Νησιά Κουκ Νησιά Kουκ

Head_cf

Member
Μηνύματα
122
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει....
Πραγματικά ήταν πολύ όμορφα … Τώρα που έχει περάσει και καιρός το έχω στο μυαλό μου σαν όνειρο…σαν να μην έχω πάει και απλά να το φαντάστηκα..
 

AlexG

Member
Μηνύματα
144
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα γίνονται...
Πραγματικα φαινεται παραδεισενιο. Το ερωτημα μου ειναι: αξιζει καποιος να δωσει περιπου 5.5 χιλιαδες ευρω αεροπορικο εισιτηριο + αλλο ενα χιλιαρικο υποθετω εκει για ξενοδοχεια + κοστος διαβιωσης για να κανει μπανιο σε τυρκουαζ νερα;

Don't get me wrong, κι εγω εχω δωσει μεγαλα ποσα για αλασκα, νεα ζηλανδια, αυστραλια, Honolulu, ιαπωνια κλπ.. Απλως διερωτομαι κατα πόσο αξιζει να δωθουν τοσα χρηματα μονο για ενα μπανιο;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πραγματικα φαινεται παραδεισενιο. Το ερωτημα μου ειναι: αξιζει καποιος να δωσει περιπου 5.5 χιλιαδες ευρω αεροπορικο εισιτηριο
5,5 χιλ? μα χωρις κανενα ψαξιμο βγαινει κατω από 1800 από Αθήνα πάντα. και φανταζομαι οτι με λιγο ψαξιμο πεφτει ανετα κατω από 1500.
 

AlexG

Member
Μηνύματα
144
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα γίνονται...
με ποια εταιρεια, πόσες στάσεις, πόσες ώρες και για πότε;

εχεις καποιο screenshot απο περιέργεια;
 

AlexG

Member
Μηνύματα
144
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα γίνονται...
τι να πω, εγω που τα βαζω σε 2-3 μηχανες (ath-dxb kai dxb-rar) για ιανουαριο μου το βγαζει πολυ περισσοτερο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
τι να πω, εγω που τα βαζω σε 2-3 μηχανες (ath-dxb kai dxb-rar) για ιανουαριο μου το βγαζει πολυ περισσοτερο.
νεοζηλανδους ειπα, δηλ από Ωκλαντ. βαλε ATH-AKL και AKL-RAR, ξεχωριστά εννοείται. κι αν λάβω υπόψη ότι οι γατες του φορουμ το ATH-AKL το εκαναν με πολυ κατω από 1000, γι αυτο ειπα οτι βγαινει και κατω απο 1500. για στασεις κλπ ας μην το πολυψαχνουμε για ενα τοσο μακρινο ταξιδι και τετοιου κοστους. και 1 μερα να κανεις σταση δεν τρεχει κ τπτ.
 

AlexG

Member
Μηνύματα
144
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα γίνονται...
οντως με αυτο τον τροπο που λες βγαινει γυρω στα 1.7k... αλλα κάνεις γυρω στις 40 ωρες στο ενα leg και μετα αλλες 4 μεχρι τα RAR. δε θελω να μου βγει και η πιστη..

anyhow, το ερωτημα ειναι το κατα ποσο αξιζει να δωσεις αυτο το ποσο μονο και μονο για να κανεις μπανιο... (με την καλη την εννοια)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
οντως με αυτο τον τροπο που λες βγαινει γυρω στα 1.7k... αλλα κάνεις γυρω στις 40 ωρες στο ενα leg και μετα αλλες 4 μεχρι τα RAR. δε θελω να μου βγει και η πιστη..
anyhow, το ερωτημα ειναι το κατα ποσο αξιζει να δωσεις αυτο το ποσο μονο και μονο για να κανεις μπανιο... (με την καλη την εννοια)
ορθο το ερωτημά σου. κι εγω θα αναρωτιόμουν αν καποιος πηγαινε μονο εκει. αλλα σε συνδυασμο με επισκεψη Συδνευ-Ν. Ζηλανδία βγαινει πιο χαλαρα το προγραμμα και άλλα 500 ακομα τα δινεις..
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
anyhow, το ερωτημα ειναι το κατα ποσο αξιζει να δωσεις αυτο το ποσο μονο και μονο για να κανεις μπανιο... (με την καλη την εννοια)
Το ερώτημα είναι σαν να ρωτάς αν αξίζει να πας Αλάσκα ή Ανταρκτική για λίγο χιόνι. Εκτός αν θέλεις να πείσεις τον εαυτό σου να μην πάει. Εγώ πάντως σε συνδυασμό με Αυστραλία ή Ν. Ζηλανδία θα πήγαινα...για μόνο εκεί ίσως όχι, για οικονομικούς και μόνο λόγους βέβαια, όχι γιατί βρίσκω αδιάφορο το μέρος. Αν και ίσως προτιμούσα τα Φίτζι αν είχα να διαλέξω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.687
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom