Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

vanda

Member
Μηνύματα
874
Likes
4.139
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
πηρα τηλεφωνο μιλησα με την κυρια ΤΣΙΜΠΟΥΚΕΛΗ ετσι λεγεται η πεσβυρα της ελλαδας στην μαλτα,καλα κρασια παιδια....ακρη δεν εβγαλα,σκεψου να ημουν εκει και να ειχε συμβει το ιδιο,και να μην εχω εξτρα λεφτα διαμονης,και χρονο να μεινω περισσοτερο...παντως η κυρια ΤΣΙΜΠΟΥΚΕΛΗ δεν βοηθησε...εδω θελω να ευχαριστησω ειλικρινα το travelstories που με προλαβε απο ενα ταξιδι χωρις επιστροφη,για πολλους λογους το κρατος μας δεν.........κανεις σε κανενα μαιλ δεν ενημερωσε,εννοω κανεις υπευθυνος,αεροπορικες,κρατος,πρεσβειες,κλπ ολα υπερ των πλουσιων.να στε καλα κυρια ΤΣΙΜΠΟΥΚΕΛΗ μου...αλλα δεν.
Λυπάμαι πολύ που δεν βρήκες άκρη ούτε με αυτούς. :oops::cry::cry:

Update: Μόλις τηλ. στο Ελ. Βενιζέλος για να τους ρωτήσω μήπως έχουν να προτείνουν κάτι αυτοί και μου είπαν να απευθυνθώ στην Πρεσβεία στη Μάλτα :icon_evil:
Τελευταία προσπάθεια: Έστειλα mail στο Αεροδρόμιο της Μάλτας, για να δούμε αυτοί τί θα πούνε...
 
Last edited:

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
H πλάκα είναι ότι επειδή έτυχε αυτές τις μέρες να κοιτάζω το travel.gov.gr, στις 12/08/2020 01:00 εξαιρούσαν στη σχετική ανακοίνωση τους Έλληνες πολίτες από την υποχρέωση τεστ πχ από Μάλτα και ξαφνικά στις 12/08/2020 το μεσημέρι, που ξανακοίταξα το site, είχαν αφαιρέσει αυτή την εξαίρεση, χωρίς καν να σκεφτούν ότι κάποιος που θα έφευγε με πτήση στις 12/08/2020 ή στις 13/08/2020 ή στις 14/08/2020 δε θα είχε καν το χρόνο να κάνει καν το τεστ, άρα θα έμενε εγκλωβισμένος σε ξένη χώρα. Δηλ. δε σκέφτηκαν οι άσχετοι να ανακοινώσουν τουλάχιστον 72 ώρες πριν την αλλαγή στην πολιτική ώστε κάποιος που βρίσκεται σε ξένη χώρα να έχει τον απαραίτητο χρόνο να κάνει το τεστ.
Εδώ εγώ για να επιστρέψω στην Ελλάδα από Βουλγαρία πριν τις 17/8 υποχρεώθηκα να τσεκάρω στο travel.gov.gr ότι θα έχω μαζί μου τεστ για να προχωρήσει το PLF. Και η πλάκα θα είναι να μην με αφήσουν
 
Last edited:

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
σε προσπαθεια να αλλαξω πτησεις παντως απ την ryanair Μονο δωρεαν δεν ειναι,δε θελω να σας κουρασω αλλο,με οφ τοπικ κλπ,ειλικρινα ευχαριστω,ολη την ομαδα...σκεψου να τα περναγα αυτα σε ξενο τοπο χωρις λεφτα..
 

touRocker

Member
Μηνύματα
70
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Planet Earth
Ονειρεμένο Ταξίδι
Dark Side Of The Moon
σε προσπαθεια να αλλαξω πτησεις παντως απ την ryanair Μονο δωρεαν δεν ειναι,δε θελω να σας κουρασω αλλο,με οφ τοπικ κλπ,ειλικρινα ευχαριστω,ολη την ομαδα...σκεψου να τα περναγα αυτα σε ξενο τοπο χωρις λεφτα..
Προσωπικά άλλαξα πτήση δωρεάν ... εντελώς.
Κατά τη διάρκεια της αλλαγής μου έλεγε για την πολιτική αλλαγής πτήσης (ότι υπάρχουν χρεώσεις μπλα μπλα μπλα) αλλά όταν προχώρησα την αλλαγή και πριν το τελικό κλικ μου έβγαλε ότι πρέπει να πληρώσω 0€ ... δηλαδή τίποτα.
 
Last edited:

maria91

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
1.936
Δυστυχώς τα δεδομένα αλλάζουν καθημερινά και δεν μπορείς να προγραμματίσεις ούτε για την επόμενη ημέρα.
Τα δεδομενα θελουν να τ αλλαζουν καθε μερα....δε γινετε η μαλτα με λιγοτερα κρουσματα απο μας να μη θελει αρνητικο τεστ για να μπεις(εκτος αν εχω χασει κατι αλλα μεχρι χθες δεν ειδα κατι) και εδω εμεις με πολυ περισσοτερα κρουσματα να θελουμε μεχρι και της παναγιας τα ματια!
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
543
Likes
969
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
Τα δεδομενα θελουν να τ αλλαζουν καθε μερα....δε γινετε η μαλτα με λιγοτερα κρουσματα απο μας να μη θελει αρνητικο τεστ για να μπεις(εκτος αν εχω χασει κατι αλλα μεχρι χθες δεν ειδα κατι) και εδω εμεις με πολυ περισσοτερα κρουσματα να θελουμε μεχρι και της παναγιας τα ματια!
Έχουν πια τα διπλάσια από μας, αναλογικά. Αν και δεν είναι απόλυτα σωστό να συγκρίνεις έτσι χώρες διαφορετικού μεγέθους, με τη λογική πως είναι στην ίδια κατάσταση με μια περιοχή δική μας που έχει υπερσυγκέντρωση.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Ναι σωστά να εκτιμήσουν την επιδημιολογική κατάσταση και να πάρουν νέα μέτρα αν χρειάζονται. Αλλά δε γίνεται να αλλάζουν τις απαιτήσεις αυθημερόν και να ζητάνε από άνθρωπο που πετάει αύριο να βρει τεστ μέχρι αύριο.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.540
Likes
12.431
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Με όλα αυτά που διαβάζω....λίγες μέρες πριν ήμουν δευτερόλεπτα μακριά από το να πατήσω κλικ και Πληρωμή σε μια πλατφόρμα αναζήτησης αεροπορικών και να εξαφανιστώ την επόμενη μέρα....Κάτι με κράτησε (μαζί και η σκέψη για το κράξιμο που θα ακολουθούσε από οικογένεια και φίλους για τον προορισμό που διάλεξα) και τώρα από τη μία σκέφτομαι πόσο με χαλάει που δεν σουρτουκεύω μέσα στη μεγαλούπολη απωθημένο μου, όπως το είχα φανταστεί και από την άλλη μήπως οι αναστολές μου με κράτησαν από το να κάνω μια τεράστια μπούρδα και να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο :bash:φορώντας μάσκα όλο το 24ωρο, να ψάχνω στις κωλότσεπες αρνητικά τεστ για τον κορωνοιό για να μπω στο αεροπλάνο και ποιός ξέρει και τι άλλο μέχρι την υποτιθέμενη ημερομηνία που θα επέστρεφα :rolleyes: :cry:Ουυυυφφφφφφ!!!
 

Knik

Member
Μηνύματα
68
Likes
58
Για 2η φορά η εντός ενός μήνα η Ryanair μου έστειλε mail για αλλαγή της ώρα πτήσης της επιστροφής ξεκινήσαμε στις 20:00 μας ανακοίνωσε πριν από ενα μήνα ότι αλλάζει για 19:30 και σήμερα μου έστειλε για 14:20! Η πτήση είναι από chiampino για Αθήνα.Ηδη ανακοίνωσε περικοπή κατά 20% των πτήσεων για τον Σεπτέμβριο.😤ελπίζω να είναι η τελευταία και να μη χάσω την μέρα....
 
Μηνύματα
93
Likes
61
γνωρίζουμε καθόλου για ακυρώσεις πτήσεων με Olympic τον Σεπτέμβρη? Υπάρχει καμία ενημέρωση? Παίρνω τηλ αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμα να μιλήσω.Να ακυρώσει η εταιρία εννοώ, όχι εγώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.675
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom