Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Φιλοι Ισπανοι που θα ερχονταν Ελλαδα 12-26 Σεπτ, με AEGEAN λάβανε ειδοποιηση πριν τεσσερις μερες οτι ακυρωθηκαν οι πτησεις τους .
 

bellaGeo

Member
Μηνύματα
30
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
singapore!
Καλημέρα σας!Θα πηγαίνατε ταξίδι σε κάποια χώρα της Ευρώπης τον Οκτώβριο;Με την κατάσταση όπως είναι τώρα ;Σκεφτόμουν Πράγα η Πορτογαλία ;
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλημέρα σας!Θα πηγαίνατε ταξίδι σε κάποια χώρα της Ευρώπης τον Οκτώβριο;Με την κατάσταση όπως είναι τώρα ;Σκεφτόμουν Πράγα η Πορτογαλία ;
Ανάλογα την χώρα.. εγω πχ. θα πάω 9-15 Σεπτεμβρη και δυστυχως δεν μπορω να το ακυρωσω.. Πορτογαλια που ανέφερες ειναι μια χωρα η οποια δεν ειναι απαγορευτικη.. αλλα δεν θα ελεγα πως ενα ταξιδι στο εξωτερικο αυτην την περιοδο ειναι οτι καλυτερο..
 

Raul

Member
Μηνύματα
64
Likes
195
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Καλησπέρα παιδιά.... Ξέρω ότι είναι νωρίς και γενικά ρευστά τα πράγματα αλλά θα ήθελα να πάρω κάποιες γνώμες.... Είχα έτοιμο ταξίδι για Αμερική τον Μάιο το οποίο και ακυρώθηκε με όλα αυτά που έγιναν. Το θέμα είναι ότι έχω voucher κτλ και το ταξίδι δεν θέλω να το αφήσω... Λέω να κλείσω εισιτήρια για του χρόνου Μάιο - Ιούνιο αλλά αυτή τη στιγμή ακόμα δεν επιτρέπετε να πάει κάποιος usa και ακόμα και να πάει πρέπει να παραμείνει καραντίνα νομίζω... Τι να κάνω ρε γμτ... Να κλείσω με δωρεάν ακύρωση? Να το αφήσω? Να το κάνω ποιο μετά?
Αν δεν χρησιμοποιήσεις το voucher εντός 18 μηνών, δεν παίρνεις επιστροφή χρημάτων; Νομίζω είναι γενικός κανονισμός αυτός. Αν το σιγουρέψεις αυτό, δεν έχεις να ανησυχείς. Περίμενε.
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Αν δεν χρησιμοποιήσεις το voucher εντός 18 μηνών, δεν παίρνεις επιστροφή χρημάτων; Νομίζω είναι γενικός κανονισμός αυτός. Αν το σιγουρέψεις αυτό, δεν έχεις να ανησυχείς. Περίμενε.
Ναι αυτό το έχω σίγουρο. Δεν κινδυνεύω βα χάσω λεφτά.... Απλώς σκέφτομαι για τιμές... Συν του ότι εαν κλείσω έως τέλη Οκτωβρίου έχω ένα συν 15% σαν bonus
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Περίμενε έως τέλη Οκτώβρη και αν βρεις καλή τιμή αεροπορικών για την περίοδο που θες σε συνδυασμό με το έξτρα μπόνους του 15%, χρησιμοποιείς το voucher. Aλλιώς το εξαργυρώνεις μετά το τέλος Οκτωβρίου στην ημερομηνία που προβλέπεται.
Αυτό κάνω κι εγώ σε μερικά ΑF vouchers που έχω των οποίων το 15% μπόνους λήγει τέλη Οκτώβρη, στα οποία θα μπορούσα και τώρα να ζητήσω εξαργύρωσή τους αν ήθελα.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Καλημέρα σας!Θα πηγαίνατε ταξίδι σε κάποια χώρα της Ευρώπης τον Οκτώβριο;Με την κατάσταση όπως είναι τώρα ;Σκεφτόμουν Πράγα η Πορτογαλία ;
Εμείς τι να σου πούμε το ρίσκο είναι δικό σου. Άμα σου πούμε ότι θα πηγαίναμε κ εσύ δεν ήθελες να πας τι θα έκανες! Διάλεξε μια σχετικά κοντινή πτήση με συχνά δρομολόγια σε χώρα χωρίς υποχρεωτικά τεστ κλείσε διαμονή με ακύρωση πάρε και μια μάσκα και πήγαινε αφού το θέλεις πολύ..
 

inspiring

Member
Μηνύματα
93
Likes
140
Θέλετε να γελάσετε;έχω 17/9 για Ρώμη ταξίδι κανονισμένο πριν από ένα χρόνο ου να ήξερα τότε!!!!🤪 Δεν μου έχει έρθει εννοείται ακύρωση...και είμαι σε σκέψη...καμία άποψη;;;
Μια απο τα ιδια....εχω πτηση για Βουδαπεστη 12/9 για 3-4 μερες....η πτηση θα γινει κανονικα και εμαθα οτι δε χρειαζεται να εχω μαζι μου τεστ για covid ουτε στην αναχωρηση ουτε και στην επιστροφη παρα μονο μια φορμα που θα συμπληρωσω ηλεκτρονικα απο το κινητο μου φευγοντας απο εκει προκειμενου να το δουν στην Ελλαδα.....να νιωσω ασφαλης και να παω? ή μηπως οχι?
 

poised

Member
Μηνύματα
875
Likes
6.494
Μια απο τα ιδια....εχω πτηση για Βουδαπεστη 12/9 για 3-4 μερες....η πτηση θα γινει κανονικα και εμαθα οτι δε χρειαζεται να εχω μαζι μου τεστ για covid ουτε στην αναχωρηση ουτε και στην επιστροφη παρα μονο μια φορμα που θα συμπληρωσω ηλεκτρονικα απο το κινητο μου φευγοντας απο εκει προκειμενου να το δουν στην Ελλαδα.....να νιωσω ασφαλης και να παω? ή μηπως οχι?
Σε δύο βδομάδες πολλά γίνονται, οπότε μέχρι να φύγεις θα έχεις χρόνο να το σκεφτείς πολλές φορές, μη κουράζεσαι από τώρα. Με 15000 κρούσματα που θα έχουμε μέχρι να φύγεις μπορεί να μη σε θέλουν οι Ούγγροι και να μη σε νοιάζει τι θα γίνει στην επιστροφή.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Μια απο τα ιδια....εχω πτηση για Βουδαπεστη 12/9 για 3-4 μερες....η πτηση θα γινει κανονικα και εμαθα οτι δε χρειαζεται να εχω μαζι μου τεστ για covid ουτε στην αναχωρηση ουτε και στην επιστροφη παρα μονο μια φορμα που θα συμπληρωσω ηλεκτρονικα απο το κινητο μου φευγοντας απο εκει προκειμενου να το δουν στην Ελλαδα.....να νιωσω ασφαλης και να παω? ή μηπως οχι?
Μιας και η Ελλάδα για τους Ούγγρους ανήκει στις πράσινες χώρες και δεν χρειάζεται τεστ να πας και στο γυρισμό να συμπληρώσεις το plf 24 ώρες πριν.
 

inspiring

Member
Μηνύματα
93
Likes
140
Μιας και η Ελλάδα για τους Ούγγρους ανήκει στις πράσινες χώρες και δεν χρειάζεται τεστ να πας και στο γυρισμό να συμπληρώσεις το plf 24 ώρες πριν.
Αυτο λεω να κανω τελικα..... ευχαριστω
 

ilias!

Member
Μηνύματα
10
Likes
39
Μια απο τα ιδια....εχω πτηση για Βουδαπεστη 12/9 για 3-4 μερες....η πτηση θα γινει κανονικα και εμαθα οτι δε χρειαζεται να εχω μαζι μου τεστ για covid ουτε στην αναχωρηση ουτε και στην επιστροφη παρα μονο μια φορμα που θα συμπληρωσω ηλεκτρονικα απο το κινητο μου φευγοντας απο εκει προκειμενου να το δουν στην Ελλαδα.....να νιωσω ασφαλης και να παω? ή μηπως οχι?
Τα πάντα είναι φουλ ρευστά! Αλλάζουν μέρα με την ημέρα. Εγώ είχα πάει Μάλτα 11-16 Αυγούστου. Μέχρι 11 βράδυ δεν ήταν υποχρεωτικό να έχουμε αρνητικό τεστ για να μπούμε στην Ελλάδα αλλά ξαφνικά 12 το βράδυ βγήκε οδηγία και για τους Έλληνες που πέταγαν από Μάλτα προς Ελλάδα όποτε ψάχναμε τελευταία στιγμή να βρούμε το που θα κάνουμε το τεστ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom