Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

fotast

Member
Μηνύματα
9.329
Likes
14.173
Χρήσιμη ίσως θα ήταν, αλλά με την Aegean να ακυρώνει πτήσεις κατά το δοκούν, τρέξε γύρευε. Νέες ακυρώσεις σήμερα λόγω covid, σε πτήσεις με πλήρη πληρότητα, όχι χαμηλή... άντε βγάλε άκρη.
Τι ακύρωσε σήμερα;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
1.936
Καλησπέρα και απο εμένα! Έχουμε κλείσει 11/8 για Μάλτα με Ryanair και επιστροφή στις 16/8 με Aegean. Μέχρι στιγμής δεν έχουμε κάποια ενημέρωση ούτε από την μια αεροπορική ούτε από την άλλη για το αν θα ακυρωθεί το ταξίδι. Γνωρίζετε μήπως αν υπάρχει κάποια ενημέρωση περί ακύρωσης η αλλαγή ώρας; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
ενημερωτικα εγω που χα επιστροφη με aegean 2/9 μου την ακυρωσαν καιτο πηγαινε με την ιδια εταιρεια τ αφησαν ως εχει..απο τηλ μαζι τους με ενημερωσε η κοπελα οτι παρολο που το site πουλαει εισιτηρια για Σεπτεμβρη,μεσα στο συστημα της βγαζει οτι καμια πτηση δε θα γινει προς Μαλτα ολο το Σεπτεμβρη...αρα θαρρω επειδη εισαι και καρα αυγουστο δε θα χεις καμια αλλαγη στο γυρνα τουλαχιστον....

Και πτήσεις για Κωνσταντινούπολη τον Σεπτέμβρη ακύρωσε.
Σε πτήσεις για Ζάγκρεμπ αναφέρομαι τον Σεπτέμβρη.
Οπως φαινετε κοβει το εξωτερικο γενικα απο Σεπτεμβρη τι μπορει να ξερει και μας κρυβει? :haha: και μαλτα εμενα μου ακυρωσαν παντως αρα μαλλον βλεπω ενα κλεισιμο συνορων στον αερα να ρχετε.....
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.764
Likes
18.069
Χθες μπήκε και επισήμως η ταφόπλακα του μεγαλεπήβολου ταξιδιού μου σε Χιλή/Αργεντινή, το οποίο αναβάλλεται για 2η φορά πια, καθώς η ΛΑΤΑΜ ακύρωσε τις πτήσεις από/προς το Νησί του Πάσχα. Όχι ότι θα πήγαινα φυσικά, αλλά πλέον είναι και οριστικό, ας το χωνέψουμε. Ταξίδι εκεί κάτω χωρίς Νησί Πάσχα εγώ προσωπικά δε κάνω, χώρια τα υπόλοιπα με τις μάσκες κτλ (άσε που γίνεται χαμός εκεί κάτω).

8 προγραμματισμένα ταξίδια το 2020, 1 πραγματοποιηθέν (Παλαιστίνη-Ισραήλ το Φεβρουάριο). Ευτυχώς που ζούμε σε πανέμορφη χώρα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
1.936
Αρνητικο covid test για να γυρισεις απο χωρα με λιγα κρουσματα σχετικα μ αλλες ενω απο χωρες Ιταλια,Αγγλια,Κινα δε τις αγγιζουμε καν...τραγικοι ειναι το ελαχιστο που μπορω να πω....πεταμενα λεφτα παντου
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Αρνητικο covid test για να γυρισεις απο χωρα με λιγα κρουσματα σχετικα μ αλλες ενω απο χωρες Ιταλια,Αγγλια,Κινα δε τις αγγιζουμε καν...τραγικοι ειναι το ελαχιστο που μπορω να πω....πεταμενα λεφτα παντου
δεν σε καταλαβα,νεο ειναι αυτο;οτι θελουν πλεον αρνητικο τεστ;που το ειδες αυτο;δεν εχω διαβασει ακομα κατι παρομοιο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.889
Likes
40.631
Αρνητικο covid test για να γυρισεις απο χωρα με λιγα κρουσματα σχετικα μ αλλες ενω απο χωρες Ιταλια,Αγγλια,Κινα δε τις αγγιζουμε καν...τραγικοι ειναι το ελαχιστο που μπορω να πω....πεταμενα λεφτα παντου
Η Μαλτα εχει 10πλασια κρουσματα απο την Αγγλια ανα εκατομμυριο κατοικων σημερα. Αν κανεις μια διαιρεση με τον ελαχιστο πληθυσμο της Μαλτας, η συγκριση αυτο δειχνει.
 

ilias!

Member
Μηνύματα
10
Likes
39
Καλησπέρα σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω για την περίπτωση της Μάλτας αν δεν έχω μαζί μου αρνητικό τεστ μπορώ να κάνω το τέστ στην Ελλάδα; Η δεν θα με αφήσουν να επιβιβαστώ στο αεροπλάνο; Επίσης, γνωρίζετε αν μπορώ να ζητήσω επιστροφή χρημάτων η έστω κάποιο voucher απο τη Ryanair ή απλά αν δεν πετάξω χάνω τα χρήματα μου;
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
καλα κρασια,παει κι αυτο....ολα μαζεμενα ηρθαν και δυσκολευομαι να τα παρακολουθησω...τωρα τι κανουμε;στις ποσες μερες πριν ενα ταξιδι αναλαμβανει μια αεροπορικη εταιρια αποζημιωσεις γνωριζουμε;εγω θα....φευγα 22 αυγουστου...αν δεν ακυρωθει ως τοτε τι παιζει;

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω για την περίπτωση της Μάλτας αν δεν έχω μαζί μου αρνητικό τεστ μπορώ να κάνω το τέστ στην Ελλάδα; Η δεν θα με αφήσουν να επιβιβαστώ στο αεροπλάνο; Επίσης, γνωρίζετε αν μπορώ να ζητήσω επιστροφή χρημάτων η έστω κάποιο voucher απο τη Ryanair ή απλά αν δεν πετάξω χάνω τα χρήματα μου;
τωρα ειδα το μνμ σου,κοιτα μην ακυρωσεις απο μονος σου τιποτα,ακομα στο re-open δεν εχει αλλαξει κατι,ασε που αν ακυρωσεις εσυ,δεν περνεις τιποτα....στην αναμονη ειμαστε,αν επιτρεπεται ποτε πηγαινες μαλτα;με την ιδια εταιρια ταξιδευω-ταξιδευα(ιδεα δεν εχω)....και ποτε εχεις επιστροφη;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.074
Μηνύματα
879.683
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom