μηνύματα
25
Likes
10
Τελικά ήρθε και το email που σας είπα χθες πως περίμενα... Ακύρωση ΚΑΙ η Βιέννη στις 20 Ιουνίου....Άλλο ένα Παρίσι έμεινε για Ιούλιο...βλέπουμε...
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Εχει λαβει κανεις ακυρωση για πτηση εσωτερικου για μεσα Ιουνη;
Ξερουμε τι να περιμενουμε για αυτες;
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Στο μεταξύ δεν υπάρχει πιο σιχαμένο πράγμα από αυτό που παρακαλάμε για ακυρώσεις.
Ότι κι αν έχει συμβεί, όσο σωστό κι αν είναι, δε μπορώ να το χωνέψω με τίποτα.
''Σιχαμένο'' Τα είπες όλα. Δεν θα μπορούσες να βρεις καλύτερη λέξη!!! :haha::haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.749
Πήγε ήδη άκλαυτο, καθώς πριν λίγο ήρθε η ακύρωση εκ μέρους της Lauda για το ένα σκέλος εκ των τεσσάρων (Βιέννη - Θεσσαλονίκη). Περιμένω να δω τι θα γίνει με τα υπόλοιπα. Όχι ότι υπήρχε περίπτωση να πάω βέβαια...
Επειδη ρωτουσες για Easyjet, απο χθες ολο το προγραμμα των πτησεων απο Ελλαδα για Βασιλεια τον Ιουνη, που ηταν και το δικο μου δρομολογιο, φαινεται sold out. Επειδη δεν νομιζω οτι χιλιαδες κοσμος ξαφνικα θα ταξιδεψει τον Ιουνη εκει, νομιζω οτι σταματα την πωληση και ερχεται ακυρωση. Δεν τσεκαρεις αν φαινονται ετσι κι οι δικες σου πτησεις ?
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Επειδη ρωτουσες για Easyjet, απο χθες ολο το προγραμμα των πτησεων απο Ελλαδα για Βασιλεια τον Ιουνη, που ηταν και το δικο μου δρομολογιο, φαινεται sold out. Επειδη δεν νομιζω οτι χιλιαδες κοσμος ξαφνικα θα ταξιδεψει τον Ιουνη εκει, νομιζω οτι σταματα την πωληση και ερχεται ακυρωση. Δεν τσεκαρεις αν φαινονται ετσι κι οι δικες σου πτησεις ?
Περιμένω και εγώ ακύρωση με easyjet για πτήση μετ επιστροφής Θεσσαλονίκη-Βασιλεία τον Ιούνη και δεν έχω λάβει ακόμα κάποιο ενημερωτικό μειλ.Κάπου διάβασα πως η εταιρία έχει πολλές πτήσεις ακόμα να ακυρώσει και ειδοποιεί για ακύρωση κάπου 7 μέρες πριν το ταξίδι.Το παρατήρησα και εγώ οτι είναι sold out.Μάλιστα πριν λίγες μέρες που μπήκα στο σαιτ εταιρίας χωρίς να είμαι συνδεδεμένος στον λογαριασμό μου,το δρομολόγιο ήταν διαθέσιμο προς πώληση από Ιούλιο και μετά.Και εγώ για ακύρωση φαντάζομαι πως πάει,μακάρι δηλαδή,αλλιώς θα το κλάψουμε και αυτό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.505
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom