Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Δυστυχώς τα δεδομένα αλλάζουν καθημερινά και δεν μπορείς να προγραμματίσεις ούτε για την επόμενη ημέρα.
εστειλα μαιλ στο δωματιο,μπας και γλυτωσουμε τιποτα,πως θα μπορουσα να επικοινωνησω με ryanair δεν εχω ιδεα....εφοσον οι πτησεις θα γινουν υπαρχει κατι,καποιο παραθυρακι;αν γνωριζει καποιος ας μου πει εχω σαστισει πρωι,πρωι......ολα μαζεμενα.τι να πρωτο ακυρωσω;δωματιο airbnb αεροπορικα;ακτοπλοικα;τι;;;
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
εστειλα μαιλ στο δωματιο,μπας και γλυτωσουμε τιποτα,πως θα μπορουσα να επικοινωνησω με ryanair δεν εχω ιδεα....εφοσον οι πτησεις θα γινουν υπαρχει κατι,καποιο παραθυρακι;αν γνωριζει καποιος ας μου πει εχω σαστισει πρωι,πρωι......ολα μαζεμενα.τι να πρωτο ακυρωσω;δωματιο airbnb αεροπορικα;ακτοπλοικα;τι;;;
Γιατί να ακυρώσεις; Κάνε τα προαπαιτουμενα και θα περάσεις σούπερ!
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Γιατί να ακυρώσεις; Κάνε τα προαπαιτουμενα και θα περάσεις σούπερ!
μου λετε δλδ να ψαχνω να βρω τεστ στην μαλτα,72 ωρες πριν ερθω ελλαδα,μαζι με την κορη μου θα πηγαιναμε,κι αν ειναι το τεστ της πλακας να ρισκαρω να μεινω σε μια ξενη χωρα,με την φοιτητρια κορη μου,που πρεπει να επιστρεψει 1 σεπτεμβρη να δωσει εξετασεις στην σχολη,η οποια σχολη δεν ανοιξε το 2020,το πανεπιστημιο εννοω,των αθηνων,σκεψου σε αλλες πολεις,και μ ενα παιδι μονο του στην πατμο ανηλικο,που για 10 μερες θα μενει με τον πατερα του αλλα οχι για περισσοτερες;;;;;οχι ευχαριστω.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.501
μου λετε δλδ να ψαχνω να βρω τεστ στην μαλτα,72 ωρες πριν ερθω ελλαδα,μαζι με την κορη μου θα πηγαιναμε,κι αν ειναι το τεστ της πλακας να ρισκαρω να μεινω σε μια ξενη χωρα,με την φοιτητρια κορη μου,που πρεπει να επιστρεψει 1 σεπτεμβρη να δωσει εξετασεις στην σχολη,η οποια σχολη δεν ανοιξε το 2020,το πανεπιστημιο εννοω,των αθηνων,σκεψου σε αλλες πολεις,και μ ενα παιδι μονο του στην πατμο ανηλικο,που για 10 μερες θα μενει με τον πατερα του αλλα οχι για περισσοτερες;;;;;οχι ευχαριστω.
Μιας και έχεις τόσο μεγάλο συνδυασμό δεσμευτικών γεγονότων κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερα να μην πας. Φαντάζεσαι να σε βγάλουν ασυμπτωματική και να μπεις σε καμιά 14ημερη καραντίνα στην Μάλτα?
 
Last edited:

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
μου λετε δλδ να ψαχνω να βρω τεστ στην μαλτα,72 ωρες πριν ερθω ελλαδα,μαζι με την κορη μου θα πηγαιναμε,κι αν ειναι το τεστ της πλακας να ρισκαρω να μεινω σε μια ξενη χωρα,με την φοιτητρια κορη μου,που πρεπει να επιστρεψει 1 σεπτεμβρη να δωσει εξετασεις στην σχολη,η οποια σχολη δεν ανοιξε το 2020,το πανεπιστημιο εννοω,των αθηνων,σκεψου σε αλλες πολεις,και μ ενα παιδι μονο του στην πατμο ανηλικο,που για 10 μερες θα μενει με τον πατερα του αλλα οχι για περισσοτερες;;;;;οχι ευχαριστω.
Χωρίς παρεξήγηση αλλά έχω καταλάβει ότι το θέλατε πολύ αυτό το ταξίδι και τα έχετε οργανώσει όλα τόσο ωραία! Είναι κρίμα να μην γίνει. Νομίζω ότι κάποιοι συμφορουμιτες έχουν ήδη βρει εργαστήριο για τεστ στη Μάλτα. Πως θα ελέγξουν στην Ελλάδα την ποιότητα του τεστ; Επίσης, στη Μάλτα έχουν πολύ λίγα κρούσματα. Οι πιθανότητες να κολλήσετε είναι άπειρο ελάχιστες.
Φυσικά σημασία έχει να νιώθετε καλά για να το κάνετε και να το ευχαριστηθείτε. Εγώ απλά προτείνω να το σκεφτείτε λίγο περισσότερο πριν το ακυρώσετε.
 

touRocker

Member
Μηνύματα
70
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Planet Earth
Ονειρεμένο Ταξίδι
Dark Side Of The Moon
εστειλα μαιλ στο δωματιο,μπας και γλυτωσουμε τιποτα,πως θα μπορουσα να επικοινωνησω με ryanair δεν εχω ιδεα....εφοσον οι πτησεις θα γινουν υπαρχει κατι,καποιο παραθυρακι;αν γνωριζει καποιος ας μου πει εχω σαστισει πρωι,πρωι......ολα μαζεμενα.τι να πρωτο ακυρωσω;δωματιο airbnb αεροπορικα;ακτοπλοικα;τι;;;
Επικοινωνία με RyanAir
Επίσης ... αλλαγή πτήσης δωρεάν
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Χωρίς παρεξήγηση αλλά έχω καταλάβει ότι το θέλατε πολύ αυτό το ταξίδι και τα έχετε οργανώσει όλα τόσο ωραία! Είναι κρίμα να μην γίνει. Νομίζω ότι κάποιοι συμφορουμιτες έχουν ήδη βρει εργαστήριο για τεστ στη Μάλτα. Πως θα ελέγξουν στην Ελλάδα την ποιότητα του τεστ; Επίσης, στη Μάλτα έχουν πολύ λίγα κρούσματα. Οι πιθανότητες να κολλήσετε είναι άπειρο ελάχιστες.
Φυσικά σημασία έχει να νιώθετε καλά για να το κάνετε και να το ευχαριστηθείτε. Εγώ απλά προτείνω να το σκεφτείτε λίγο περισσότερο πριν το ακυρώσετε.
αν εχετε βρει εργαστηριο στην μαλτα τιμες και περιοχη ναι θα μ ενδιεφερε να μαθω.ειμαστε δυο ατομα εγω με την κορη μου,ενα ποσο 150 ευρω το τεστ θα ηταν απαγορευτικο για μενα,για αυτο ακυρωνω,οχι γιατι δεν θελω το ταξιδι,ουτε γιατι φοβαμαι μην κολησω,μεταξυ μας εδω στο νησι ειναι χειροτερα.
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
αν εχετε βρει εργαστηριο στην μαλτα τιμες και περιοχη ναι θα μ ενδιεφερε να μαθω.ειμαστε δυο ατομα εγω με την κορη μου,ενα ποσο 150 ευρω το τεστ θα ηταν απαγορευτικο για μενα,για αυτο ακυρωνω,οχι γιατι δεν θελω το ταξιδι,ουτε γιατι φοβαμαι μην κολησω,μεταξυ μας εδω στο νησι ειναι χειροτερα.
Δυστυχώς, δεν έχω βρεί αλλά ίσως ξέρουν κάποιο αν τηλ. στην Ελληνική Πρεσβεία στη Μάλτα:
https://www.gtp.gr/TDirectoryDetails.asp?ID=6148&lng=1
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Δυστυχώς, δεν έχω βρεί αλλά ίσως ξέρουν κάποιο αν τηλ. στην Ελληνική Πρεσβεία στη Μάλτα:
https://www.gtp.gr/TDirectoryDetails.asp?ID=6148&lng=1
πηρα τηλεφωνο μιλησα με την κυρια ΤΣΙΜΠΟΥΚΕΛΗ ετσι λεγεται η πεσβυρα της ελλαδας στην μαλτα,καλα κρασια παιδια....ακρη δεν εβγαλα,σκεψου να ημουν εκει και να ειχε συμβει το ιδιο,και να μην εχω εξτρα λεφτα διαμονης,και χρονο να μεινω περισσοτερο...παντως η κυρια ΤΣΙΜΠΟΥΚΕΛΗ δεν βοηθησε...εδω θελω να ευχαριστησω ειλικρινα το travelstories που με προλαβε απο ενα ταξιδι χωρις επιστροφη,για πολλους λογους το κρατος μας δεν.........κανεις σε κανενα μαιλ δεν ενημερωσε,εννοω κανεις υπευθυνος,αεροπορικες,κρατος,πρεσβειες,κλπ ολα υπερ των πλουσιων.να στε καλα κυρια ΤΣΙΜΠΟΥΚΕΛΗ μου...αλλα δεν.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.501
πηρα τηλεφωνο μιλησα με την κυρια ΤΣΙΜΠΟΥΚΕΛΗ ετσι λεγεται η πεσβυρα της ελλαδας στην μαλτα,καλα κρασια παιδια....ακρη δεν εβγαλα,σκεψου να ημουν εκει και να ειχε συμβει το ιδιο,και να μην εχω εξτρα λεφτα διαμονης,και χρονο να μεινω περισσοτερο...παντως η κυρια ΤΣΙΜΠΟΥΚΕΛΗ δεν βοηθησε...εδω θελω να ευχαριστησω ειλικρινα το travelstories που με προλαβε απο ενα ταξιδι χωρις επιστροφη,για πολλους λογους το κρατος μας δεν.........κανεις σε κανενα μαιλ δεν ενημερωσε,εννοω κανεις υπευθυνος,αεροπορικες,κρατος,πρεσβειες,κλπ ολα υπερ των πλουσιων.να στε καλα κυρια ΤΣΙΜΠΟΥΚΕΛΗ μου...αλλα δεν.
Εαν δεν σου πρότεινε κάποια λύση το προξενείο τι άλλο να πούμε... προσπάθησε να αλλάξεις τα εισιτήρια με πτήσεις όσο πιο πίσω μπορείς, και να ακυρώσεις τα δωμάτια να πάρεις ότι περισσότερο μπορείς πίσω και μην απογοητεύεσαι.
 
Μηνύματα
137
Likes
125
πηρα τηλεφωνο μιλησα με την κυρια ΤΣΙΜΠΟΥΚΕΛΗ ετσι λεγεται η πεσβυρα της ελλαδας στην μαλτα,καλα κρασια παιδια....ακρη δεν εβγαλα,σκεψου να ημουν εκει και να ειχε συμβει το ιδιο,και να μην εχω εξτρα λεφτα διαμονης,και χρονο να μεινω περισσοτερο...παντως η κυρια ΤΣΙΜΠΟΥΚΕΛΗ δεν βοηθησε...εδω θελω να ευχαριστησω ειλικρινα το travelstories που με προλαβε απο ενα ταξιδι χωρις επιστροφη,για πολλους λογους το κρατος μας δεν.........κανεις σε κανενα μαιλ δεν ενημερωσε,εννοω κανεις υπευθυνος,αεροπορικες,κρατος,πρεσβειες,κλπ ολα υπερ των πλουσιων.να στε καλα κυρια ΤΣΙΜΠΟΥΚΕΛΗ μου...αλλα δεν.
πηρα τηλεφωνο μιλησα με την κυρια ΤΣΙΜΠΟΥΚΕΛΗ ετσι λεγεται η πεσβυρα της ελλαδας στην μαλτα,καλα κρασια παιδια....ακρη δεν εβγαλα,σκεψου να ημουν εκει και να ειχε συμβει το ιδιο,και να μην εχω εξτρα λεφτα διαμονης,και χρονο να μεινω περισσοτερο...παντως η κυρια ΤΣΙΜΠΟΥΚΕΛΗ δεν βοηθησε...εδω θελω να ευχαριστησω ειλικρινα το travelstories που με προλαβε απο ενα ταξιδι χωρις επιστροφη,για πολλους λογους το κρατος μας δεν.........κανεις σε κανενα μαιλ δεν ενημερωσε,εννοω κανεις υπευθυνος,αεροπορικες,κρατος,πρεσβειες,κλπ ολα υπερ των πλουσιων.να στε καλα κυρια ΤΣΙΜΠΟΥΚΕΛΗ μου...αλλα δεν.
Ευχαριστώ και απο μενα σ ολα τα παιδιά του φορουμ.σημερα θα ημουν μαλτα και αντι για αξιοθέατα, θα εψαχνα τα εργαστήρια και νοσοκομεία για να κανω τεστ. Καλύτερα στο σπιτακι μου μεχρι να τελειωσει ολο αυτο το παραλήρημα ....
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
H πλάκα είναι ότι επειδή έτυχε αυτές τις μέρες να κοιτάζω το travel.gov.gr, στις 12/08/2020 01:00 εξαιρούσαν στη σχετική ανακοίνωση τους Έλληνες πολίτες από την υποχρέωση τεστ πχ από Μάλτα και ξαφνικά στις 12/08/2020 το μεσημέρι, που ξανακοίταξα το site, είχαν αφαιρέσει αυτή την εξαίρεση, χωρίς καν να σκεφτούν ότι κάποιος που θα έφευγε με πτήση στις 12/08/2020 ή στις 13/08/2020 ή στις 14/08/2020 δε θα είχε καν το χρόνο να κάνει το τεστ, άρα θα έμενε εγκλωβισμένος σε ξένη χώρα. Δηλ. δε σκέφτηκαν οι άσχετοι να ανακοινώσουν τουλάχιστον 72 ώρες πριν την αλλαγή στην πολιτική ώστε κάποιος που βρίσκεται σε ξένη χώρα να έχει τον απαραίτητο χρόνο να κάνει το τεστ.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom