Γαλλία Ντίσνεϋλαντ ΠΑΡΙΣΙ (Eurodisney) για παιδιά .....μικρά και μεγάλα..

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Τα τυπωμενα απο το σπιτι εισητηρια χρησιμοποιουνται κανονικα και δεν εχεις αλλες "συναλλαγες" εκει.

Καλη διασκεδαση σε οποιον παει :clap:
όταν πάω ξανά θα προτιμήσω το εισιτήριο που δίνουν από τα εκδοτήρια γιατί κάνω συλλογή από εισιτήρια των disneyland που έχω επισκεφτεί αλλά έχω μια απορία:
Με την φωτοτυπία που είχες αν ήθελες fast pass πως έπαιρνες?
Με το κανονικό εισιτήριο το βάζω στη σχισμή ενός μηχανήματος που έχει διαστάσεις ίσα ίσα για το εισιτήριο αυτό, διαβάζει την μαγνητική ταινία και σου δίνει το fast pass.
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Με την φωτοτυπία που είχες αν ήθελες fast pass πως έπαιρνες?
Με το κανονικό εισιτήριο το βάζω στη σχισμή ενός μηχανήματος που έχει διαστάσεις ίσα ίσα για το εισιτήριο αυτό, διαβάζει την μαγνητική ταινία και σου δίνει το fast pass.
δεν πηρα εγω, αλλα απ'οσο ειδα, παςσε ενα (ας πουμε) ταμειο, σκαναρουν το εισητηριο και σου δινουν το μικρο χαρτακι που ειπες.
Πιθανον να τα εχουν και σε καποια παιχνιδια, γιατι οταν ζητησα καπου μου ειπαν οτι ειχαν τελειωσει (ηταν κοντα στην ωρα κλεισιματος)
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
τα μηχανήματα που έχουν για να πέρνεις το fast pass έχουν να περνάς το barcode των εισιτηρίων ;) απλά το περνάς από πάνω και σου βγάζουν!
 

Χρύσα_Φ.

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ευχαριστώ! Αλλη μια διευκρίνιση για όποιον γνωρίζει... Ειναι φτηνότερο το εισιτήριο εισόδου της eurodisney αν κλειστεί online ή αν το βγάλεις με το που πας; online κοστίζει 60€ περίπου... Εκει περισσοτερο;
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
kalispera kai apo mena tha eoiskefte ti disneyland stis 14 martiou kai hmera deutera apo auta pou diavasa simferei na to kleisw online !! vrika loipon autin tin selida https://www.booktickets.disneylandp...ex.php?vld=1&affid=SECUTIX&tduid=32454335543R
h opoia exei ena eisitirio 47 euro kai ena alo 59 pou legete magik!! egw thelw na pame kai sta dio parka pio na agorasw ?? deuteron to fast pass pou to agorazw kai pou xrisimeuei?? kai triton otan teleiwsei h mera mexri ti wra exei metro na giriseis pisw sto parisi?? euxaristw poli kai signomi an sas kourazw :(
δεν γνωρίζω, απλά διόρθωσε τα greeklish σου γιατί απαγορευονται
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
kalispera kai apo mena tha eoiskefte ti disneyland stis 14 martiou kai hmera deutera apo auta pou diavasa simferei na to kleisw online !! vrika loipon autin tin selida https://www.booktickets.disneylandp...ex.php?vld=1&affid=SECUTIX&tduid=32454335543R
h opoia exei ena eisitirio 47 euro kai ena alo 59 pou legete magik!! egw thelw na pame kai sta dio parka pio na agorasw ?? deuteron to fast pass pou to agorazw kai pou xrisimeuei?? kai triton otan teleiwsei h mera mexri ti wra exei metro na giriseis pisw sto parisi?? euxaristw poli kai signomi an sas kourazw :(
το "mini" και το "magik" ειναι ιδια εισιτηρια με τις ιδιες παροχες
Η διαφορα τους ειναι στην ημερομηνια που θα πας
Για τις 14/3/2016 που λες θα παρεις το μινι, αν κοιταξεις στο ημερολογιο θα δεις
https://my-disneyland.disneylandpar...tral/system/images/schedule-tickets-offer.jpg
Τραινο εχει σιγουρα μετα το κλεισιμο, αλλα ρωτα εκει οταν φτασεις τι ωρα ειναι το τελευταιο.
Οταν κλεισουν τα παιχνιδια στα παρκα, εχει για κανα 40λεπτο το σοου με τα πυροτεχνηματα, το οποιο ειναι καλο να μη χασεις.

Επισης, στη σελιδα που θα κλεισεις τα εισητηρια κοιτα μηπως συμφερει να κλεισεις μαζι και την επιστροφη με το τραινο. (αν το εισιτηριο ειναι σε μεγαλη εκπτωση οπως το "47€" που αναφερεις, μαλλον δε θα συμφερει το πακετο, αλλα κοιτα το)

καλα να περασετε
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Ευχαριστώ! Αλλη μια διευκρίνιση για όποιον γνωρίζει... Ειναι φτηνότερο το εισιτήριο εισόδου της eurodisney αν κλειστεί online ή αν το βγάλεις με το που πας; online κοστίζει 60€ περίπου... Εκει περισσοτερο;
Να τα κλείσεις από το internet ακόμα και απ την σελίδα της Eurodisney, είναι φθηνότερα σε σχέση με εκεί. Εμείς την πατήσαμε και ενώ στο internet τα είχε 62€ , δεν γνώριζα, και εκεί τα πληρώσαμε 90€ το άτομα.
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Τα εισιτήρια mini μπορείς να τα βρεις στο γαλλικό site της disneyland , στο αγγλικό πχ ή στο ελληνικό δεν νομίζω να τα βρεις. Εμείς τα είχαμε κλείσει από το γαλλικό έχοντας ανοιχτό δίπλα και το αγγλικό για να βγάζουμε άκρη. Σε κάποια φάση που θα σου ζητήσει διεύθυνση και ελληνική να βάλεις δεν θα χεις πρόβλημα , μόλις τα κλείσεις σου τα στέλνουν στο email και απλά τα εκτυπώνεις.
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Τα εισιτήρια mini μπορείς να τα βρεις στο γαλλικό site της disneyland , στο αγγλικό πχ ή στο ελληνικό δεν νομίζω να τα βρεις. Εμείς τα είχαμε κλείσει από το γαλλικό έχοντας ανοιχτό δίπλα και το αγγλικό για να βγάζουμε άκρη. Σε κάποια φάση που θα σου ζητήσει διεύθυνση και ελληνική να βάλεις δεν θα χεις πρόβλημα , μόλις τα κλείσεις σου τα στέλνουν στο email και απλά τα εκτυπώνεις.
@hliad1990

oi προσφορες "παιζουν" και στο Γαλλικο και στο Αγγλικο, αλλα και στο Γερμανικο, αλλαζουν με τις εποχες.

Νομιζω οτι με 47€ το ημερησιο για τα δυο πάρκα βρηκες την καλυτερη προσφορα.
Το ειχα ψαξει για πολυ καιρο το καλοκαιρι νκαι αυτη ηταν η χαμηλοτερη τιμη (τοτε την εδινε το "Γαλλικο", μετα απο 1,5 μηνα που πηγε μια φιλη δεν υπηρχε)

για διευθυνση μπορεις να βαλεις και τη διευθυνση που θα μεινεις στη Γαλλια
 

hliad1990

Member
Μηνύματα
52
Likes
3
Παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια! Θα κλεισω το μινι εφοσον μου λετε πως βολευει για εκεινες τις μερες και ελπιζω να πανε ολα καλα! Καλη συνεχεια σε ολους!
 

panostok

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους!! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι,επειδή και μεις την άλλη βδομάδα θα πάμε Disneyland και προσπαθώ να οργανωθώ όσο πιο πολύ μπορώ και μέσα στο ψάξιμο έπεσα σε μια παροχή της Disneyland η οποία δεν έχω καταλάβει ακριβώς πως δουλεύει,το photopass.Αγοράζεις μια κάρτα λέει (που δεν ξέρω πόσο ακριβώς κοστίζει) και όσες φωτογραφίες σε βγάζουν φωτογράφοι μέσα στο πάρκο με ήρωες της Disney ή όλη την οικογένεια-παρέα με φόντο το διάφορα σημεία του πάρκου,ανεβαίνουν στο site της Disneyland όπου αργότερα μπορείς να τις κατεβάσεις.Η απορία μου είναι η εξής,πρέπει να αγοράσω αυτό το photopass για να βγάλω φωτογραφίες με Μίκυ,Γκόυφυ κτλ ή μπορώ να φωτογραφηθώ με τους ήρωες και με την δικιά μου φωτογραφική μηχανή??Ευχαριστώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.397
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom