Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Κατά τη γνώμη μου όπου και να ταξιδέψεις υπάρχει ρίσκο.. Είτε πρόκειται για ένα αεροπορικό μέχρι τη Θεσσαλονίκη είτε μέχρι το Βερολίνο και το λέω αυτό με την έννοια ότι θα κάνεις περίπου τα ίδια πράγματα. Επίσης κατά τη γνώμη μου δεν έχει διαφορά το αν σε δύο εβδομάδες κάποιο θα μπει σε ένα αεροπλάνο όταν πριν δύο εβδομάδες έμπαινε σε πλοίο που η έννοια κρατάω απόσταση ήταν ανύπαρκτη. Όπως επίσης πιθανότητες υπάρχουν και εδώ στα ΜΜΜ, στα σούπερ μάρκετ, σχεδόν παντού. Κατά τη γνώμη μου τα ταξίδι είναι πλέον ένα ρίσκο, όπου ωστόσο μπορείς κάπως να πάρεις τα μέτρα σου.
Απο τη στιγμη που ευρωπαικες χωρες κλεινουν τελειως τα συνορα για προερχομενους απο Ελλαδα η αρχισαν να απαιτουν 14 ημερη καραντινα απο τους ελληνες τουριστες, ειμαστε πολυ πιο περα απο το "ωστόσο μπορείς κάπως να πάρεις τα μέτρα σου". Εχει ξεφυγει απο τον ελεγχο του τουριστα.
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Εγώ πάντως το σκέφτομαι σοβαρά να κλείσω για Χριστούγεννα εξω
Απο τη στιγμη που ευρωπαικες χωρες κλεινουν τελειως τα συνορα για προερχομενους απο Ελλαδα η αρχισαν να απαιτουν 14 ημερη καραντινα απο τους ελληνες τουριστες, ειμαστε πολυ πιο περα απο το "ωστόσο μπορείς κάπως να πάρεις τα μέτρα σου". Εχει ξεφυγει απο τον ελεγχο του τουριστα.
Δε διαφωνώ προφανώς σε αυτό που λες, απλά ήθελα να επισημάνω ότι το να νοσησει κάποιος από τον ιό είναι παντού πιθανό αυτή τη στιγμή.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.953
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Μετά από ένα τσεκ διαπίστωσα ότι είχε ακυρωθεί η πτήση της Easyjet από Αθήνα για Εδιμβούργο στο τέλος Οκτωβρίου, όχι ότι είχα φυσικά σκοπό να πάω έτσι πως είναι τα πράγματα.
Άλλαξα τις ημερομηνίες για ακόμα μία φορά, αρκετούς μήνες μετά, μιας και η easy σου δίνει τη δυνατότητα δωρεάν αλλαγής και ημερών και προορισμού!
Για να δούμε αυτή τη φορά...
 

inspiring

Member
Μηνύματα
93
Likes
140
Καλησπέρα σας , εμείς είχαμε κλείσει εισιτήρια για Βουδαπέστη για τον Σεπτέμβριο αλλά στην Βουδαπέστη πριν λίγες μέρες ανακοίνωσαν το κλείσιμο των συνόρων για τον Σεπτέμβριο . Η Ryanair δεν ακυρώνει όμως την.πτήση δεν καταλαβαίνω γτ . Σε περίπτωση αλλαγής εισιτηρίων γτ τώρα μν αυτο προσφέρει αν ισχύουν τα ίδια γνωρίζετε αν γίνεται δεύτερη δωρεάν αλλαγή ;
Ενημερωθηκα πριν λιγες μερες οτι εκλεισε η Ουγγαρια τα συνορα της και η wizzair ηδη εχει ακυρωσει την πτηση της επιστροφης....αντιθετα η ryanair τιποτε ακομη....δινουν voucher για ενα χρονο και αυτο ξερω μονο....αλλα αν η ryanair δεν ακυρωσει τι γινεται?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Υπάρχει μια πιθανότητα (σχετικά μικρή, αλλά υπαρκτή) να γίνει κανονικά η πτήση και να "χάσεις" τα χρήματα εφόσον δεν πετάξεις (που δε θα πετάξεις). Ειδικά τις επόμενες μέρες κάποιες πτήσεις θα πραγματοποιηθούν, υπάρχουν και Ούγγροι που κάνουν διακοπές στην Ελλάδα (από τέλος Αυγούστου) και θα επιστρέψουν στη χώρα τους.
 

inspiring

Member
Μηνύματα
93
Likes
140
Υπάρχει μια πιθανότητα (σχετικά μικρή, αλλά υπαρκτή) να γίνει κανονικά η πτήση και να "χάσεις" τα χρήματα εφόσον δεν πετάξεις (που δε θα πετάξεις). Ειδικά τις επόμενες μέρες κάποιες πτήσεις θα πραγματοποιηθούν, υπάρχουν και Ούγγροι που κάνουν διακοπές στην Ελλάδα (από τέλος Αυγούστου) και θα επιστρέψουν στη χώρα τους.
Ειναι η δευτερη φορα που ακυρωνω το ταξιδι και εδωσα και επιπλεον χρηματα στη ryanair με το voucher που ειχα.....ενω η wizzair ουτε επιπλεον χρηματα ζητησε ουτε με ταλαιπωρησε για την ακυρωση....το ιδιο προβλεπω κι εγω με σενα να γινεται δυστυχως
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
μετα απο 3 ακυρωσεις -ματαιωσεις για
1.Κατανια Σικελια (απο Σοφια Βουλγαρια ειμαι κατοικος Β. Ελλαδας) 2. Βιεννη 3. Λονδινο (απο Σοφια Βουλγαρια) θελω μια γνωμη σας.... αν εχετε εμπερια ή αποψη απο οσα συζητιουνται αν αξιζει να επιχειρησω αλλη μια αποπειρα να ταξιδεψω για .......

ΑΡΜΕΝΙΑ αυτη τη φορα στα τελη Οκτωβριου απο Θεσσαλονικη με Ryain air... το εχει επιχειρησει κανεις ή σκεφτεται κατι αντιστοιχο???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom