Ξενοδοχεία Στη Νέα Υόρκη??

vlassis

Member
Μηνύματα
114
Likes
33
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου-Χιλη
Εγω όταν πήγα έμεινα στο Country Inn & Suites Long Island City 3 λεπτα απο το μετρό στάση Queensboro και σε 2 στάσεις είσαι Central Park. Δίπλα έχει και Σουπερ Μαρκετ ενός Ελληνα. Είναι κοντά και στην Αστόρια. Τιμη πολυ καλή. Δες και το Ramada που ειναι διπλα . Το πρωινό ειναι μέσα στην τιμή ( αρκετά μέτριο) Με το μετρό πας οπουδήποτε.
 
Last edited by a moderator:

eirinit76

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη again
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Εμενα με βολεψε πολυ σαν περιοχη και μετακινηση το Chelsea (Fashion District). Τιποτα το ιδιαιτερο, αλλα βολικο και safe.

Ξετρελαθηκα ομως με το Soho (τελικα η αδυναμια μου στο Λονδινο εκδηλωθηκε κι εδω !!). Επισης ωραιες περιοχες να ζεις ειναι το Upper East αλλα και Uper West (στους 70-85)...

Επειδη ομως εζησα το manhattan και σαν τουριστας αλλα και πιο πολυ σαν local το αγαπημενο μου μερος ηταν στο madison square park, παγωτακι με την γευση της ημερας και αραγμα σε παγκακι να χαζευω τους περαστικους ...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Επειδη ομως εζησα το manhattan και σαν τουριστας αλλα και πιο πολυ σαν local το αγαπημενο μου μερος ηταν στο madison square park, παγωτακι με την γευση της ημερας και αραγμα σε παγκακι να χαζευω τους περαστικους ...
Αν το φαγώσιμο που θα επιλέξεις να πάρεις στο Madisson Square Park είναι παγωτάκι, έχεις κάνει γαστριμαργικό έγκλημα....
Burger- Best of New York 2005 - Food
Shake Shack - Wikipedia, the free encyclopedia
Shake Shack - Flatiron - New York, NY
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Εγω όταν πήγα έμεινα στο Country Inn & Suites Long Island City 3 λεπτα απο το μετρό στάση Queensboro και σε 2 στάσεις είσαι Central Park. Δίπλα έχει και Σουπερ Μαρκετ ενός Ελληνα. Είναι κοντά και στην Αστόρια. Τιμη πολυ καλή. Δες και το Ramada που ειναι διπλα . Το πρωινό ειναι μέσα στην τιμή ( αρκετά μέτριο) Με το μετρό πας οπουδήποτε.
Χρειάστηκε να μείνω ένα βράδυ στο Ramada και ήταν εντελώς απαράδεκτο. Το κάντρι ιν μοιάζει πολύ καλύτερο στις φωτογραφίες αλλά η περιοχή δεν παρουσιάζει κανένα ενδιαφέρον εκτός από μπεργκεράδικα, βενζινάδικα και σούπερ μάρκετς.
 
Last edited by a moderator:

eirinit76

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη again
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Αν το φαγώσιμο που θα επιλέξεις να πάρεις στο Madisson Square Park είναι παγωτάκι, έχεις κάνει γαστριμαργικό έγκλημα....
Burger- Best of New York 2005 - Food
Shake Shack - Wikipedia, the free encyclopedia
Shake Shack - Flatiron - New York, NY

χαχαχχααα...ημουν σιγουρη οτι καποιος που ξερει το Shake Shack θα το σχολιαζε!!! Το burger του ειναι οντως ανεπαναληπτο οπως και η ουρα να περιμενεις μεχρι να καθησεις! Αλλα τι να κανω, εμενα μου κολλησε το παγωτακι chocolate cinamon ...

Αλλα μιας και μιλαμε για burgers, το θεϊκοτερο που εφαγα ηταν ενα shrim bacon, το οποιο ακομα το σκεφτομαι και μου τρεχουν τα σαλια...Μονο που δεν θυμαμαι το μερος...:(
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Αν το φαγώσιμο που θα επιλέξεις να πάρεις στο Madisson Square Park είναι παγωτάκι, έχεις κάνει γαστριμαργικό έγκλημα....
Burger- Best of New York 2005 - Food
Shake Shack - Wikipedia, the free encyclopedia
Shake Shack - Flatiron - New York, NY
Κάποιος θυμάμαι τα σνόμπαρε αυτά....συμφωνώ με τη φίλη όμως, ότι το madison square park, βραδάκι καλοκαιριού-άνοιξης, είναι απόλαυση. Και με ένα shake burger, ακόμα καλύτερο.
 

eirinit76

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη again
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Κάποιος θυμάμαι τα σνόμπαρε αυτά....συμφωνώ με τη φίλη όμως, ότι το madison square park, βραδάκι καλοκαιριού-άνοιξης, είναι απόλαυση. Και με ένα shake burger, ακόμα καλύτερο.

συγχωρεστε την θολουρα αλλα ημουν τοσο, μα τοσο, μα τοσο κουρασμενη που δεν εβλεπα μπροστα μου...
 

Attachments

  • Like
Reactions: GTS

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
DSC02063.JPG

αχ..μου φαίνεται ότι όλοι μας, από εκεί περάσαμε και όχι μόνο..!!!
Η παρέα της φωτο, μας διασκέδαζε με τα καμώματά τους..απίστευτο γέλιο οι τύποι !!!
 

jim13

Member
Μηνύματα
22
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κεντρική Αφρική
γεια χαρα και καλή χρονια!!!

Ψάχνω και εγω για ξενοδοχείο στο Μανχάταν για την περίοδο 6-15 Απριλίου.. Δυστυχώς τίποτα σχετικά οικονομικό δεν υπάρχει απο αυτά που είδα παραπάνω και από τις σχετικές ιστορίες...:xmas_eek:

έχω βρεί κάποια περίπου στα 160€/διανυκτέρευση(midtown και chelsea)..Υπάρχει περίπτωση να βρώ κάτι φθηνότερο ή προτείνετε να κλείσω απο τώρα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:xmas_redface:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Κάτω από 150 είναι θαύμα να βρεις (την εποχή που κοιτούσα εγώ το 2010 έτσι ήταν). Με την ισοτιμία εκεί που είναι κι όλας τώρα, τα 160 είναι το μίνιμουμ θαρρώ. Αλλιώς, ψάξου για εκτός νησιού...(λακαμία κατ'εμέ, αλλά αν δεν τα διαθέτεις...δύσκολες οι εποχές Τζιπάκο).
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
αν ψαξεις θα βρεις και με λιγοτερα. Πέρυσι ειχαμε πετυχει προσφορα 125ευρω το the gershwin hotel . Ειναι νωρις νομιζω να κλεισεις απο τωρα. Βεβαια μπορεις να κλεισεις καποιο (με δωρεαν ακυρωση) να ειστε σιγουροι και μετα να κοιτατε για κανενα πιο φτηνο. Και εγω ειχα κλεισει με 150 ευρω και μετα το ακυρωσα γιατι βρηκα με 140 και μετα το ξαναακυρωσα γιατι βρηκα με 120... Απλα θελει ψαξιμο....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.540
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom