Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Liana13

Member
Μηνύματα
34
Likes
185
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Πάνω από όλα εγώ πρέπει να αποφασίσω τι θέλω και τι πρέπει να θυσιάσω κάπως. Και συμφωνώ απόλυτα αυτό που λέτε ότι για να χαρείς μια καινούρια πόλη/χώρα είναι να την ζήσεις ελεύθερα χωρίς περιορισμούς. Να είστε όλοι καλά!!
 

eva.library

Member
Μηνύματα
19
Likes
12
εχει πτησεις παντως με ryanair απλα απο 3 την εβδομαδα εχει μονο 2 για μαλτα,και επιστροφη φυσικα,επιστρεφω 29 αυγουστου απο μαλτα δεν νομιζω να εχεις προβλημα.
κι εγώ έτσι πιστεύω ... προς το παρόν μια αλλαγή στην πτήση επιστροφής είχα...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Το ΗΒ πάντως βάζει σε 14μερη καραντίνα όσους επιστρέφουν από Ισπανία. Δεν ξέρω αν θα ακολουθήσουν και άλλες χώρες την ίδια πολιτική, αλλά όποιος σκοπεύει να πάει προς τα εκεί, ας παρακολουθεί την κατάσταση....

https://www.ant1news.gr/eidiseis/ar...se-karantina-osoi-epistrefoyn-apo-tin-ispania
 

sotdim

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Καλησπέρα. Θα ήθελα την γνώμη σας για επερχόμενο ταξίδι στην Βενετία 10-16 Αυγούστου. Να το ακυρώσω; Όλοι οι γνωστοί με "κράζουν". Ποια η γνώμη σας;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783

Knik

Member
Μηνύματα
68
Likes
58
Θα ήθελα και εγώ τη γνώμη σας για επερχόμενο ταξίδι στη Ρώμη 17-20/9.γιατι και ένας μας λένε διάφορα.ευχαριστω
 

ilias!

Member
Μηνύματα
10
Likes
39
Καλησπέρα και απο εμένα! Έχουμε κλείσει 11/8 για Μάλτα με Ryanair και επιστροφή στις 16/8 με Aegean. Μέχρι στιγμής δεν έχουμε κάποια ενημέρωση ούτε από την μια αεροπορική ούτε από την άλλη για το αν θα ακυρωθεί το ταξίδι. Γνωρίζετε μήπως αν υπάρχει κάποια ενημέρωση περί ακύρωσης η αλλαγή ώρας; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Knik

Member
Μηνύματα
68
Likes
58
Καλησπέρα και απο εμένα! Έχουμε κλείσει 11/8 για Μάλτα με Ryanair και επιστροφή στις 16/8 με Aegean. Μέχρι στιγμής δεν έχουμε κάποια ενημέρωση ούτε από την μια αεροπορική ούτε από την άλλη για το αν θα ακυρωθεί το ταξίδι. Γνωρίζετε μήπως αν υπάρχει κάποια ενημέρωση περί ακύρωσης η αλλαγή ώρας; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Καλησπέρα σε πτήση μου με Ryanair για Ρώμη στις 17-20/9 μου ήρθε μήνυμα αλλαγης της ώρας επιστροφής κατά μισή ώρα νωρίτερα στις 8/7.το μήνυμα με ενημέρωνε για την ώρα αλλαγής και αν το αποδέχομαι
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
7.625
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Καλησπέρα και απο εμένα! Έχουμε κλείσει 11/8 για Μάλτα με Ryanair και επιστροφή στις 16/8 με Aegean. Μέχρι στιγμής δεν έχουμε κάποια ενημέρωση ούτε από την μια αεροπορική ούτε από την άλλη για το αν θα ακυρωθεί το ταξίδι. Γνωρίζετε μήπως αν υπάρχει κάποια ενημέρωση περί ακύρωσης η αλλαγή ώρας; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Σε περίπτωση ακύρωσης 14 ημέρες ή λιγότερο,δικαιούσαι αποζημίωση ! .....οι τελίτσες πάνε για το αποζημίωση !
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
Παρακολουθούσα επί μέρες τα ενεργά κρούσματα πριν φύγουμε για Μάλτα: σταθερά 4 στις 500 χιλιάδες. Την παραμονή 6. Φτάνοντας εκεί διψήφιος ο αριθμός. Σε μια βδομάδα 170. Καμιά 60αριά ήταν από πρόσφυγες σε πλοίο, αλλά μέχρι τα 170 είναι μεγάλο το άλμα. Ένα απόγευμα σημαιοστολίστηκαν οι δρόμοι της Βαλέττα με πορτοκαλί λάβαρα για να βγάλουν λιτανεία τα αγάλματα από τις εκκλησίες, το επόμενο πρωί απαγορεύτηκαν οι θρησκευτικές εκδηλώσεις. Γιατροί και φαρμακοποιοί είχαν απειλήσει με απεργίες, αν πραγματοποιηθούν. Εν ολίγοις δεν ξέρεις τη μια μέρα πώς θα είναι την επόμενη, ή ακυρώνεις ή πας έτοιμος για όλα.
Το αεροπλάνο μισογεμάτο στο πήγαινε, γεμάτο κατά το ένα τρίτο στην επιστροφή. Ένοιωσα απειλή στο λεωφορείο από Γκόζο για αεροδρόμιο, μιάμιση ώρα διαδρομή, το λεωφορείο ήταν γεμάτο, μάσκες κάποιοι ψευτοφορούσαν και λίγοι χαρακτηριστικοί τύποι ούτε καν. Στις υπόλοιπες διαδρομές υποφερτή η κατάσταση. Αν μπορείτε αποφύγετε μεγάλη διαδρομή με λεωφορείο αεροδρομίου. Σε μαγαζιά, εστιατόρια, ξενοδοχεία, μουσεία, εκκλησίες τηρούν αυστηρά μέτρα.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Παρακολουθούσα επί μέρες τα ενεργά κρούσματα πριν φύγουμε για Μάλτα: σταθερά 4 στις 500 χιλιάδες. Την παραμονή 6. Φτάνοντας εκεί διψήφιος ο αριθμός. Σε μια βδομάδα 170. Καμιά 60αριά ήταν από πρόσφυγες σε πλοίο, αλλά μέχρι τα 170 είναι μεγάλο το άλμα. Ένα απόγευμα σημαιοστολίστηκαν οι δρόμοι της Βαλέττα με πορτοκαλί λάβαρα για να βγάλουν λιτανεία τα αγάλματα από τις εκκλησίες, το επόμενο πρωί απαγορεύτηκαν οι θρησκευτικές εκδηλώσεις. Γιατροί και φαρμακοποιοί είχαν απειλήσει με απεργίες, αν πραγματοποιηθούν. Εν ολίγοις δεν ξέρεις τη μια μέρα πώς θα είναι την επόμενη, ή ακυρώνεις ή πας έτοιμος για όλα.
Το αεροπλάνο μισογεμάτο στο πήγαινε, γεμάτο κατά το ένα τρίτο στην επιστροφή. Ένοιωσα απειλή στο λεωφορείο από Γκόζο για αεροδρόμιο, μιάμιση ώρα διαδρομή, το λεωφορείο ήταν γεμάτο, μάσκες κάποιοι ψευτοφορούσαν και λίγοι χαρακτηριστικοί τύποι ούτε καν. Στις υπόλοιπες διαδρομές υποφερτή η κατάσταση. Αν μπορείτε αποφύγετε μεγάλη διαδρομή με λεωφορείο αεροδρομίου. Σε μαγαζιά, εστιατόρια, ξενοδοχεία, μουσεία, εκκλησίες τηρούν αυστηρά μέτρα.
εμεις φευγουμε για μαλτα 22 αυγουστου,πλεον εχω βγαλει και τα ακτοπλοικα,αν δεν παμε θα ειναι πολυ μεγαλη χασουρα για μενα,οπως και για πολυ κοσμο φανταζομαι...η ryanair ως τωρα δεν εχει στειλει καποια αλλαγη ωρων και ημερομηνιων κι ελπιζω να μεινει ετσι,το αεροπλανο και στο πηγαινε και στο ελα,ειναι μισο γεματο,επιστροφη 29 αυγουστου.πως τα ειδες τα πραγματα εκει;φορανε μασκα παντου και σε ανοιχτους χωρους;
παντως στην πατμο που μενω,φοραει το προσωπικο μασκα,παντου και μεσα και εξω,αλλα ο τουρισμος στα τετοια του...και δεν μιλαω για ελληνες αλλα για ολες τις φυλες που εχουν ερθει...λες και θα τους κολησουμε εμεις που ως τωρα δεν ειχαμε ενα κρουσμα...στεναχωριεμαι που το λεω,αλλα δεν παμε καλα,μεγαλο ρισκο να ανοιξουν τα συνορα,σε ολους...αλλα απ την αλλη θα ηταν ακομα μεγαλυτερο το ρισκο αν δεν δουλευε καθολου ο τουρισμος,φετος.
 

Gwo

Member
Μηνύματα
41
Likes
13
Καλησπέρα και από μένα. Θέλω τη γνώμη σας να τολμήσω να κλείσω αεροπορικά για Οκτώβριο ή όπως ακούγεται θα γίνει χειρότερη η κατάσταση και θα πάνε χαμένα τα χρήματα? Προορισμός Ουκρανία ή εναλλακτικά βόρεια Ευρώπη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.696
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom