Γαλλία Ντίσνεϋλαντ ΠΑΡΙΣΙ (Eurodisney) για παιδιά .....μικρά και μεγάλα..

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
Μπορείς να φωτογραφίσεις ότι θέλεις και με την δικιά σου μηχανή.
Το photopass είναι εξαιρετική παροχή αλλά αξίζει αν έχεις σκοπό να επισκεφτείς την Disneyland για τουλάχιστον 2 μέρες. Για μια μόνο μέρα το θεωρώ ακριβό.

Αν αποφασίσεις και το επιλέξεις θα πρέπει να το αγοράσεις ηλεκτρονικά τουλάχισστον 15 μέρες πριν πας στην Disneyland ώστε να έχουν προλάβει να σου στείλουν το voucher και ένα dvd στο σπίτι σου.Τουλάχιστον αυτό ισχύει για τα πάρκα σε Orlando και Αnaheim.
Έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος από το photopass , γυρίζοντας σπίτι είχα πάρα πολλές φωτογραφίες επαγγελματικές με εμένα και την σύζυγό μου , όπως επίσης και από όλες τις ατραξιον που διαθέτουν φωτογράφιση καθώς κάνεις το ride.Αυτό είναι και το μοναδικό που δεν μπορείς να τραβήξεις με την δικιά σου μηχανή.
 

panostok

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου!!! Δεν ξέρω αν στην Disnyeland Paris μπορείς να παραγγείλεις πακέτο photopass απ'οσα διάβασα μέχρι τώρα νομίζω οτι μόνο μέσα στο παρκο μπορεί να εκδοθεί και δεν ξέρω πόσο ακριβώς κοστίζει.
 

vits

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα κι από μένα!
Προτίθεμαι να επισκεφτώ οικογενειακώς το πάρκο με διαμονή στο Cheyenne και έχω την εξής απορία: Μπορώ να κάνω κράτηση από το επίσημο σάιτ άλλης χώρας;
Διαβάζοντας παραπάνω ότι παίζουν διαφορετικές προσφορές σε Αγγλικό - γαλλικό- γερμανικό σάιτ, έψαξα χτες το βράδυ και βρήκα να μου ταιριάζει καλύτερα η προσφορά του Γερμανικού. Το τουριστικό γραφείο που συνεργάζομαι, αρνήθηκε ευγενικά να το κάνει και ισχυρίστηκε ότι μπορεί να έχω πρόβλημα αν το κλείσω μόνος μου και όταν φτάσω εκεί διαπιστώσουν ότι δεν είμαι Γερμανός (ή Ιταλός, αφού και στο ιταλικό παίζει η ίδια προσφορά!)
Γνωρίζει κάποιος από πρώτο χέρι;
Ευχαριστώ
 

euapap

Member
Μηνύματα
99
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Βιετνάμ, Ιράν
Από ότι ξέρω το photo pass ήταν στο Ορλάντο κ στο τοκυο
Ήρθε στην Ευρώπη δεν το ήξερα

Εγώ είχα κλείσει από βρετανικό πρακτορείο ώστε να κλείσω την προφορά που ειχε για τους βρετανούς ηταν η πιο συμφερουσα
Δηλαδή τί να διαπιστώσουν ;; Ότι δεν είμαι Αγγλίδα ; Πρώτον την πληρωμή μπορει μα την κανει οποίος θελει. Δεν ΕΙναη απαραίτητο η καρτα να ειναι συο ίδιο όνομα που εγινε η κράτηση
 
Last edited by a moderator:

vits

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Εγώ είχα κλείσει από βρετανικό πρακτορείο ώστε να κλείσω την προφορά που ειχε για τους βρετανούς ηταν η πιο συμφερουσα
Δηλαδή τί να διαπιστώσουν ;; Ότι δεν είμαι Αγγλίδα ; Πρώτον την πληρωμή μπορει μα την κανει οποίος θελει. Δεν ΕΙναη απαραίτητο η καρτα να ειναι συο ίδιο όνομα που εγινε η κράτηση
Σου ζήτησε το σάιτ να βάλεις διεύθυνση; Αν, ναι, έβαλες την πραγματική στην Ελλάδα ή κάποια στην Αγγλία;
 

euapap

Member
Μηνύματα
99
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Βιετνάμ, Ιράν
Σου ζήτησε το σάιτ να βάλεις διεύθυνση; Αν, ναι, έβαλες την πραγματική στην Ελλάδα ή κάποια στην Αγγλία;
Το επίσημο σαιτ ειχε διαφορετικές τιμές αν έβαζες τη σημαία της Αγγλίας και διαφορετικές αν έβαζες της Ελλάδας . Αν έβαζες τη σημαία της Αγγλίας και προχωρούσες στο booking και έφτανες στο σημείο να συμπληρώσεις τα της κάρτας ειχε προσυμπληρωμένη τη χώρα και δεν μπορούσες να την αλλάξεις
Εγω έκλεισα από αλλο πρακτορείο αγγλικό οχι από το επίσημο σάιτ

http://annoulasmom.blogspot.gr/2009/05/disneyland.html?m=1
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
7.966
Likes
12.008
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Καλησπέρα κι από μένα!
Προτίθεμαι να επισκεφτώ οικογενειακώς το πάρκο με διαμονή στο Cheyenne και έχω την εξής απορία: Μπορώ να κάνω κράτηση από το επίσημο σάιτ άλλης χώρας;
Διαβάζοντας παραπάνω ότι παίζουν διαφορετικές προσφορές σε Αγγλικό - γαλλικό- γερμανικό σάιτ, έψαξα χτες το βράδυ και βρήκα να μου ταιριάζει καλύτερα η προσφορά του Γερμανικού. Το τουριστικό γραφείο που συνεργάζομαι, αρνήθηκε ευγενικά να το κάνει και ισχυρίστηκε ότι μπορεί να έχω πρόβλημα αν το κλείσω μόνος μου και όταν φτάσω εκεί διαπιστώσουν ότι δεν είμαι Γερμανός (ή Ιταλός, αφού και στο ιταλικό παίζει η ίδια προσφορά!)
Γνωρίζει κάποιος από πρώτο χέρι;
Ευχαριστώ
Δεν γνωριζω με σιγουρια αλλα εχοντας κλεισει στο παρελθον για κατοικους Ελλαδας απο την γαλλικη εκδοση μπορω να σου πω πως δεν ειχαν καποιο προβλημα. Βεβαια ειχαμε βαλει γαλλικη διευθυνση. Δηλωσε μια γερμανικη ή ιταλικη διευθυνση (αναλογα απο που θα κλεισεις) και ισχυρισου πως μενεις εκει αν σε ρωτησουν. Σαμπως θα ρθουν να δουν αν οντως ειναι εκει το σπιτι σου;
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Όπως είπε και ο tripakias δεν θα έχεις κάποιο θέμα! Τουλάχιστον από την γαλλική έκδοση. Εμείς από το γαλλικό site τα είχαμε κλείσει λόγο τιμών και όλα κομπλέ. Βέβαια δεν θυμάμαι αν είχαμε βάλει την διεύθυνση του διαμερίσματος που θα μέναμε στην Γαλλία ή διεύθυνση Ελλάδας , το πιο πιθανό είναι το πρώτο!
 

euapap

Member
Μηνύματα
99
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Βιετνάμ, Ιράν
μα το σάιτ ζητάει να βάλεις τη χώρα που εχει εκδοθεί η πιστωτική κάρτα με την οποία πληρώνεις. Οχι πού μένεις
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.966
Likes
12.008
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
μα το σάιτ ζητάει να βάλεις τη χώρα που εχει εκδοθεί η πιστωτική κάρτα με την οποία πληρώνεις. Οχι πού μένεις
Το σαιτ ζηταει διευθυνση κατοικιας. Απο κει και περα οπως φροντισα και εμαθα:
1. 0033 160 30 60 53 ειναι ο τηλεφωνικος αριθμος οπου μπορεις να ζητησεις να κανεις κρατηση χρησιμοποιωντας την προσφορα μιας διαφορετικης χωρας. Π.χ. παιρνεις και λες "θελω να κλεισω το ταδε πακετο με την προσφορα του γερμανικου σαιτ". Το μονο που θα σε ρωτησουν ειναι αν μιλας γερμανικα γιατι οτιδηποτε σου στειλουν θα ειναι στα γερμανικα και επιπλεον να επιβεβαιωσουν πως μπορεις να διαβασεις τα terms & conditions. Απο το τηλεφωνο θα σε ρωτησουν επισης κι αν θες να πληρωσεις ολο το ποσο ή μονο το 15% (εκτος κι αν προκειται για flash sale offer ή οι οροι κρατησης της χωρας που διαλεξες λενε για χρεωση 100% )
2. Μπορεις να κανεις κρατηση και απο το σαιτ αλλης χωρας. Εκει μπορεις να βαλεις ειτε την κανονικη σου διευθυνση στη χωρα που μενεις, ειτε μια διευθυνση της χωρας του σαιτ που επελεξες. Η διαφορα ειναι πως βαζοντας την κανονικη διευθυνση θα πρεπει να πληρωσεις το 100%, ενω βαζοντας την προεπιλεγμενη χωρα θα πληρωσεις 15% (εκτος κι αν προκειται για flash sale offer ή αναφερεται κατι αλλο στα terms & conditions)
 

Everevel

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Τέλ Αβίβ - Ιερουσαλήμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Καλησπέρα! Είναι να πάμε στην Disneyland τον επόμενο μήνα και θέλω να κλείσω τα εισιτήρια online, αλλά δεν μ αφήνει! Δοκίμασα με δυο διαφορετικές κάρτες αλλά τίποτα! Μου βγάζει το μήνυμα:
" Votre réservation a été annulée (η κράτηση σας έχει ακυρωθεί)
You will shortly be receiving an e-mail explaining the reason for the failure. "
Και ενώ λέει ότι θα μου στείλουν email εξηγώντας μου το λόγο που δεν ολοκληρώνει την συναλλαγή, δεν έχουν στείλει τίποτα.. Ξέρετε τίποτα γι αυτό; Μήπως φταίει που είναι ελληνικές οι κάρτες; Τι μπορώ να κάνω;
 

Nikol_muse

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πεκίνο
Καλησπέρα, ετοιμάζομαι επιτέλους να κανω κ εγω ενα ταξίδι στο Παρίσι το οποίο θα λάβει χώρα τον Οκτώβρη. Κ απο σημερα άρχισα σιγά σιγά να ψάχνω διαφορα χρήσιμα πραγματα. Μπήκα λοιπόν στο σαιτ της eurodisney για να δω τιμες κ τα σχετικα κ μου έβγαλε για μια μερα που θα παω να επιλέξω πακέτο με 1 ή 2 πάρκα, αλλα προφανώς κ θα επιλέξω αυτο του ενός, γτ δεν πρόκειται να προλάβω κ τα δυο. Το ερώτημα μου λοιπόν ειναι το εξής : όταν κλείσω το πακέτο ον-λάιν για το ενα πάρκο, σε ποιο ακριβως μπαίνω;; σε οποίο θελω; εγω θελω πχ στο κεντρικό, εκει που εχει τα πιο γνωστά παιχνίδια.. υπάρχει περίπτωση να με βάλουν αυτοί σε κάποιο αλλο;; Σορυ για την απορία κ αν ακούγεται χαζη, αλλα ειμαι άσχετη σ αυτο το κομμάτι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.512
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom