Ιταλία Νότια Ιταλία Οδικώς

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Φέτος έμειςνα στο hotel Columbia,ένα μικρό οικογενειακό ξενοδοχείο,χωμένο σ ένα στενάκι δίπλα στη Quatro Canti(κεντρικά&οικονομικά)...Hotel Columbia Palermo - Hotel al centro di Palermo - Hotel near the center of Palermo
Πέρσι είχα μείνει στο Plaza Opera, σούπερ hotel Hotel Palermo - Hotel Plaza Opra Palermo - Hotel 4 stelle Palermo - 4 star Hotels Palermo, Sicily ,
αλλα είχα βρεί και απίστευτη τιμή, φέτος που το είχα ξαναψάξει ήταν τσιμπημένο!!!
Για εστιατόρια, δεν ξέρω λόγω της εποχής που θες να πας μήπως είναι κάποια κλειστά..Γενικά έχω γράψει 2 ιστορίες για Σικελία-Καλαβρία και κοντινές εκδρομές, αν θες ρίξε μια ματιά!!..Βρίσκεις ο,τι ψάχνεις!χαχα!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598

human

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Αμερική
εμεις μεινει εδώ...φοβερή τοποθεσια και μας ειχε βολεψει πολύ οτι ειχε παρκιγκ ...


Booking.com: Hotel Garibaldi, Palermo , Italy - 964 Guest reviews. Book your hotel now!


αν δεν το έχεις βρει ήδη στην αναζήτηση ,κοιτα και δω
http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...EB%DD%F1%EC%EF-%DE-%EA%E1%F4%DC%ED%E9%E1.html
ευχαριστώ...δεν είχα βρει αυτό θέμα στο forum, είναι πλήρως κατατοπιστικό!!!
 

human

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Αμερική
καλησπέρα ξανά,
βγάλαμε ένα προγραμματάκι για το ταξίδι ...πολύ ρεαλιστικό :haha: και σε φάση θέλω να τα δω όλα.....σε 8 μέρες!!!Αλλά κανείς δεν κάνει υποχωρήσεις...οποτε θα ήθελα και τη γνώμη σας....
Εχουμε: από Igoumenitsa-Brindisi άφιξη στις 15.00 1η μέρα Brindisi-Crotone (Διανυκτέρευση) (306 km)
2η μέρα Crotone – Palermo (Διανυκτέρευση) (444 km) Βλέπουμε καθ’ οδόν την Cefalou
3η μέρα Palermo (πόλη) (Διανυκτέρευση)
4η μέρα Palermo – Siracusa (πόλη & Διανυκτέρευση) (257 km)
5η μέρα Siracusa – Taormina (καθ’οδόν) – Βova Marina (καθ ‘οδόν) - Vibo Valentia Marina (Διανυκτέρευση) (370 km) :rolleyes::rolleyes:
6η μέρα Vibo Valentia Marina – Sorrento (Διανυκτεύρευση) 401 km
7η μέρα Sorrento – εκδρομή Capri
8η μέρα Sorrento – Lecce- Brindisi (449 km)
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Πηγαίνεις Σορρέντο και δεν αφιερώνεις χρόνος για Ποζιτάνο, αμάλφι και ραβέλλο. Εδώ διαφωνώ. Έφτασες στην πήγή και δεν ήπιες νερό. Όπως και να έχει το πρόγραμμα είναι γεμάτο και σας εύχομαι καλά να περάσετε.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Παιδιά, διάφοροι φίλοι γύρω λένε ότι είναι επικίνδυνο να οδηγείς στη Σικελία αυτοκίνητο με μη ιταλικές πινακίδες..και ότι θα ήταν καλύτερο να νοικιάζαμε εκει...(φόβος κλοπής) ποια η γνώμη σας?
αν και το ειδα αργα και η Dafni απάντησε, να πω κι εγώ να μην ακούς φίλους που δεν έχουν εμπειρία. μύθοι φυσικά όσα λένε. πιο ασφαλής είσαι με ξένες παρά με ιταλικές πινακίδες. για χρονια παρκάρω downtown Palermo και ποτέ τίποτε. στην Αθήνα κινδυνεύεις περισσότερο.
όσο για το πρόγραμμα δεν κατάλαβα τη διανυκτέρευση στο Crotone. δεν λέει τίποτε. αν και θα ήταν καλύτερο να φτάσετε πρωί στο Brindisi, και έτσι συνεχίστε για Σικελία και κάντε στάση σε ωραιότερο μέρος. ιδιαίτερα στη δυτική ακτή της Καλάβριας.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
αν και θα ήταν καλύτερο να φτάσετε πρωί στο Brindisi, και έτσι συνεχίστε για Σικελία και κάντε στάση σε ωραιότερο μέρος. ιδιαίτερα στη δυτική ακτή της Καλάβριας.
και ειδικότερα η Tropea θα ήταν πολύ καλή επιλογή!
 

human

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Αμερική
Πηγαίνεις Σορρέντο και δεν αφιερώνεις χρόνος για Ποζιτάνο, αμάλφι και ραβέλλο. Εδώ διαφωνώ. Έφτασες στην πήγή και δεν ήπιες νερό. Όπως και να έχει το πρόγραμμα είναι γεμάτο και σας εύχομαι καλά να περάσετε.
Λέγαμε για Sorrento, καθώς από εκεί παίρνεις το πλοίο για Capri. Σίγουρα αξίζουν περισσότερο Positano, Amalfi, Ravello....αλλά υποτίθεται ότι θα τα δούμε λίγο την τελευταία μέρα!!:roll::roll: θα πρότεινες διανυκτεύρευση σε Ravello?
 

human

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Αμερική
αν και το ειδα αργα και η Dafni απάντησε, να πω κι εγώ να μην ακούς φίλους που δεν έχουν εμπειρία. μύθοι φυσικά όσα λένε. πιο ασφαλής είσαι με ξένες παρά με ιταλικές πινακίδες. για χρονια παρκάρω downtown Palermo και ποτέ τίποτε. στην Αθήνα κινδυνεύεις περισσότερο.
όσο για το πρόγραμμα δεν κατάλαβα τη διανυκτέρευση στο Crotone. δεν λέει τίποτε. αν και θα ήταν καλύτερο να φτάσετε πρωί στο Brindisi, και έτσι συνεχίστε για Σικελία και κάντε στάση σε ωραιότερο μέρος. ιδιαίτερα στη δυτική ακτή της Καλάβριας.
Samion, σχετικά με Crotone...ήταν μια επιλογή σε σχετικά κοντινή απόσταση (306km) από το Brindisi...αφού το πλοίο είναι ημερήσιο!!!Καλύτερα να επιλέξουμε Catanzaro ή ??


mary_a, ευχαριστώ για την πρόταση για Τropea!!!είδαμε φωτό....!!!τέλεια!! :DΑπορρίπτεται η Vibo Valentia Marina!!!
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Πριν καμία εβδομάδα είχα την ίδια συζήτηση με παραπλήσιο θέμα. Εκεί ο τράβελερ πρότεινε ανεπιφύλακτα πρώτα Το Ravelo μετά Ποζιτάνο και τέλος το Αmalfi και πολύ δευτερευόντως το sorrento. Εγώ προσωπική άποψη ακόμη δεν έχω. θα έχω μετά τις 1-8-2010. κατεβαίνω από ρώμη για Αmalfi.
 

human

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Αμερική
Πριν καμία εβδομάδα είχα την ίδια συζήτηση με παραπλήσιο θέμα. Εκεί ο τράβελερ πρότεινε ανεπιφύλακτα πρώτα Το Ravelo μετά Ποζιτάνο και τέλος το Αmalfi και πολύ δευτερευόντως το sorrento. Εγώ προσωπική άποψη ακόμη δεν έχω. θα έχω μετά τις 1-8-2010. κατεβαίνω από ρώμη για Αmalfi.
Κοιτάζω τιμές...σε Ravello...και είμαι για να φουντάρω...όλο βίλλες, sea view κτλ!!!Ακριβά!!!!!! Να περάσεις καλά!!Aν επιτρέπεται, εσυ έκλεισες ήδη κάτι?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.457
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom