Ξενοδοχείο για Πύλο-Κορώνη-Μεθώνη?

Cathy

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Καλησπέρα και απο μένα!!
Την αλλη βδομάδα λέω να πάρω το αγόρι μου και να πάμε για διακοπούλες στη περιοχή Πύλο-Κορώνη-Μεθώνη-Φοινικούντα για 4 διανυκτερεύσεις. Λόγω χαμηλού budget παιδιά χρειάζομαι τη πολύτιμη βοήθεια σας....
1. Σε ποιό απο τα παραπάνω μέρη προτείνετε να μείνω
2.Αν γνωρίζετε κάποιο συμπαθητικό και κυρίως καθαρό και φτηνό ξενοδοχειάκι θα σας ήμουν υπόχρεη!!!
Στη περιοχή θα πάμε με το αυτοκίνητο και δεν μας ενδιαφέρει τόσο το ξενοδοχείο να είναι σε πολυσύχναστη περιοχή, δηλαδή και να μην έχει όλα τα κομφόρ....μπορούμε να κάνουμε μερικά χιλιομετράκια (όχι όμως παρα πολλά ;) ), για να φάμε ή να κάνουμε μπάνιο σε μια ωραία παραλία. Δυστυχώς όσα τηλέφωνα πήρα εγώ η χαμηλότερη τιμή που βρήκα ήταν 50 ευρώ και σε πολύ μέτρια ξενοδοχεία
 

efiVa

Member
Μηνύματα
51
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
Ψαξε τη Ζωη στη Γιαλοβα!καθε βραδυ θα τρως στη Γιαλοβα που εχει πολυ φαγητο κ μπαρακι κ δε θα χαλας τα λεφτα σε τετοια χλμ!κ την ημερα εξερευνεισ κιολας!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Στην Γιαλόβα είναι όντως μια καλή λύση,επίσης εκεί υπάρχει και το κάμπινγκ ερωδιος που είναι πολύ καλό κ καθαρό αν θέλετε κάτι οικονομικό. Να πατε οπωσδήποτε κ στο Πολυλιμνιο δίπλα στο χωριό Καζαρμα
 

efiVa

Member
Μηνύματα
51
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
Το Πολυλιμνιο ειναι απλα απιστευτο!!!!Παρτε και νερο μαζι!!!!Δεν εχω ξαναδει τετοιους καταρρακτες.....ειχα δει και τις Σαμου αλλα εκει το τοπιο ειναι πιο "συγκλονιστικο"!!!
 

Cathy

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Ψαξε τη Ζωη στη Γιαλοβα!καθε βραδυ θα τρως στη Γιαλοβα που εχει πολυ φαγητο κ μπαρακι κ δε θα χαλας τα λεφτα σε τετοια χλμ!κ την ημερα εξερευνεισ κιολας!
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ efiVa για την απάντηση σου. Το ξενοδοχείο που μου λες πρέπει να είναι αυτό έτσι?? Φαίνεται καταπληκτικό! Αν και θα είναι λίγο ακριβό για το βαλάντιο μας...:oops: Πάντως θα κάνω μια προσπάθεια. Να είσαι καλά!!
 

efiVa

Member
Μηνύματα
51
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
Ναι αυτο ειναι. Ζητησε της να σε βαλει και στα πιο παλια δωματια γιατι αυτα στο site ειναι κατι καινουργια κτιρια που εχει κανει. Ειναι κι αυτα σε πολλη καλη κατασταση!!!!
 

Cathy

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Τελικά το ταξιδάκι μας μεταφέρθηκε για τέλος Αυγούστου και ξενοδοχειάκι βρήκα στη παραλία Λάμπες, πολύ κοντά στη Φοινικούντα!!! Έχουμε καμία προτασούλα για φαγητό κτλ???;);)
 

traveltralala

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
φαγητο μεσσηνία

Στις Λάμπες έχει μια ταβέρνα (δεν θυμάμαι όνομα αλλά θα την ξεχωρίσετε) στην οποία ΠΡΕΠΕΙ να φάτε κόκκορα με μακαρόνια!
Επίσης στον Άγιο Φλώρο για πέστροφες που τις εκτρέφει ο ιδιοκτήτης της ταβέρνας.
Και γουρνοπούλα βέβαια στα τοπικά πανηγύρια..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.900
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom