Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.105
Το "δωρεάν ακυρωτικά" σημαίνει καθόλου ξύλο και άμεση ακύρωση χωρίς καθόλου συνέπειες. Κλείσε αυτό που σε συμφέρει. Όσο για το Tunes, δεν έχεις παρά να ψάξεις κριτικές και να αποφασίσεις.
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
205
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Γεια σας κι απο μενα..θα παω λονδινο τον απριλιο και θα ηθελα να μου πειτε οσοι θυμαστε τα ξενοδοχεια που εχετε μεινει γιατι ψαχνω πολυ καιρο και ολα ειναι πανακριβα...αν εχετε βρει κατι καλο και φθηνο γυρω στα 60-80 τη βραδια θα με βοηθουσατε αρκετα...!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Γεια σας κι απο μενα..θα παω λονδινο τον απριλιο και θα ηθελα να μου πειτε οσοι θυμαστε τα ξενοδοχεια που εχετε μεινει γιατι ψαχνω πολυ καιρο και ολα ειναι πανακριβα...αν εχετε βρει κατι καλο και φθηνο γυρω στα 60-80 τη βραδια θα με βοηθουσατε αρκετα...!
Ριξε ακριβως ημερομηνιες...
 

Jobous

Member
Μηνύματα
85
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη !!
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip Κεντρική Ευρώπη
Γεια σας κι απο μενα..θα παω λονδινο τον απριλιο και θα ηθελα να μου πειτε οσοι θυμαστε τα ξενοδοχεια που εχετε μεινει γιατι ψαχνω πολυ καιρο και ολα ειναι πανακριβα...αν εχετε βρει κατι καλο και φθηνο γυρω στα 60-80 τη βραδια θα με βοηθουσατε αρκετα...!
Επειδή είμαι στο ψάξιμο και εγώ για Μάιο μεριά , υπάρχει προσφορά απο την αλυσίδα Accorhotels για την περίοδο που ψάχνεις . Για κοίτα εδώ : Special offer : hotel Birmingham, Cardiff, Edinburgh
και στα χρήματα που ζητάς θα βρείς αυτό : Ibis London Shepherds Bush.
Δεν είναι πολύ μακρυά , για την περιοχή δεν ξέρω (αφού δεν έχω πάει!!) αλλά μπορεί να μας ενημερώσει κάποιος που έχει πάει.
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αμα πω παλι δεν ειναι και απο τις καλυτερες περιοχες θα ρθει ο kalspiros να μου ζητα στοιχεια και αποδειξεις. Οποτε το θετω διαφορετικα ειναι απο τις περιοχες οπου συχναζουν τα "καλα" παιδια...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.730
Likes
14.959
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
παιδιά δώστε και σε μένα καμιά πληροφορία για ξεν/χείο για 20 με 26 Φεβρ. που θα είναι ο γιός μου Λονδίνο.(70-80 τη βραδιά).
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
παιδιά δώστε και σε μένα καμιά πληροφορία για ξεν/χείο για 20 με 26 Φεβρ. που θα είναι ο γιός μου Λονδίνο.
Που μενει Μακη ξες περιοχη; Καπου κοντα να μεινεις να τον ελεγχεις αν διαβαζει.

ΥΓ Καπου εκει θα παω κι εγω, ισως σε πετυχω...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.730
Likes
14.959
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Που μενει Μακη ξες περιοχη; Καπου κοντα να μεινεις να τον ελεγχεις αν διαβαζει.

ΥΓ Καπου εκει θα παω κι εγω, ισως σε πετυχω...
εμείς αν θέλεις αλλού μπορούμε να δώσουμε ραντεβού(το είπα Γαλλικά).
όχι δεν μένει εκεί αλλά θα πάει να βρεί το κορίτσι του που τώρα είναι στη Γλασκώβη και θα βρεθούν στο Λονδίνο τις πιό πάνω ημερομηνίες.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
εμείς αν θέλεις αλλού μπορούμε να δώσουμε ραντεβού(το είπα Γαλλικά).
όχι δεν μένει εκεί αλλά θα πάει να βρεί το κορίτσι του που τώρα είναι στη Γλασκώβη και θα βρεθούν στο Λονδίνο τις πιό πάνω ημερομηνίες.
Καλα βρε απο πισω το κυνηγας το παιδι;

Οποτε μενετε οπου λαχει, ωραια.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
παιδιά δώστε και σε μένα καμιά πληροφορία για ξεν/χείο για 20 με 26 Φεβρ. που θα είναι ο γιός μου Λονδίνο.(70-80 τη βραδιά).
Βρηκα ενα καλο 4* αλλα εχει ενα αρνητικο, ειναι 10-15 λεπτα με τα ποδια απο tube. Βρισκεται ομως διπλα στο Regents Park, στο St John's Wood, δηλαδη στην ακριβοτερη περιοχη του Λονδινου. Τιμη για 5 βραδια 501€ απο yeego (πραγματικα σαν πρωτη ματια φαινεται αρκετα καλη).Στο σαιτ τους με προσφορα 30% που τρεχει αν κλεισεις μεχρι 31 Γεναρη βγαινει 482£ (570€ περιπου), ενω η booking.com το εχει 604€ . Οι τιμες ολες ειναι χωρις πρωινο, να ξες.

Search results for London on Yeego.com - Just Go!

Regents Park Hotel - Danubius Hotel St Johns Wood, London Near Baker Street

Εψαξα μονο για 4* (επειδη εισαι λιγο καλοπερασακιας) και ειναι ο,τι καλυτερο βρηκα. Θα ψαξω και αυριο καλυτερα και για κανενα καλο 3* αλλα εχε το στο νου κι αυτο. Δες και σχολια κι απο tripadvisor και booking να δεις αν σου κανει φυσικα

Danubius Hotel Regents Park (London, England) - Hotel Reviews - TripAdvisor

Booking.com: Danubius Hotel Regents Park, London, United Kingdom - 312 Guest reviews. Book your hotel now!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Αμα πω παλι δεν ειναι και απο τις καλυτερες περιοχες θα ρθει ο kalspiros να μου ζητα στοιχεια και αποδειξεις. Οποτε το θετω διαφορετικα ειναι απο τις περιοχες οπου συχναζουν τα "καλα" παιδια...
Προς trip. Προσφατα εκανα αποτυπωση κοντα στο finsbury park. Μια απο τις αρκετα δυσκολες περιοχες της πολης. Ολοι μου το λεγανε. Και η σελιδα της αστυνομιας.Ο κοσμος δε σου ενεπνεε και πολυ ασφαλεια ενω τα περισσοτερα σπιτια σε αθλια κατασταση. Κατεβαινουμε ενα δρομο προς το west reservoir και μας πεφτουν τα σαγονια. Αριστερα κατι μπλοκ λιγο χειροτερα απο gulag και δεξια μοντερνες πανεμορφες οικοδομες. Το σπιτι που μετρησαμε ενος εγγλεζου επιχειρηματια που μολις το αγορασε. Δυο οροφους πιο κατω, μενει μια φιλη μου και οπως μου ειπε, τη συγκεκριμενη περιοχη να μην τη φοβαμαι καθως ειναι τιγκα στους εβραιους που την κραταν ασφαλη με καθε τροπο. Αλλο πραμα λοιπον tripakia να ανοιγουμε μια ιστοσελιδα που μας δινει 10 figures κι αλλο να εχουμε και 5 πραματα να πουμε. Ετσι και στο s.b. υπαρχουν τα καλα και τα κακα. Προς τον χρηστη που ρωτησε, καθως ευθυνη δε φερω, κανει οτι λέι η σελιδα της αστυνομιας (παρεπιπτοντως, σε προσφατη αναζητηση, βρηκα οτι ενα απο τα σημεια με την πιο αυξημενη εγκληματικοτητσ στην πολη ειναι η πλατεια των ρολογιων στο c.wharf. δεν εχω ιδεα γιατι και δεν το εψαξα.. λες να περιλαμβανουν και τα εγκληματα των τραπεζων απεναντι στην ανθρωποτητα?:haha:

Α και μια διορθωση. Ακριβοτερες περιοχες ειναι chelsea -kensington (ειδικα η cadogan και περιξ ενω δευτερη ακριβοτερη το hampstead heath.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Προς trip. Προσφατα εκανα αποτυπωση κοντα στο finsbury park. Μια απο τις αρκετα δυσκολες περιοχες της πολης. Ολοι μου το λεγανε. Και η σελιδα της αστυνομιας.Ο κοσμος δε σου ενεπνεε και πολυ ασφαλεια ενω τα περισσοτερα σπιτια σε αθλια κατασταση. Κατεβαινουμε ενα δρομο προς το west reservoir και μας πεφτουν τα σαγονια. Αριστερα κατι μπλοκ λιγο χειροτερα απο gulag και δεξια μοντερνες πανεμορφες οικοδομες. Το σπιτι που μετρησαμε ενος εγγλεζου επιχειρηματια που μολις το αγορασε. Δυο οροφους πιο κατω, μενει μια φιλη μου και οπως μου ειπε, τη συγκεκριμενη περιοχη να μην τη φοβαμαι καθως ειναι τιγκα στους εβραιους που την κραταν ασφαλη με καθε τροπο. Αλλο πραμα λοιπον tripakia να ανοιγουμε μια ιστοσελιδα που μας δινει 10 figures κι αλλο να εχουμε και 5 πραματα να πουμε. Ετσι και στο s.b. υπαρχουν τα καλα και τα κακα. Προς τον χρηστη που ρωτησε, καθως ευθυνη δε φερω, κανει οτι λέι η σελιδα της αστυνομιας (παρεπιπτοντως, σε προσφατη αναζητηση, βρηκα οτι ενα απο τα σημεια με την πιο αυξημενη εγκληματικοτητσ στην πολη ειναι η πλατεια των ρολογιων στο c.wharf. δεν εχω ιδεα γιατι και δεν το εψαξα.. λες να περιλαμβανουν και τα εγκληματα των τραπεζων απεναντι στην ανθρωποτητα?:haha:
Δικιο εχεις...Σαφως και καθε δρομος ειναι διαφορετικος. Μπορει ενα ξενοδοχειο μιας αριστης περιοχης με πολυσυχναστους και ασφαλεις δρομους να βρισκεται σε ενα επικινδυνο στενο ή το αντιθετο.
Τη γνωμη μου ειπα και αυτα που εχω ακουσει. Τα στοιχεια, οι ερευνες κτλ δεν μου αρεσουν (ουτε τα δινω σημασια) και τα παραθετω μονο οταν καλουμαι να αποδειξω καποια πραγματα.

Α και μια διορθωση. Ακριβοτερες περιοχες ειναι chelsea -kensington (ειδικα η cadogan και περιξ ενω δευτερη ακριβοτερη το hampstead heath.
Κι εδω δικιο εχεις. Ειχα στο μυαλο μου το City of Westminster και αθελα εγραψα Λονδινο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.026
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom