Νότια Πελοπόννησος με παιδί?

Ntinoulat

Member
Μηνύματα
46
Likes
33
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Παιδιά χρειάζομαι (πάλι) τις συμβουλές σας. Λίγο που αλλάζει ο καιρός, λίγο που σε ένα μήνα ο άντρας μου θα δηλώσει την καλοκαιρινή άδεια, σκέφτομαι πού να πάμε φέτος καλοκαιρινές διακοπές. Θα ήθελα λοιπόν τις απόψεις σας για νότια Πελοπόννησο (Μάνη, Κορώνη κλπ). Θεωρητικά θα ήθελα να μείνουμε 3 μέρες Μάνη και άλλες τόσες περιοχή Κορώνης. Αξίζει? Να διευκρινίσω ότι μιλάμε για τριμελή οικογένεια με 5χρονο (βολικό) παιδί και ότι μας αρέσει να γυρνάμε! Επίσης (θεωρητικά) μιλάμε για αρχές Ιουλίου. Συμβουλές, προτάσεις, αντίλογος ευπρόσδεκτα!
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
για Μανη ειναι ωραια και η Αρεοπολη
Τωρα για Κορωνη ομορφα ειναι, αν και δεν περιοριζεστε στα χιλιομετρα μπορειτε να πατε και Μεθωνη & Πυλο
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Θα προτεινα η Μανη η Κορωνη με ημερησιες στις πολλες ομορφιες του τοπου.Αρεοπολη καλη ως βαση και Κορωνη το ιδιο.Απο κει και περα,μοιραζεται ο χρονος αναλογα με τα γουστα του καθενα.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
437
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Θα πω την προσωπικη μου άποψη και μην πεσετε να με φατε οι Μανιατες. Η Μάνη είναι το μοναδικό μέρος στην Ελλάδα που πήγα και ήθελα να φύγω από τη δεύτερη μέρα. Και να με πλήρωναν δεν θα ξαναπατούσα. Αυτό γιατί ρώτησες αν αξίζει. Συγγνώμη και πάλι από όσους την αγαπούν....
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
ομολογω πως ειναι περιοχη για ειδικους επισκεπτες που αγαπουν ακριβως οτι οι αλλοι δεν αντεχουν.Κι εγω αφου την γυρισα καλα μια φορα,δεν προκειται να το ξανακανω.
 

Ntinoulat

Member
Μηνύματα
46
Likes
33
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
ομολογω πως ειναι περιοχη για ειδικους επισκεπτες που αγαπουν ακριβως οτι οι αλλοι δεν αντεχουν.Κι εγω αφου την γυρισα καλα μια φορα,δεν προκειται να το ξανακανω.
Τι εννοείς ακριβώς? Δώσε λεπτομέρειες σε παρακαλώ, η βενζίνη με τα διόδια θέλουν σχεδόν 300 ευρώ!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Όμορφη η Κορώνης και με ωραίες παραλίες κοντά και καλό φαγητό.Αλλα Μανη είναι μόνο μια, η μεγάλη μου αγάπη,δεν είμαι από εκεί δυστυχώς αλλά προσπαθώ μα πηγαίνω να την χαίρομαι.Η Αρεοπολη καλή σαν βάση και πανέμορφη αλλά και το Οιτιλο.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ωραια η Λακωνικη μανη αλλα υστερει σε παραλιες σε σχεση με τη Μεσσηνιακη...βεβαια το αγριο τοπιο της Λακωνικης ειναι μοναδικο!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Ωραια η Λακωνικη μανη αλλα υστερει σε παραλιες σε σχεση με τη Μεσσηνιακη...βεβαια το αγριο τοπιο της Λακωνικης ειναι μοναδικο!
Και το θέμα παραλίες είναι προσωπικό γούστο.Εγω πχ δεν αντέχω τις ρηχές θάλασσες όπως στη δυτική Πελοπόννησο,και στη Μανη λατρεύω τις παραλίες .
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Αυτο ακριβως εννοουσα,αγαπας ξερολιθια και αγρια τοπια?βαθειες θαλασσες κι αποτομες πλαγιες?μονοτονο σκηνικο με λιγες αναλλαγες?λιγωτερο κοσμο και καπως απομακρους ντοπιους?πας μανη.
η μεσσηνιακη πλευρα και η απεναντι,δηλαδη κορωνη,πιο ημερη,πιο πρασινη ,θαλασσες μεγαλη ποικιλια και γενικα ευκολες,πολλα μερη να δεις τριγυρω,πιο χαβαλεδες και φιλικοι ντοπιοι,πιο τουριστικη.για φαγητο δεν υπαρχουν διαφορες...πρεπει να εισαι ατυχος για να φας ασχημα ..
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Σρι Λάνκα
Θα μπορούσατε να ξεκινήσετε από καρδαμυλη, μικρή αλλά όμορφη, να περάσετε οιτυλο, λιμένι, αεροπολη, γερολιμένα, πόρτο καγιο. Η διαδρομη αυτη κ τα χωρια ειναι μαγευτικα! μετά συνεχίζοντας από σκάλα, να περάσετε μέσω νεαπολης ελαφονησο για απόλυτη χαλάρωση . υπέροχη θάλασσα ,ζωή σε άλλους ρυθμούς.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Επειδη αναγκαστηκα να παω Πορτο Καγιο αρκετα για να μην ξαναπατησω ποτε,ρωταω?Γιατι να κατεβει κανεις αυτον τον επικινδυνο παλιοδρομο,να κολυμπησει αναμεσα σε κοτρωνες και να φαει οτι εχει το μοναδικο μερος εκει?για να μην πω οταν βραδυασει...Εκει παει μονο κοτερο και για ψαρεμα..Ακου μαγεια το Πορτο καγιο..δηλαδη τι βλεπετε εσεις που δεν ειδα εγω τοσες φορες?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.415
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom