Να σας γνωρίσω τους συναδέρφους μου...

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.942
Καλά είναι super αυτό που διαβάζω! Νιώθω σα να είμαι κι εγώ κάπου εκεί μαζί σας! Πιο πολύ συμπάθησα τον Ουαλό!!!
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μου αρέσει που θα αποκτήσουν και fan club!!!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Tita,τι θα εγραφε ο καθενας απο τους συναδελφους σου για σενα αν ειχε το αντιστοιχο μπλογκ και ειχε το το θεμα του θρεντ που ανοιξες;
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Λες να έλεγαν όλοι το ίδιο? :
«Δες το σούργελο που μας κάνει διάσημους!!!» χαχαχα

Σοβαρά τώρα, δεν ξέρω. Θα τους το πω με τρόπο κάποια στιγμή (αν και ξερουν ότι γράφω στο κανονικό μου blog για εδώ). Και θα σας μεταφέρω αντιδράσεις. Αν δεν ξανακούσετε από μένα, να ξέρετε θα με έχουν ρίξει στη λίμνη που έχουμε εδώ μπροστά από το κτήριο...
-----------
Λοιπόν, δεν τους ρώτησα. Και αυτό γιατί μετά το μεσημεριανό που πάμε συνήθως στη λίμνη και μιλάμε, έπιασαν θέμα για το πώς να κάνουν μία ταινία ό,τι να ‘ναι, σε στυλ του Illuminati, με ανακρίβειες κλπ. Και έλεγε ο καθένας τα δικά του. Ο Πρ ήθελε τον Jose για τον κακό της υπόθεσης, που δεν θα τους άφηνε να κάνουν καλά τη δουλειά τους και να σώσουν τον κόσμο. Τέλοσπάντων, επειδή άρχιζαν μετά να φτιάχνουν πρωταγωνιστικούς ρόλους ο καθένας, αν τους έλεγα ότι γράφω για αυτούς, θα ζητούσαν μετά τα δικαιώματα της ιστορίας/ταινίας κλπ κλπ. Αφού για αυτά που έλεγαν σχολίαζαν: «οχι, είναι οπως γράφεις σενάριο. Τώρα κάνουμε το προσχέδιο, ακουμε προτασεις κλπ. Θα μοιράσουμε ρόλους αργότερα, αλλά την κακιά θα την κάνει η τάδε (μία στρίγγλα που ούτε την έχω δει ποτέ μου. Τη στειλανε στο Αμερικα).
-Και τι είδους θα είναι η ταινία;
-Θρίλερ! Δεν ακούς τις βλακείες που λέμε; Κανείς δεν θα καταλάβει τίποτα στο τέλος
-Μπα, με εμάς πρωταγωνιστές και τέτοιο θέμα, θα είναι tragic comedy!
Τεσπα...κάτι είχε το φαγητό σήμερα. Δεν τρωγόταν που δεν τρωγόταν, μας πείραξε και στον εγκέφαλο.
Α, τι φάγαμε οι περισσότεροι: vegetarisches bratwurst(λουκάνικο χορτοφάγων) με κατι άλλες αηδίες σπαραγγο-σάλτσα. Και λέει ο Ινδός:
-χα! Καλό! Σαν τα chicken hamburger που εχουμε στην Ινδία. ΔΕΝ τα λένε chickenburger, αλλά HAMburger!!! Ό,τι να ΄ναι.....
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μου αρέσει που κάνω και αυθημερόν αναμετάδοση.
Λοιπόν, πήρα την άδεια από τον Ρ.Λ. και σας ποστάρω 2 φωτό του που μου άρεσαν

Το όνειρο του αλόγου (δεν ειναι φωτομονταζ)
http://4.bp.blogspot.com/_tL7lzo0Mk...ADU/-hfu2qv6e54/s1600-h/Chicago_Humor_004.jpg

Στο Σικάγο και αυτή
http://4.bp.blogspot.com/_tL7lzo0Mk...ADU/-hfu2qv6e54/s1600-h/Chicago_Humor_004.jpg

 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Λοιπόν...σήμερα είπα στον Ουαλό ότι έχει αποκτήσει και fanclub από το blog, και μου απαντά:

«Wow only 4 weeks in Germany and I have a fan club! That was quick. How many do I have? (Will this effect my tax status?)
As long as I don't have to start wearing sun glasses in doors ..... that's always seemed strange to me.»
Σήμερα πάλι αστεία έλεγε στο τραπέζι, αλλά δεν γίνεται κάθε φορά να τα γράφω όλα...η προφορά του όμως με τρελιέεεενιιιιεειιι
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.942
Λοιπόν...σήμερα είπα στον Ουαλό ότι έχει αποκτήσει και fanclub από το blog, και μου απαντά:

«Wow only 4 weeks in Germany and I have a fan club! That was quick. How many do I have? (Will this effect my tax status?)
As long as I don't have to start wearing sun glasses in doors ..... that's always seemed strange to me.»
Σήμερα πάλι αστεία έλεγε στο τραπέζι, αλλά δεν γίνεται κάθε φορά να τα γράφω όλα...η προφορά του όμως με τρελιέεεενιιιιεειιι
Kαι που να του πεις ότι το fan club δεν είναι καν στο Germany... :lol:
 

GaMaToS

Member
Μηνύματα
21
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Ζηλανδία
δεν ξέρω τι δουλεια κανεις αλλα εχεις σκεφτεί να γραφεις ιστοριες?
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αχ γαμάτε, θα το ήθελα πολύ! και επειδή είσαι ο 2ος (νομίζω) που μου το λέει, αρχίζουν και μου μπαίνουν ιδέες, ΜΠΑΣ και κάποια στιγμή τα μαζέψω όλα μαζί και τα δέσω, να έχουν τα εγγόνια μου να διαβάζουν(εδώ γελάμε).
 

stellina

Member
Μηνύματα
96
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
ελπιζω να μην βαρεθεις να γραφεις γιατι ανυπομονω να ακουσω τι γινεται στο επομενο επεισοδιο! :clap: χαχα φαντασου στο τελος να λεμε κ τους διαλογους σαν τα friends! :haha:
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
όσο μου δίνετε κουράγιο με τα λεγόμενά σας, δεν βαριέμαι!!!! χαρά μου να τα μοιράζομαι με κάποιον, και μάλιστα στα ελληνικά.
το επομενο επεισόδιο από την "καθημερινή μερα" εννοείς; θα το γραψω όσο πιο συντομα μπορώ!
Και πάλι σας ευχαριστώ για τα σχόλιά σας!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom