Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Καλημέρα.
Μπορείς να μου πεις τι πρέπει να κάνω για να πάω Ντουμπάι την Πρωτοχρονιά? Πρέπει να κάνω τεστ για να πάω και τεστ για να γυρίσω πίσω? Ποια είναι η διαδικασία?
Καλημέρα. Όσοι εισέρχονται θα πρέπει είτε να παρουσιάζουν πιστοποιητικά που θα δείχνουν ότι πρόσφατα εξετάστηκαν και βρέθηκαν αρνητικοί στον κορωνοϊό ή να υποβάλλονται σε τεστ για κορωνοϊό κατά την άφιξή τους στα αεροδρόμια του Ντουμπάι. Μέχρι στιγμής υσχυει αυτό..μέχρι τα Χριστούγεννα μπορεί να αλλάξει το οτιδήποτε.
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλημέρα. Όσοι εισέρχονται θα πρέπει είτε να παρουσιάζουν πιστοποιητικά που θα δείχνουν ότι πρόσφατα εξετάστηκαν και βρέθηκαν αρνητικοί στον κορωνοϊό ή να υποβάλλονται σε τεστ για κορωνοϊό κατά την άφιξή τους στα αεροδρόμια του Ντουμπάι. Μέχρι στιγμής υσχυει αυτό..μέχρι τα Χριστούγεννα μπορεί να αλλάξει το οτιδήποτε.
και στην επιστροφή?
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Οπότε στα έξοδα πρέπει να υπολογίζω και τα τεστ.
Ευχαριστώ
 

Dixd

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Καλησπέρα καλως σας βρήκα κάθομαι ώρα τώρα και ψάχνω που θα μπορούσα να ταξιδέψω με τον σύντροφο μου χωρίς να υποχρεωθούμε να μπούμε σε καραντίνα όταν γυρίσουμε!
Μιας που ασχολούμαι με τον τουρισμό άκουσα από αρκετούς τουρίστες να μου λένε ότι δεν μπαίνουν σε καραντίνα όταν γυρνάνε από Ελλάδα..
Αναρωτιέμαι σε ποιες χώρες μπορούμε να ταξιδέψουμε εμείς από Ελλάδα και να μην μπούμε σε καραντίνα!
Γνωρίζει κάποιος; Μπορείτε να με βοηθήσετε;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Τελικά έχει ταξιδέψει κάποιος στο εξωτερικό να μας πει την εμπειρία του;
Τι εμπειρια θες?η ζωη κυλαει νορμαλ και ηρεμα,εδω μονο τρεμουμε σα τα ψαρια απο τη τρομοκρατια των μμε
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Τι εμπειρια θες?η ζωη κυλαει νορμαλ και ηρεμα,εδω μονο τρεμουμε σα τα ψαρια απο τη τρομοκρατια των μμε
Αν δεις σε ποιες ευρωπαικες χωρες σημερα κλεινουν μπαρ, εστιατορια, θεατρα, σινεμα, επιτρεπονται παρεες μεχρι 4 ατομα ακομη και στα σπιτια τους και ειναι στο τσακ ειτε ηδη εχουν επιβαλλει τη μασκα και σε εξωτερικους χωρους, θα αναρωτιομουν για το τι θεωρεις "νορμαλ και ηρεμα".
Οσοι προτιθενται να ταξιδεψουν ας ψαξουν τι λειτουργει και τι οχι και μεχρι τι ωρα. Οι προσωπικες εκτιμησεις δεν βοηθουν.
 
Last edited:

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Αν δεις σε ποιες ευρωπαικες χωρες σημερα κλεινουν μπαρ, εστιατορια, θεατρα, σινεμα, επιτρεπονται παρεες μεχρι 4 ατομα ακομη και στα σπιτια τους και ειναι στο τσακ ειτε ηδη εχουν επιβαλλει τη μασκα και σε εξωτερικους χωρους, θα αναρωτιομουν για το τι θεωρεις "νορμαλ και ηρεμα".
Οσοι προτιθενται να ταξιδεψουν ας ψαξουν τι λειτουργει και τι οχι και μεχρι τι ωρα. Οι προσωπικες εκτιμησεις δεν βοηθουν.
Αρχικα ζητησε προσωπικη εκτιμηση απ οτι καταλαβαινω,αρα σωστα την εδωσα!επισης το οτι θα τα ξανακλεισουν παντου ολα τωρα λογω χειμωνα το ξεραμε απο περσυ οποτε δε μου κανει καμια εντυπωση..αν ρωτησει για χωρα που δεν εχω παει τοτε σαφως και δε θα απαντησω!ως τωρα παντως και συγκεκριμενα μεχρι χθες που μουν Αυστρια μια χαρα χαλαρα τους εβλεπα να τηρουν τα μετρα με τις μασκουλες τους στους κλειστους χωρους και χωρις καμια τρομοκρατια ξαναλεω οπως γινετε εδω στη Ελλαδα...προφανως και αλλαζουν ολα απο ωρα σε ωρα και προφανως σχολιαζω για οτι ξερω ως τωρα!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Τοτε παλι δεν βοηθαει η εκτιμηση 'νορμαλ" και "ηρεμα" γιατι ειναι σχετικη.
Αυριο πχ περιμενουμε την ποινικη καταδικη των ναζιστων στην Αθηνα, θα μαζευτουν κατι χιλιαδες αστυνομικοι και πολιτες σε ολο το κεντρο και, αν η αποφαση δεν ειναι δικαιη, θα καει το συμπαν. Αυτο για Αθηνα ειναι "νορμαλ". Δεν ειναι "ηρεμα" ομως :p
 

Knik

Member
Μηνύματα
68
Likes
58
Τελικά έχει ταξιδέψει κάποιος στο εξωτερικό να μας πει την εμπειρία του;
Ταξίδεψα στη Ρώμη!17/-20/9 μια χαρά όλα!τεστ στο αεροδρόμιο και όλα κυλούσαν φυσιολογικά μόνο οι μάσκες μου θύμιζαν ότι κάτι συμβαίνει.τα απόλαυσα όλα χωρίς πολυκοσμία και ουρές.το ταξίδι ήταν να γίνει το Πάσχα του 20 ακυρώθηκε οπότε πήρα το ρίσκο και πήγα Σεπτέμβριο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.628
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom