Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Θεωρείς αξίζει την διαφορά χρημάτων με το London Farringdon (Smithfield) ή να πάω στην φθηνότερη επιλογή;
Καλό είναι και το London Farrington, πίσω από τον Άγιο Παύλο, μπορείς να κινηθείς με λεωφορεία και έχει και τη στάση μετρό Saint Paul's. Απλά, το London Bank είναι πιο κεντρικό, θεωρώ ότι είναι καλύτερο για σένα που πας πρώτη φορά.
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Επανέρχομαι, καθώς τελικά λέμε να κινηθούμε προς την αλυσίδα Premier Inn. Βρίσκω για 6 διανυτεκτερεύσεις το London Blackfriars (Fleet Street) hotel με 444 λίρες, το London Farringdon (Smithfield) hotel με 370 λίρες, το London Bank (Tower) με 431 λίρες, το London Holborn με 544 λίρες. Υπάρχει κάποια προσωπική εμπειρία από αυτά;
Και εγώ συμφωνώ για το Premier Inn London Bank ότι είναι εξαιρετική επιλογή.
Στην τελευταία δεκαετία που επισκέπτομαι πολύ συχνά το Λονδίνο, σχεδόν πάντα προτιμώ τα Premier Inn και πάντα μένω πολύ ευχαριστημένος. Ευρύχωρα δωμάτια με εξαιρετική ηχομόνωση, ανταγωνιστική τιμή, πολύ καθαρά και με υπέροχο πρωινό.
Το μόνο ίσως που θα έβρισκα ως μείον είναι ότι δεν έχουν στα δωμάτια ψυγείο - mini bar, αλλά στο μπαρ του ξενοδοχείου βρίσκεις ότι χρειαστείς, αλλά και το ότι, όπως ανέφερε η @THALIAL, δεν ανοίγουν τα παράθυρα για λόγους ασφαλείας. Πράγμα που αντισταθμίζεται όμως από τα πολύ καλής
ποιότητας A/C.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Θεωρείς αξίζει την διαφορά χρημάτων με το London Farringdon (Smithfield) ή να πάω στην φθηνότερη επιλογή;
Για εμένα όχι. Στα 5-7 λεπτά απόσταση έχεις 3 γραμμές μετρό (circle, Hammersmith, Metropolitan) που περνάνε από Farringdon και στην ίδια απόσταση τη Central από τη στάση S.Paul.
Επίσης αν φτάνεις Luton ή Gatwick στο Farringdon σταματάνε τα τρένα από αυτά τα αεροδρόμια.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Για εμένα όχι. Στα 5-7 λεπτά απόσταση έχεις 3 γραμμές μετρό (circle, Hammersmith, Metropolitan) που περνάνε από Farringdon και στην ίδια απόσταση τη Central από τη στάση S.Paul.
Επίσης αν φτάνεις Luton ή Gatwick στο Farringdon σταματάνε τα τρένα από αυτά τα αεροδρόμια.
Κι εγώ συμφωνώ με τον @jimp. Μικρή η διαφορά στην τοποθεσία για να μην πας στο φθηνότερο από τα 3.
 

Louizao

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Γεια σας σε όλους, θα ήθελα την βοήθεια σας, σε όσους μπορείτε, είμαστε δυο ζευγάρια και κοιτάμε να πάμε Λονδίνο 14-17 Μαίου, μπορείτε να μας προτείνετε κάπου διαμονή που να είναι βολική με τα μέσα μεταφοράς και να είναι τουλάχιστον καθαρό; Το μπάτζετ μας είναι 80-90 ευρώ! Σας ευχαριστώ
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Γεια σας σε όλους, θα ήθελα την βοήθεια σας, σε όσους μπορείτε, είμαστε δυο ζευγάρια και κοιτάμε να πάμε Λονδίνο 14-17 Μαίου, μπορείτε να μας προτείνετε κάπου διαμονή που να είναι βολική με τα μέσα μεταφοράς και να είναι τουλάχιστον καθαρό; Το μπάτζετ μας είναι 80-90 ευρώ! Σας ευχαριστώ
Κοίταξε τα διάφορα θέματα για διαμονή στο Λονδίνο για αρχή, καθότι η πόλη είναι αρκετά μεγάλη κι έτσι υπάρχουν αρκετές περιοχές που μπορεί να ενδείκνυνται.
Το budget σας είναι αρκετά χαμηλό, αλλά κοιτάξτε τα Travelodge (www.travelodge.co.uk) η Premier Inn (www.premierinn.com), καθότι είναι αρκετά αξιοπρεπή και αν κλειστούν καιρό πριν μπορεί να τα βρείτε και σε λογικές τιμές.
 

Louizao

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Κοίταξε τα διάφορα θέματα για διαμονή στο Λονδίνο για αρχή, καθότι η πόλη είναι αρκετά μεγάλη κι έτσι υπάρχουν αρκετές περιοχές που μπορεί να ενδείκνυνται.
Το budget σας είναι αρκετά χαμηλό, αλλά κοιτάξτε τα Travelodge (www.travelodge.co.uk) η Premier Inn (www.premierinn.com), καθότι είναι αρκετά αξιοπρεπή και αν κλειστούν καιρό πριν μπορεί να τα βρείτε και σε λογικές τιμές.
Σε ευχαριστώ
 

Basla

Member
Μηνύματα
30
Likes
20
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα καθότι νέο μέλος ,

θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με το Λονδίνο .
Θα πάω με την κόρη μου (έφηβη) γύρω στις 26 Δεκεμβρίου για περίπου 6-7 ημέρες και θα ήθελα να μου προτείνετε περιοχη καλή και ασφαλή για να κλείσω ξενοδοχείο .
Εχω διαβάσει σχετικά θέματα εδώ αλλα μου έχουν προτείνει και κάποιο φίλοι και έχω μπερδευτεί .
Να μεινω Leicester square η Covent garden η μήπως είναι πολύ Ομόνοια ; Δηλαδή επικίνδυνα το βράδυ και με πολλη φασαρία ; Επίσης έχω δει το Victoria resident κοντά στο παλάτι (αν με φωνάξει η ελισαβετ για τσάι να είμαι κοντά 🤪).
Επισησ Μου πρότειναν το premier inn . Τι να κάνω ; Εντωμεταξύ κάθε μερα που περνάει όλο ανεβαίνουν οι τιμές και μειώνεται η διαθεσιμότητα . Πανάκριβα βέβαια όλα αλλά οκ να είναι κάτι καλό γιατί θα είμαστε δυο γυναίκες και επίσης λόγω COVID μην είμαστε όλοι μέρα στο μέτρο , έχουμε όρεξη για περπάτημα .
Περιμένω προτάσεις
Ευχαριστώ

Υ.Γ: έχω και άλλες απορίες αλλά σιγά σιγά μην σας τρέλανω
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα καθότι νέο μέλος ,

θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με το Λονδίνο .
Θα πάω με την κόρη μου (έφηβη) γύρω στις 26 Δεκεμβρίου για περίπου 6-7 ημέρες και θα ήθελα να μου προτείνετε περιοχη καλή και ασφαλή για να κλείσω ξενοδοχείο .
Εχω διαβάσει σχετικά θέματα εδώ αλλα μου έχουν προτείνει και κάποιο φίλοι και έχω μπερδευτεί .
Να μεινω Leicester square η Covent garden η μήπως είναι πολύ Ομόνοια ; Δηλαδή επικίνδυνα το βράδυ και με πολλη φασαρία ; Επίσης έχω δει το Victoria resident κοντά στο παλάτι (αν με φωνάξει η ελισαβετ για τσάι να είμαι κοντά 🤪).
Επισησ Μου πρότειναν το premier inn . Τι να κάνω ; Εντωμεταξύ κάθε μερα που περνάει όλο ανεβαίνουν οι τιμές και μειώνεται η διαθεσιμότητα . Πανάκριβα βέβαια όλα αλλά οκ να είναι κάτι καλό γιατί θα είμαστε δυο γυναίκες και επίσης λόγω COVID μην είμαστε όλοι μέρα στο μέτρο , έχουμε όρεξη για περπάτημα .
Περιμένω προτάσεις
Ευχαριστώ

Υ.Γ: έχω και άλλες απορίες αλλά σιγά σιγά μην σας τρέλανω
Τα premier inn είναι εγγύηση και σίγουρα value for money. Είχαμε μείνει οικογένεια 4 ατόμων, πριν από περίπου 5 χρόνια βέβαια, και είχε εξαιρετικό πρωινό. Απλά, λειτουργικά δωμάτια με εξαιρετικά κρεβάτια και μπάνια χωρίς όμως πολυτέλειες. Εμείς μείναμε στο Premier inn Blackfriars και μας είχε βολέψει πολύ. Ασφαλής περιοχή, εύκολο περπάτημα σχεδόν παντού. Βέβαια ρίχνοντας μια ματιά στο Victoria resident φαίνεται πολύ καλύτερο. Πάντως leicester και covent garden μια χαρά. Πουθενά δεν νιώσαμε ανασφάλεια. Διάβασε κριτικές, σκέψου πόσα μπορείς να διαθέσεις και οπωσδήποτε ό,τι κλείσεις κλείσε το με δωρεάν ακύρωση. Καλά να περάσετε.
 

Basla

Member
Μηνύματα
30
Likes
20
Τα premier inn είναι εγγύηση και σίγουρα value for money. Είχαμε μείνει οικογένεια 4 ατόμων, πριν από περίπου 5 χρόνια βέβαια, και είχε εξαιρετικό πρωινό. Απλά, λειτουργικά δωμάτια με εξαιρετικά κρεβάτια και μπάνια χωρίς όμως πολυτέλειες. Εμείς μείναμε στο Premier inn Blackfriars και μας είχε βολέψει πολύ. Ασφαλής περιοχή, εύκολο περπάτημα σχεδόν παντού. Βέβαια ρίχνοντας μια ματιά στο Victoria resident φαίνεται πολύ καλύτερο. Πάντως leicester και covent garden μια χαρά. Πουθενά δεν νιώσαμε ανασφάλεια. Διάβασε κριτικές, σκέψου πόσα μπορείς να διαθέσεις και οπωσδήποτε ό,τι κλείσεις κλείσε το με δωρεάν ακύρωση. Καλά να περάσετε.
Σε ευχαριστώ πολύ !! Εννοείται με δωρεάν ακύρωση γιατί δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει !!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
καλημερα, να ζητησω κατι δυσκολο; ξενοδοχειο σε καλη τιμη αξιοπρεπες για 21-25 Απλριλιου βρισκει κανεις για 2 μεγαλους και ενα 6 χρονο ; σπιτι ισως; ας ειναι κ σε μακρινη περιοχη... αρκει να εχεις μεταφορα... Εχουμε παει λονδινο αλλες 2 φορες και ειχαμε μεινει τη μια sent pancras και την αλλη στα docklonds! τωρα σκοπος του ταξιδιου ειναι οτι βρηκα φτηνα εισιτηρια.... στο γιατι οχι.... δεν με νοιαζει να ειμαι κεντρο, θα παμε μονο σε λιγα αξιοθεατα... σε περιπτωση που βγει καποιος θετικος (το παιδι ανεμβολιαστο... ) ποιος πληρωνει την καραντινα και που βρισκεις; π.χ. κατι τετοιο Modern Apartment in Trendy Dalston, Λονδίνο, ΗΒ ειναι σε πολυ χαλια περιοχη; ή ισως κατι τετοιο; Melandre Hotel By Saba, Λονδίνο, ΗΒ Cozy apartment in Stratford from 18 minutes to Central London, Λονδίνο, ΗΒ Spacious Apartment Goldhurst, Λονδίνο, ΗΒ για αεροδρομιο πεταμε γκατουικ
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
σε περιπτωση που βγει καποιος θετικος (το παιδι ανεμβολιαστο... ) ποιος πληρωνει την καραντινα και που βρισκεις;
Καλημέρα! Για απορίες σχετικά με τους περιορισμούς λόγω covid παρακαλώ διάβασε και γράψε εδώ
Ηνωμένο Βασίλειο - Ταξίδι ΗΒ και περιορισμοί covid
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.767
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom