Γαλλία Ντίσνεϋλαντ ΠΑΡΙΣΙ (Eurodisney) για παιδιά .....μικρά και μεγάλα..

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
Παρατηρώ πλέον πως η disney αντέγραψε μετά από αρκετά χρόνια την universal και ακολουθεί αντίστοιχη πολιτική σχετικά με το fast pass.
upload_2019-5-6_19-40-10.png


το screen shoot είναι από το επίσημο site της disney Paris ελπίζω να μην υπάρχει θέμα από το forum. Τελευταία disney που πήγα ήταν στην Shanghai πριν 1,5 χρόνο και δεν υπήρχαν τέτοια fast pass. Δεν τσέκαρα αν άλλαξαν πολιτική σε όλα τα πάρκα ή μόνο στο Παρίσι.
 

nikkal

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Εχεις εξετάσει το ενδεχόμενο να μείνετε μέσα στη eurodisney;Εφόσον θα πάτε στο πάρκο δύο μέρες,πιθανόν να σας βγει πιο φτηνά το να μείνετε σε ξενοδοχείο της disney, στην τιμή του οποίου περιλαμβάνονται και τα εισιτήρια εισόδου,από το να μείνετε στο Παρίσι και να πληρώσετε ξενοδοχείο εκεί+εισιτήρια εισοδου+εισιτήρια μετρό Παρισι-Eurodisney.
Καλημέρα.
Δεν ξέρω σε ποιό site βρήκες αυτές τις τιμές, αλλά οι τιμές που υπάρχουν στην επίσημη σελίδα της Disneyland Paris σαφώς και δεν συμφέρουν.
Οι είσοδοι για τρία άτομα και για τις δύο ημέρες θα μας κοστίσουν περί τα 306€, ενώ το ξενοδοχείο (μία στάση απόσταση με το rer) άλλα 90 (με πρωινό). Στο Santa Fe που ενδεικτικά κοίταξα μόλις τώρα ξανά η τιμή είναι 734,26€!!!
Κάνω κάτι λάθος;
Πραγματικά θα με ενδιέφερε εάν έχεις να μου υποδείξεις κάποια ιστοσελίδα με τυχόν προσφορές για την εκεί διαμονή.
 
Last edited:

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλημέρα.
Δεν ξέρω σε ποιό site βρήκες αυτές τις τιμές, αλλά οι τιμές που υπάρχουν στην επίσημη σελίδα της Disneyland Paris σαφώς και δεν συμφέρουν.
Οι είσοδοι για τρία άτομα και για τις δύο ημέρες θα μας κοστίσουν περί τα 306€, ενώ το ξενοδοχείο (μία στάση απόσταση με το rer) άλλα 90 (με πρωινό). Στο Santa Fe που ενδεικτικά κοίταξα μόλις τώρα ξανά η τιμή είναι 734,26€!!!
Κάνω κάτι λάθος;
Πραγματικά θα με ενδιέφερε εάν έχεις να μου υποδείξεις κάποια ιστοσελίδα με τυχόν προσφορές για την εκεί διαμονή.
Καταρχήν αν θέλεις να πετύχεις τιμή έχεις ευέλικτη ημερομηνία. Δεύτερον κοιτάς τις προσφορές που έχουν,πάνω δεξιά γράφει προσφορές, όχι καρφωτά τιμή.Εχουν διαφορα πακετα. Στο γαλλικό site ας πούμε βρήκα για 9 Αυγούστου 2019 480 ευρώ μια νύχτα δυο μέρες τα τρία ατομα στο Santa Fe. Στο γερμανικό έχει πακέτα δύο νύχτες τρεις μέρες με ημιδιατροφή με 380 ευρώ τη βραδιά.Δες και σύγκρινε σε όλα τα site, το καθένα έχει άλλες προσφορές.Εμείς τα 280 ευρω τα βρήκαμε μόνο σε ένα από όλα και δοκιμάζοντας διάφορες ημερομηνίες.Ηταν σουπερ προσφορα πριν 5 χρόνια βεβαια,αλλά και τότε ήταν πολύ πιο φτηνά από τις τιμές άνευ προσφοράς.Κάνε και chat μαζι τους να σου υποδείξουν πακετα προσφορων απαντανε αμεσως. Α και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι προσφορες ειναι απιθανο να βρεις ΣΚ και περιοδους που ειναι κλειστα τα σχολεία.Αλλά προκειμένου να γλιτώσουμε 500 ευρώ από τη διαμονή συν 500 από τα δωρεάν εισιτήρια της aegean bonus visa (άσχετο αυτό αλλά μας έτυχε να μην το αναφέρω? η aegean δίνει τα εξαργυρώσιμα εισητήρια σε στάνταρ ημερομηνίες) καναμε 2 μερες κοπάνα από το δημοτικό...σιγα τ αυγα....χεχε...

Δες σ αυτά τα links
https://www.disneylandparis.com/it-it/
https://www.disneylandparis.com/de-de/
https://www.disneylandparis.com/fr-fr/
https://www.disneylandparis.com/es-es/
 
Last edited:

nikkal

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Καταρχήν αν θέλεις να πετύχεις τιμή έχεις ευέλικτη ημερομηνία. Δεύτερον κοιτάς τις προσφορές που έχουν,πάνω δεξιά γράφει προσφορές, όχι καρφωτά τιμή.Εχουν διαφορα πακετα. Στο γαλλικό site ας πούμε βρήκα για 9 Αυγούστου 2019 480 ευρώ μια νύχτα δυο μέρες τα τρία ατομα στο Santa Fe. Στο γερμανικό έχει πακέτα δύο νύχτες τρεις μέρες με ημιδιατροφή με 380 ευρώ τη βραδιά.Δες και σύγκρινε σε όλα τα site, το καθένα έχει άλλες προσφορές.Εμείς τα 280 ευρω τα βρήκαμε μόνο σε ένα από όλα και δοκιμάζοντας διάφορες ημερομηνίες.Ηταν σουπερ προσφορα πριν 5 χρόνια βεβαια,αλλά και τότε ήταν πολύ πιο φτηνά από τις τιμές άνευ προσφοράς.Κάνε και chat μαζι τους να σου υποδείξουν πακετα προσφορων απαντανε αμεσως. Α και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι προσφορες ειναι απιθανο να βρεις ΣΚ και περιοδους που ειναι κλειστα τα σχολεία.Αλλά προκειμένου να γλιτώσουμε 500 ευρώ από τη διαμονή συν 500 από τα δωρεάν εισιτήρια της aegean bonus visa (άσχετο αυτό αλλά μας έτυχε να μην το αναφέρω? η aegean δίνει τα εξαργυρώσιμα εισητήρια σε στάνταρ ημερομηνίες) καναμε 2 μερες κοπάνα από το δημοτικό...σιγα τ αυγα....χεχε...

Δες σ αυτά τα links
disneylandparis.com
disneylandparis.com/fr
disneylandparis.com/de
disneylandparis.com/it
Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Δυστυχώς, οι ημερομηνίες είναι συγκεκριμένες, οπότε δεν έχουμε δυνατότητα ευελιξίας, ενώ και οι περισσότερες προσφορές που είδα ψάχνοντας είναι για διαμονή περισσοτέρων διανυκτερεύσεων και όχι μόνο μίας βραδιάς.
Υ.Γ.: Τα links μάλλον δεν δουλεύουν...
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Δυστυχώς, οι ημερομηνίες είναι συγκεκριμένες, οπότε δεν έχουμε δυνατότητα ευελιξίας, ενώ και οι περισσότερες προσφορές που είδα ψάχνοντας είναι για διαμονή περισσοτέρων διανυκτερεύσεων και όχι μόνο μίας βραδιάς.
Υ.Γ.: Τα links μάλλον δεν δουλεύουν...
Διόρθωσα τα links τώρα δουλεύουν.
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νοrd Kapp οδικως
Αλλάζεις την χώρα με την σημαιούλα από πάνω δεξιά? Έτσι προκύπτουν τα links?
Κάθε ένα από αυτά μπορεί να έχει διαφορετικές προσφορές?
Ναι, το πιο πιθανο ειναι να πηγαίνουν εναλλάξ, οποτε ψαχνεις δυο τρια διαφορετικών χωρων και διαλέγεις το φτηνότερο.
Εναλλακτικα, υπάρχει η δυνατότητα να αγοράσεις εισητήρια μέσω "μεσιτών του διαδικτύου". Ψαξε λίγο στο google και θα βρείς
 

superxulk85

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
καλησπερα παιδια και απο μενα!προκειται να ταξιδεψω στο παρισι μεσα σεπτεμβριου και συγκεκριμενα 9-16..συμφωνα με το προγραμματισμο μου θα παω στην ντισνευ την παρασκευη στισ 13..αλλα εχω μπερδευτει παρα πολυ σχετικα με το πωσ δουλευει το συστημα με τα online εισητηρια..εχω βρει μια προσφορα 51 ευρω για 1 μερα/1 παρκο..αυτο ισχυει κανονικα σαν εισητηριο εισοδου στο παρκο και στα διαφορα θεματικα που υπαρχουν?η θα μου ζητηθει να πληρωσω μεσα κατι εξτρα?ευχαριστω πολυ και συγνωμη για την ''εκθεση'' απλα εχω καταμπερδευτει...
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
καλησπερα παιδια και απο μενα!προκειται να ταξιδεψω στο παρισι μεσα σεπτεμβριου και συγκεκριμενα 9-16..συμφωνα με το προγραμματισμο μου θα παω στην ντισνευ την παρασκευη στισ 13..αλλα εχω μπερδευτει παρα πολυ σχετικα με το πωσ δουλευει το συστημα με τα online εισητηρια..εχω βρει μια προσφορα 51 ευρω για 1 μερα/1 παρκο..αυτο ισχυει κανονικα σαν εισητηριο εισοδου στο παρκο και στα διαφορα θεματικα που υπαρχουν?η θα μου ζητηθει να πληρωσω μεσα κατι εξτρα?ευχαριστω πολυ και συγνωμη για την ''εκθεση'' απλα εχω καταμπερδευτει...
Καλησπέρα. Ναι ισχύει σαν εισιτήριο εισόδου για 1 από τα 2 πάρκα. Μέσα δεν θα πληρώσεις εκτός αν θελήσεις φυσικά να αγοράσεις κάτι (φωτογραφίες κτλ). Κατά τα άλλα μπορείς να μπεις όπου θες και όσες φορές θες.
 

superxulk85

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Καλησπέρα. Ναι ισχύει σαν εισιτήριο εισόδου για 1 από τα 2 πάρκα. Μέσα δεν θα πληρώσεις εκτός αν θελήσεις φυσικά να αγοράσεις κάτι (φωτογραφίες κτλ). Κατά τα άλλα μπορείς να μπεις όπου θες και όσες φορές θες.
σευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου!!!!εχω κλεισει τα παντα μεσω ιντερνετ και ειναι το μονο που μου εχει μεινει .!!!!ευχαριστω πολυ!!!!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Καλησπερα,
Θα βρισκομαστε στο Παρισι 26/12-02/01 και σκοπευουμε να επισκεφτουμε το παρκο 27/12 ή 30/12. Καταλαβαινω απ'οσα διαβαζω παραπανω οτι τα εισητηρια μας ειναι Super Magic λογω ημερομηνιων. Το επισημο site της disneyland εχει ακριβως την ιδια τιμη (εισητηριο 1 ημερα- 2 παρκα) με το fnac.
Ειναι νωρις να τα κλεισω; Να περιμενω για καμια προσφορα απο fnac ή λογω hot ημερομηνιων ειναι απιθανο να βρω κατι καλυτερο;
Σας ευχαριστω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom