Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Παντως και στην ευρυτερη περιοχη του Paddington θα βρειτε φθηνα και οικονομικα ξενοδοχεια. Και εμενα μου αρεσε και τρομερα σαν περιοχη,καθως ημουν ουτε ενα λεπτο αποσταση απο το Heathrow Express στο σταθμο και μας κρατησανε και τις αποσκευες μεχρι τις 8 το βραδυ που φυγαμε για το αεροδρομιο. Μπορει να μην ειναι τρομερα κεντρικα αλλα αξιζει μια ματια.

Εγω σε 11 μερες που φευγω εκλεισα στο Stylotel παντως (4 ατομα,στα 409 λιρες για 3 βραδια)
 

gnrfreak

Member
Μηνύματα
53
Likes
8
Τις ζεστές μου καλησπέρες σε κάθε travelstoriti!

Ψάχνω διαμονή για κεντρικό Λονδίνο, 30/12 και για 6 διανυκτερεύσεις.
Διάβασα να προτείνεται το κέντρο ως περιοχή διαμονής για πρώτη φορά Λονδίνο, όμως οι τιμές μου φαίνονται στο θεό δεδομένων των 6 νυχτών...μέσος όρος, λίγο κάτω από τα 150/δνκτ. Μήπως οι γνώστες μπορούν να προτείνουν κάτι καλύτερο ή...ψάχνω κάτι που δεν υπάρχει;;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τις ζεστές μου καλησπέρες σε κάθε travelstoriti!

Ψάχνω διαμονή για κεντρικό Λονδίνο, 30/12 και για 6 διανυκτερεύσεις.
Διάβασα να προτείνεται το κέντρο ως περιοχή διαμονής για πρώτη φορά Λονδίνο, όμως οι τιμές μου φαίνονται στο θεό δεδομένων των 6 νυχτών...μέσος όρος, λίγο κάτω από τα 150/δνκτ. Μήπως οι γνώστες μπορούν να προτείνουν κάτι καλύτερο ή...ψάχνω κάτι που δεν υπάρχει;;
https://www.travelodge.co.uk/search...29%7C0&custSeg=london&action=sort&action=sort

Τσέκαρε αυτά τα ξενοδοχεία. Με 415 λίρες και σε καλή περιοχή είναι το London Kings Cross Royal Scot.
Βέβαια και με το μπάτζετ που έχεις μπορείς άντε να μείνεις στο κεντρικότατο London Covent Garden ή στο Central Tower Bridge
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Τις ζεστές μου καλησπέρες σε κάθε travelstoriti!

Ψάχνω διαμονή για κεντρικό Λονδίνο, 30/12 και για 6 διανυκτερεύσεις.
Διάβασα να προτείνεται το κέντρο ως περιοχή διαμονής για πρώτη φορά Λονδίνο, όμως οι τιμές μου φαίνονται στο θεό δεδομένων των 6 νυχτών...μέσος όρος, λίγο κάτω από τα 150/δνκτ. Μήπως οι γνώστες μπορούν να προτείνουν κάτι καλύτερο ή...ψάχνω κάτι που δεν υπάρχει;;
Ο μέσος όρος (αν εννοείς τις τιμές που βρίσκεις) καλός ακούγεται για κεντρικό Λονδίνο, δεδομένου ότι περιλαμβάνει και τη νύχτα της παραμονής πρωτοχρονίας που από μόνη της ανεβάζει τις τιμές.

Αυτό αν και όχι στην πιο ζωντανή περιοχή του κέντρου και με μέτριες κριτικές έρχεται οικονομικό στα 90κάτι ευρώ με πρωινό
http://www.thistle.com/en/hotels/united_kingdom/london/thistle_city_barbican/index.html

Διαφορετικά κοιτάξτε και στο www.premierinn.com & www.travelodge.co.uk
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Στη yeego.com υπαρχει το Olympic House Hotel, London με 604.50€ για 6 βραδια που ειναι ενα αξιοπρεπες ξενοδοχειο κοντα στο κεντρο. Βαζοντας τον κωδικο bigdiscount θα εχεις εκπτωση 25€. Δηλαδη 580€ το συνολο.
 

gnrfreak

Member
Μηνύματα
53
Likes
8
Ευχαριστώ πάρα πολύ jimp, marquis για τις προτάσεις!!

Έχεις δίκιο, τη 31 προς 1 τη χρεώνουν 3, 4 φορές πάνω. Σήμερα πάντως, το κλείνω το θέμα.
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Kings cross road σαν περιοχή τι λέει; Για το travelodge αναφέρομαι.
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Ειναι λιγο μακρια απο το tube, το βραδυ πως ειναι η περιοχη;
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Ε αλλο να εισαι Marylbone που το ξενοδοχειο ειναι απεναντι απο τον σταθμο. Παντως εχει σημαντικη διαφορα στην τιμη για Kings cross Royal Scot και θα το σκεφτω.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ε αλλο να εισαι Marylbone που το ξενοδοχειο ειναι απεναντι απο τον σταθμο. Παντως εχει σημαντικη διαφορα στην τιμη για Kings cross Royal Scot και θα το σκεφτω.
Μα δεν μας είπες να το συγκρίνουμε με κάποιο, γιατί με αυτή τη λογική αυτά στο High Holborn και τη Drury Lane είναι τα πιο βολικά. Προσωπικά πάντως μεταξύ Marylebone και Kings Cross αν υπήρχε μεγάλη διαφορά τιμής θα διάλεγα το φθηνότερο, καθότι αν και το πρώτο είναι σε μια πιο αισθητικά όμορφη τοποθεσία, και κοντά σε πιο κυριλέ μαγαζιά και στο Regent Park, το δεύτερο είναι σε βολικό σημείο (τα 8-10 λεπτά περπάτημα από το σταθμό από τον οποίο περνάνε και πόσες γραμμές μετρό δεν είναι πολλά) και κοντά στο ζωντανό Angel.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom