Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

melodi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
κι εσύ μια χαρά είσαι εκεί πέρα! kai πολυ κοντά στο σταθμό king's cross
σε ευχαριστω. οσον αφορα την εξτρα χρεωση για πληρωμη με καρτα γνωριζεις κατι; ειναι νομιμο; επισης απο χιθροου για κινγς κρος το μετρο ειναι καλη επιλογη;
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
σε ευχαριστω. οσον αφορα την εξτρα χρεωση για πληρωμη με καρτα γνωριζεις κατι; ειναι νομιμο; επισης απο χιθροου για κινγς κρος το μετρο ειναι καλη επιλογη;
σε βολευει το μετρο γιατί πας κατευθειαν με μία γραμμή την μπλε ,δεν αλλάζεις,κάνεις βέβαια καμιά ωρα ...
για τις κάρτες δεν ξέρω
 

melodi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
σε βολευει το μετρο γιατί πας κατευθειαν με μία γραμμή την μπλε ,δεν αλλάζεις,κάνεις βέβαια καμιά ωρα ...
για τις κάρτες δεν ξέρω
σε ευχαριστω. μολις φτασω εχει καποιο desk για να βγαλω oyster? ισχυει οτι για ζωνη 1 και 2 ειναι το ανωτερο 7 λιρες την ημερα; αρα τη φορτιζω με καποιο ποσο κ μετα μπορω να την ξαναγεμισω;
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση. Το ξενοδοχειο που εκλεισα αλλα με δωρεαν ακυρωση για την ωρα ειναι το Mayflower hotel and apartments. Ειχα δει σε ενα χαρτη με τις ασφαλεις περιοχες το kensington οτι ηταν πρασινο (δηλαδη ασφαλης περιοχη) αλλα στο σημειο που βρισκεται το ξενοδοχειο (50 μετρα απο το σταθμο του μετρο) οτι την εχει με αλλο χρωμα. Ευχαριστω και παλι
Σε αυτό έμεινα το Φεβρουάριο που πήγα. Εμείς είχαμε κλείσει διαμέρισμα που ήταν ένα τετράγωνο πιο πέρα. Πολύ καλό και η κοπέλα στη υποδοχή ελληνίδα. Πολύ καλή περίπτωση και περιοχή.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
σε ευχαριστω. μολις φτασω εχει καποιο desk για να βγαλω oyster? ισχυει οτι για ζωνη 1 και 2 ειναι το ανωτερο 7 λιρες την ημερα; αρα τη φορτιζω με καποιο ποσο κ μετα μπορω να την ξαναγεμισω;
ναι στο χιθροου ειναι πολύ εύκολο!γιατί έχει desk ,οι ουρές κυλάνε γρήγορα και βγάζεις εκεί πέρα την oyster,δε θυμάμαι το ανώτερο νομίζω τόσο είναι για 1 και 2 ,μπορείς να το ψάξεις στην ιστοσελίδα της oyster...μετά την φορτώνεις πολυ εύκολα όχι μόνο σε σταθμούς μετρό αλλά και σε μικρομάγαζα ,καταστήματα κλπ θα το δείς
 

onoma meloys

Member
Μηνύματα
70
Likes
25
Καλησπέρα, τον ερχόμενο Αύγουστο προγραμματίζω ένα ταξίδι στο Λονδίνο και έχω χαωθεί λίγο με το ζήτημα της διαμονής, παρά το γεγονός ότι διάβασα αρκετές σελίδες του νήματος αυτού. Σε πρώτη φάση έχω εντοπίσει το κάτωθι διαμέρισμα, το οποίο φαίνεται ωραίο, πλην όμως δεν΄έχω καμία ιδέα, εάν είναι καλή η περιοχή. Θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια.
https://www.airbnb.gr/rooms/3231079..._impression_id=p3_1579958850_Zd7DHqsrduNsWhpI
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπέρα, τον ερχόμενο Αύγουστο προγραμματίζω ένα ταξίδι στο Λονδίνο και έχω χαωθεί λίγο με το ζήτημα της διαμονής, παρά το γεγονός ότι διάβασα αρκετές σελίδες του νήματος αυτού. Σε πρώτη φάση έχω εντοπίσει το κάτωθι διαμέρισμα, το οποίο φαίνεται ωραίο, πλην όμως δεν΄έχω καμία ιδέα, εάν είναι καλή η περιοχή. Θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια.
https://www.airbnb.gr/rooms/3231079..._impression_id=p3_1579958850_Zd7DHqsrduNsWhpI
Η περιοχή είναι εντάξει. Πολυπολιτισμική και όχι ιδιαίτερα γραφική αλλά δίπλα από την αρχοντική Maida Vale και τη Little Venice και σχετικά κοντά στο Notting Hill. Μπορείτε να περπατήσετε πλάι στο κανάλι (κατά τη διάρκειας της μέρας).

Το αρνητικό είναι ότι δεν έχετε σταθμό μετρό δίπλα, και ο κοντινότερος δεν είναι και στη βολικοτερη γραμμή, αλλά περνάει λεωφορειο σχεδόν απέξω.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλησπέρα, τον ερχόμενο Αύγουστο προγραμματίζω ένα ταξίδι στο Λονδίνο και έχω χαωθεί λίγο με το ζήτημα της διαμονής, παρά το γεγονός ότι διάβασα αρκετές σελίδες του νήματος αυτού. Σε πρώτη φάση έχω εντοπίσει το κάτωθι διαμέρισμα, το οποίο φαίνεται ωραίο, πλην όμως δεν΄έχω καμία ιδέα, εάν είναι καλή η περιοχή. Θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια.
https://www.airbnb.gr/rooms/3231079..._impression_id=p3_1579958850_Zd7DHqsrduNsWhpI
Πρεπει να ξεκαθαρισεις το ποσο που διαθετεις για διαμονη για να σε βοηθησουμε..η πιο φθηνη αλυσιδα με ξενοδοχεια ειναι η travelodge ριξε και εκει μια ματια και μετα στα ibis...γενικα το airbnb μου χει φανει πολυ πιο ακριβο σε σχεση με τις 2 αλυσιδες που σου προανεφερα και τις 2 χρονιες που πηγα στο Λονδινο!
 

onoma meloys

Member
Μηνύματα
70
Likes
25
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις, το ποσό που διαθέτουμε είναι μαξ περίπου 100 €/ διανυκτέρευση και αμφότεροι πηγαίνουμε πρώτη φορά στο Λονδίνο
 

onoma meloys

Member
Μηνύματα
70
Likes
25
Επανέρχομαι, καθώς τελικά λέμε να κινηθούμε προς την αλυσίδα Premier Inn. Βρίσκω για 6 διανυτεκτερεύσεις το London Blackfriars (Fleet Street) hotel με 444 λίρες, το London Farringdon (Smithfield) hotel με 370 λίρες, το London Bank (Tower) με 431 λίρες, το London Holborn με 544 λίρες. Υπάρχει κάποια προσωπική εμπειρία από αυτά;
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
292
Likes
850
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Επανέρχομαι, καθώς τελικά λέμε να κινηθούμε προς την αλυσίδα Premier Inn. Βρίσκω για 6 διανυτεκτερεύσεις το London Blackfriars (Fleet Street) hotel με 444 λίρες, το London Farringdon (Smithfield) hotel με 370 λίρες, το London Bank (Tower) με 431 λίρες, το London Holborn με 544 λίρες. Υπάρχει κάποια προσωπική εμπειρία από αυτά;
Στο premier Inn London Bank έχω μείνει, είναι μια χαρά ξενοδοχείο, κοντά σε μετρό, εύκολα μπορείς να κινηθείς. Σημειωτέον, δεν ανοίγουν τα παράθυρα (και γενικά στο Λονδίνο).
 

onoma meloys

Member
Μηνύματα
70
Likes
25
Στο premier Inn London Bank έχω μείνει, είναι μια χαρά ξενοδοχείο, κοντά σε μετρό, εύκολα μπορείς να κινηθείς. Σημειωτέον, δεν ανοίγουν τα παράθυρα (και γενικά στο Λονδίνο).
Θεωρείς αξίζει την διαφορά χρημάτων με το London Farringdon (Smithfield) ή να πάω στην φθηνότερη επιλογή;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom