Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Μηνύματα
98
Likes
569
Δυστυχώς όσοι θέλουμε να ταξιδέψουμε παίρνουμε και τα ρίσκα να αντιμετωπίσουμε ιδιόρρυθμες καταστάσεις.
Σε πρώτη φάση δυστυχώς αναβάλλω για το μέλλον πάλι τη συνάντηση με το σέλας στη Σουηδία που ήθελα να πάω. Δεν έχω κλείσει εισιτήρια.
Τώρα για Μπολόνια και τουρ στη γύρω περιοχή θα το σκεφτώ. Πολύ φτηνό τα έκλεισα αλλά με χαλάνε να πληρώσω τώρα ΚΑΙ μοριακό τέστ. Αν γίνει μόνο για ραπίντ θα πάω. Τέσπα θα α περιμένω ακόμα μπας και τροποποιηθεί.


Στη παρούσα φάση πια δεν πρόκειται να κλείσω κανένα επιπλέον ταξίδι για έξω μέχρι και τον Απρίλη.
Είμαι εμβολιασμένος αλλά με χαλάνε οι όλοι περιορισμοί και μάλιστα με την Ομικρον τώρα πια η πανδημία εξελίσσεται σε ενδημία. Λιγότερα θέματα θα έχει ρε γμτ μου αυτό το κύμα.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δυστυχώς όσοι θέλουμε να ταξιδέψουμε παίρνουμε και τα ρίσκα να αντιμετωπίσουμε ιδιόρρυθμες καταστάσεις.
Σε πρώτη φάση δυστυχώς αναβάλλω για το μέλλον πάλι τη συνάντηση με το σέλας στη Σουηδία που ήθελα να πάω. Δεν έχω κλείσει εισιτήρια.
Τώρα για Μπολόνια και τουρ στη γύρω περιοχή θα το σκεφτώ. Πολύ φτηνό τα έκλεισα αλλά με χαλάνε να πληρώσω τώρα ΚΑΙ μοριακό τέστ. Αν γίνει μόνο για ραπίντ θα πάω. Τέσπα θα α περιμένω ακόμα μπας και τροποποιηθεί.


Στη παρούσα φάση πια δεν πρόκειται να κλείσω κανένα επιπλέον ταξίδι για έξω μέχρι και τον Απρίλη.
Είμαι εμβολιασμένος αλλά με χαλάνε οι όλοι περιορισμοί και μάλιστα με την Ομικρον τώρα πια η πανδημία εξελίσσεται σε ενδημία. Λιγότερα θέματα θα έχει ρε γμτ μου αυτό το κύμα.
Συμφωνώ μαζί σου πάρα πολύ. Μετά από δύο χρόνια ματαιωμένων ταξιδιών, αποφάσισα μετά τις διακοπές του καλοκαιριού να μην κανονίσω τίποτα μέχρι την επόμενη άνοιξη. Χωρίς να ξέρω τι θα ξημερώσει, θεώρησα έτσι κι αλλιώς το χειμώνα risky. Δούλευα για χρόνια στη Γερμανία στον κλάδο των εκθέσεων, χθες έμαθα πως ακυρώθηκε για τρίτη συνεχή χρονιά η πραγματοποίηση με φυσική παρουσία της μεγάλης τουριστικής έκθεσης ΙΤΒ του Βερολίνου που είχε προγραμματιστεί αρχές Μαρτίου. Οπότε, κάνω αύριο την τρίτη δόση και περιμένω 25η Μαρτίου για το ταξίδι της Βιέννης. Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.758
Κι εγω βλεπω να πηγαινει για ακυρωση το πρωτο χειμερινο που εκλεισα μετα απο μια 5ετια αρνησης σε χειμερινα, παρα την απαιτηση για ραπιντ μονο επιστροφης. Αν θελει καποιος να ειναι προσεκτικος, πρεπει να κανει ραπιντ πριν φυγει μην ειναι φορεας ηδη, ραπιντ πριν γυρισει και με ρισκο μη βγει θετικο και παιξει και καραντινα λογω θετικοτητας. Πολλη δουλεια για ενα 3ημερο, δεν ειναι διασκεδαστικο πια ετσι απο τεστ σε τεστ.
Κραταω το θερινο προγραμμα και βλεπουμε.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Τωρα ειδα στις ειδησεις οτι για εισοδο στην Ελλάδα θα χρειαζεται ή μοριακό 72 ωρων ή rapid 24 , εως 10 Ιανουαριου.

Στα αεροδρόμια κανουν rapid tests ;
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Τωρα ειδα στις ειδησεις οτι για εισοδο στην Ελλάδα θα χρειαζεται ή μοριακό 72 ωρων ή rapid 24 , εως 10 Ιανουαριου.

Στα αεροδρόμια κανουν rapid tests ;
Σε πολλα ναι. Ιδιως στα μεγαλα.. Μπες στα site των αεροδρομίων για σιγουρα..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
διαβαζω καλα? ιρλανδια στοπ αφτερ 20.00, ολλανδια 17.00, δανια κλεινει σιγα σιγα, η Ρωμη παρακαλει να ειναι ανοικτη στις γιορτες...ερχονται λουκετα. καντε πλαν Β η πηγαινετε στην πιο ασφαλη ηπειρο. τη μαυρη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.758
διαβαζω καλα? ιρλανδια στοπ αφτερ 20.00, ολλανδια 17.00, δανια κλεινει σιγα σιγα, η Ρωμη παρακαλει να ειναι ανοικτη στις γιορτες...ερχονται λουκετα. καντε πλαν Β η πηγαινετε στην πιο ασφαλη ηπειρο. τη μαυρη.
Και η Νορβηγια.
Οταν η Ολλανδια κλεινει σχολεια, που δεν εκλεισε ουτε περσι, αρχιζουν τα οργανα για την Ευρωπη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.758

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.553
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom