Γαλλία Ντίσνεϋλαντ ΠΑΡΙΣΙ (Eurodisney) για παιδιά .....μικρά και μεγάλα..

adim2102

Member
Μηνύματα
12
Likes
8
Καλησπερα,
Θα βρισκομαστε στο Παρισι 26/12-02/01 και σκοπευουμε να επισκεφτουμε το παρκο 27/12 ή 30/12. Καταλαβαινω απ'οσα διαβαζω παραπανω οτι τα εισητηρια μας ειναι Super Magic λογω ημερομηνιων. Το επισημο site της disneyland εχει ακριβως την ιδια τιμη (εισητηριο 1 ημερα- 2 παρκα) με το fnac.
Ειναι νωρις να τα κλεισω; Να περιμενω για καμια προσφορα απο fnac ή λογω hot ημερομηνιων ειναι απιθανο να βρω κατι καλυτερο;
Σας ευχαριστω!
Καλησπέρα. Δοκίμασε και στο https://www.attractiontix.co.uk/tickets/disneyland-paris.
Όντως οι ημέρες που επέλεξες είναι super magic οπότε πρέπει να οπλιστείτε με υπομονη.
Το site που έγραψα είναι τσεκαρισμενο από εμένα 2 φορές που επισκευτηκα την eurodisney και δεν είχα κανένα απολύτως προβηλμα. Απλά να εχεις το εισιτήριο με το barcode είτε σε χαρτί είτε στο τηλ και όλα θα πάνε καλά. Είναι πιο φτηνό ή σου δίνει την δυνατότητα να μπεις και στα 2 πάρκα με την ίδια τιμή ( ανάλογα με την προσφορά που έχει την εκάστοτε ημερομηνία το site).
Κατεβάστε και την εφαρμογή τις eurodisney για να βλέπετε σε real time τις ώρες αναμονής καθε θεαματος
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τη μέρα που πάμε στη Eurodisney κλείνει νωρίς (στις 7). Αυτό σημαίνει ότι τα πυροτεχνήματα και η παρέλαση είναι τι ώρα, μετά τις 7;

Επίσης, με δεδομένο ότι τελικώς είναι λιγότερες οι ώρες, αξίζει να πάω και στο δεύτερο πάρκο ή να επικεντρωθούμε σε αυτό που "μας" ενδιαφέρει περισσότερο; (ένα με τη Σταχτοπούτα κι ένα κάστρο, σχώρα με Θεέ μου).
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Τη μέρα που πάμε στη Eurodisney κλείνει νωρίς (στις 7). Αυτό σημαίνει ότι τα πυροτεχνήματα και η παρέλαση είναι τι ώρα, μετά τις 7;

Επίσης, με δεδομένο ότι τελικώς είναι λιγότερες οι ώρες, αξίζει να πάω και στο δεύτερο πάρκο ή να επικεντρωθούμε σε αυτό που "μας" ενδιαφέρει περισσότερο; (ένα με τη Σταχτοπούτα κι ένα κάστρο, σχώρα με Θεέ μου).
Τι διαβάζουμε..Το ταξιδιωτικό μας ίνδαλμα,ο ήρωας των παιδικών μας χρόνων(!!) που μας πήγε σε απάτητα βουνά της Ν.Αμερικής ζητά πληροφορίες για Σταχτοπούτες και ψεύτικα κάστρα :haha: Πως το λες; Σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας; :p Αλλά υπάρχει η δικαιολογία του μεγάλου έρωτα μάλλον :)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Χαχα, τι να κάνουμε, φέτος έχει Ευρώπη το πρόγραμμα, περίμενε και σε λίγο θα ζητήσω και πληροφορίες για την Πράγα. Σε ένα χρόνο από σήμερα πάντως θα ξεκινήσω round the world με άγριες διαθέσεις και πολλά απάτητα σε διάφορες ηπείρους. Ορίστε για να μη λέτε πως αλλοτριώθηκα!

Βρήκα τελικά στα fnac προσφορά και για τα δύο πάρκα, με 51€, μια χαρά.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Τη μέρα που πάμε στη Eurodisney κλείνει νωρίς (στις 7). Αυτό σημαίνει ότι τα πυροτεχνήματα και η παρέλαση είναι τι ώρα, μετά τις 7;

Επίσης, με δεδομένο ότι τελικώς είναι λιγότερες οι ώρες, αξίζει να πάω και στο δεύτερο πάρκο ή να επικεντρωθούμε σε αυτό που "μας" ενδιαφέρει περισσότερο; (ένα με τη Σταχτοπούτα κι ένα κάστρο, σχώρα με Θεέ μου).
Η παρελαση ειναι στις 5 περιπου. Τα πυροτεχνηματα ναι, οταν κλεινει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η παρελαση ειναι στις 5 περιπου. Τα πυροτεχνηματα ναι, οταν κλεινει.
Nα σαι καλά. Γιατί αν έχανα τη Σταχτοπούτα θα με μετέτρεπε σε βάτραχο μια κακιά μάγισσα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Σε ένα χρόνο από σήμερα πάντως θα ξεκινήσω round the world με άγριες διαθέσεις και πολλά απάτητα σε διάφορες ηπείρους.
Παιζει καμια Ανγκολα ή Ρουαντα στο προγραμμα;

Nα σαι καλά. Γιατί αν έχανα τη Σταχτοπούτα θα με μετέτρεπε σε βάτραχο μια κακιά μάγισσα.
Νομιζω πως αυτο το παραμυθι δεν εχει βατραχο. Καποιο μεταμορφωθηκε σε κολοκυθα αλλα δεν θυμαμαι ποιος
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Παιζει καμια Ανγκολα ή Ρουαντα στο προγραμμα;
Αν είναι να έρθεις, κανονιζεται...

Νομιζω πως αυτο το παραμυθι δεν εχει βατραχο. Καποιο μεταμορφοθηκε σε κολοκυθα αλλα δεν θυμαμαι ποιος
Άλλο παραμύθι λες εσύ. Στο δικό μου πρωταγωνιστεί μια μαύρη μάγισσα.
 

n_siou90

Member
Μηνύματα
13
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Καλησπέρα σας, θα πάω Παρίσι μέσα Φλεβάρη και θα ήθελα την βοήθεια σας που θα μπορέσω να βρω φθηνά εισητηρια για Disneyland και για τα 2 πάρκα για 1 ημέρα. Μέχρι τώρα έχω βρει το επίσημο site που είναι πανάκριβα (πχ 88 ευρώ) και fnac αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο. Όποιος ξέρει ας με βοηθήσει!
 

xanthi3

Member
Μηνύματα
72
Likes
89
Καλησπέρα! n_siou90 μπορείς να μπεις στην επίσημη ιστοσελίδα https://www.disneylandparis.com/en-int/tickets/adult-at-child-price/ όπου υπάρχει προσφορά μέχρι τις 31 Μαρτίου! Ανάλογα με τις ημερομηνίες που θα πας μπορείς να βρεις καλύτερες τιμές αγοράζοντας ακόμη και mini tickets!
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.115
Καλησπέρα σας, θα πάω Παρίσι μέσα Φλεβάρη και θα ήθελα την βοήθεια σας που θα μπορέσω να βρω φθηνά εισητηρια για Disneyland και για τα 2 πάρκα για 1 ημέρα. Μέχρι τώρα έχω βρει το επίσημο site που είναι πανάκριβα (πχ 88 ευρώ) και fnac αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο. Όποιος ξέρει ας με βοηθήσει!
Μπορείς να αγοράσεις και εισιτήρια για το ένα πάρκο. Είναι φθηνότερα, άλλωστε δεν προλαβαίνεις να δεις και τα δύο πάρκα σε μια μέρα. Εκτός αν έχεις πάει ξανά και πλέον είσαι πιο στοχευμενος για το που θα κινηθείς
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.423
Likes
7.782
@Yorgos εγινες πατερας; Τι δουλεια εχεις στη Disneyland;
Επομενο βημα ποιο θα ειναι; Ομαδικη εκδρομη με πουλμαν στα Καμμενα Βουρλα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom