Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

teoper

Member
Μηνύματα
88
Likes
135
Αν δεν ακυρωθει η πτηση για Βαρσοβια, γιατι δεν κανετε τουρ στην Πολωνια? Κλεινετε μια μονο για επιστροφη Ελλαδα.
Πρώτον η σύζυγος φοβάται τον ιό και εγώ λέω μπας.... Εξάλλου η Πολωνία έχει φουλ κρούσματα και είναι κλειστή με 14μερη καραντινα.
Δεύτερον είχαμε πάει Κρακοβία πρόπερσι και μόνο πολωνια δεν θα της αρέσει.
Τρίτον. Μου αρέσει να κλείνω τα ταξίδια 11 μήνες πριν. Η lufthansa θα βγάλει το αν θα γίνουν οι πτήσεις 15 Ιουνίου. Δεν προλαβαίνω να το οργανώσω όπως θα θελω
Πάντως ευχαριστώ για την ιδέα.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.469
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Το διαφημίζουν έτσι, αλλά αν μπεις στο site βλέπεις αυτό:

RYANAIR TO RESTORE 40% OF SCHEDULED FLIGHTS FROM 1 JULY
Όντως μπήκε δυνατά! Μόλις μου έστειλε μήνυμα ότι ακυρώνεται η πτήση μου Μάλτα-Αθήνα στις 30 Ιουλίου, προφανώς εμπίπτει στο 60% που δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί. Επειδή βρίσκομαι στις παρυφές του τουριστικού χώρου, το καταλαβαίνω. Έκανα την αίτηση για επιστροφή χρημάτων απευθείας στη Ryanair, όπως μου ζητήθηκε, παρόλο που το είχα κλείσει με Opodo και αναμένω. Είχαν ήδη αλλάξει μια φορά την ώρα της πτήσης.
Η πλάκα είναι πως το Αθήνα -Μάλτα στις 26 Ιουλίου το έχω κλείσει με Aegean, από όπου δεν έχω ένδειξη αλλαγής. Ίδωμεν.
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
238
Likes
207
Ξέρει κάποιος ποσο καιρό πριν η εκαστοτε αεροπορικη ακυρώνει ή αλλάζει ώρα, μερα κλπ την πτήση; δηλαδή για 21 Ιουλίου που έχω εγώ, και στο flight status που δίνει η SAS η πτήση υφίσταται κανονικά, εχω ελπίδες να γίνει όντως;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Συνήθως ακυρώνουν έως και 14 μέρες πριν την πτήση για να είναι καλυμμένοι στο θέμα αποζημίωσης.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Οι ακυρώσεις πτήσεων συνεχίζονται ακάθεκτα και τον Αύγουστο. Ακυρώθηκε το έλα απο Βαρσοβια τέλος Αυγούστου, το οποίο είχε ήδη μεταφερθεί από τέλος Ιουνίου. Κρίμα γιατί θα πήγαινα με τον μικρό. Καλά πάμε, αυτό το δίμηνο τον ατελείωτο έχει...
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Οι ακυρώσεις πτήσεων συνεχίζονται ακάθεκτα και τον Αύγουστο. Ακυρώθηκε το έλα απο Βαρσοβια τέλος Αυγούστου, το οποίο είχε ήδη μεταφερθεί από τέλος Ιουνίου. Κρίμα γιατί θα πήγαινα με τον μικρό. Καλά πάμε, αυτό το δίμηνο τον ατελείωτο έχει...
Κριμα φιλε μου. Παλι καλά που εισαστε και εσεις παντως που ενημερωνετε για την εξελιξη των αεροπορικων σας και εμας που ειμαστε με το δακτυλο πάνω απ το enter για αγορα εισιτηριων και τρεμουμε λες και θα πατησουμε το κοκκινο κουμπι εκτοξευσης για τους πυρηνικους πυραυλους επι ψυχρου πολέμου. Ευχαριστουμε για την ενημερωση πραγματικά.
Παντως για αυγουστο ακυρωση , δεν περιμενα. Ελπιζα για ομαλοποιηση.
 

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Οι ακυρώσεις πτήσεων συνεχίζονται ακάθεκτα και τον Αύγουστο. Ακυρώθηκε το έλα απο Βαρσοβια τέλος Αυγούστου, το οποίο είχε ήδη μεταφερθεί από τέλος Ιουνίου. Κρίμα γιατί θα πήγαινα με τον μικρό. Καλά πάμε, αυτό το δίμηνο τον ατελείωτο έχει...
Μόλις μου ήρθαν τα email για ακύρωση πτήσεων για Μόσχα με επιστροφή 5-9/8. Καλά ξεκινήσαμε.....
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.047
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Βαλενθια και Μπιλμπαο λεει στο προγραμμα της απο αυγουστο με οκτωβρη αλλα δεν βγαζει καμια πτηση στις κρατησεις.Ουτε εχει ακυρωσει - Βαλενθια - αρχες σεπτεμβρη. Παει ο calatrava ...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Ενα τεραστιο "ΣΑΣ ΤΑ 'ΛΕΓΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΩΜΕΝΟ ΜΕ ΡΟΔΟΠΕΤΑΛΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ" πλανιεται πανω απο το φορουμ :D.
Αντε να δουμε αν θα σωθουν τα εισιτηρια για τις 29 χωρες που ανοιξαν.
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
238
Likes
207
Οι ακυρώσεις πτήσεων συνεχίζονται ακάθεκτα και τον Αύγουστο. Ακυρώθηκε το έλα απο Βαρσοβια τέλος Αυγούστου, το οποίο είχε ήδη μεταφερθεί από τέλος Ιουνίου. Κρίμα γιατί θα πήγαινα με τον μικρό. Καλά πάμε, αυτό το δίμηνο τον ατελείωτο έχει...
Ακυρώθηκε χωρίς να δωθει επιλογη εναλλακτικής ημερομηνίας; δηλαδή δε θα γίνεται καθόλου το δρομολόγιο αυτό, καμιά μέρα της εβδομάδας;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom