Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Έχω ακυρώσει δυο ταξίδια για Λονδίνο γιατί τα ξενοδοχεία είναι εξωφρενικά ακριβά ……καμία βοήθεια ? Τώρα ψάχνω για Ιούνιο για 2-3 διανυκτερεύσεις
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
871
Likes
1.935
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Έχω ακυρώσει δυο ταξίδια για Λονδίνο γιατί τα ξενοδοχεία είναι εξωφρενικά ακριβά ……καμία βοήθεια ? Τώρα ψάχνω για Ιούνιο για 2-3 διανυκτερεύσεις
Το Λονδίνο είναι ακριβή πόλη. Αν βρεις με 100 ευρώ την βραδιά θα είναι λαχείο. Υπολόγισε 130 έως 150 μίνιμουμ.
Τα hostel με κοιτώνες και κοινή τουαλέτα είναι πιο φθηνά.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Πάντα έβρισκα τα Travelodge πιο φτηνά ..... Φαντάζομαι αν ψάξεις θα βρεις με 100€...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.032
Έχω ακυρώσει δυο ταξίδια για Λονδίνο γιατί τα ξενοδοχεία είναι εξωφρενικά ακριβά ……καμία βοήθεια ? Τώρα ψάχνω για Ιούνιο για 2-3 διανυκτερεύσεις
Αξιζει το εξοδο των εισιτηριων για 2 βραδια? Τα εχω κανει κι εγω αυτα αλλα με δωρεαν η σχεδον δωρεαν εισιτηρια. Τωρα με αυτες τις τιμες που παιζουν δεν νομιζω οτι αξιζει. Δεν θα δεις τιποτε.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Έχω ακυρώσει δυο ταξίδια για Λονδίνο γιατί τα ξενοδοχεία είναι εξωφρενικά ακριβά ……καμία βοήθεια ? Τώρα ψάχνω για Ιούνιο για 2-3 διανυκτερεύσεις
Travelodge και Premier Inn είναι οικονομικές αλυσίδες απλά για τις καλύτερες τιμές σε αυτά θα πρέπει η να πας off season η να τα κλείσεις πολλούς μήνες πριν. Ενα μήνα πριν και Ιούνιο δύσκολο να βρεις πολύ καλές τιμές.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.954
Έχω ακυρώσει δυο ταξίδια για Λονδίνο γιατί τα ξενοδοχεία είναι εξωφρενικά ακριβά ……καμία βοήθεια ? Τώρα ψάχνω για Ιούνιο για 2-3 διανυκτερεύσεις
Travelodge σε περιοδο low season και αυτο σε περιοχη κανα 20λεπτο με το μετρο απο το κεντρο...αλλιως δεεεεν!
 

conathanaso

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Καλησπερα! Σκέφτομαι να πάω Λονδίνο τον Νοέμβριο! Έχετε να προτείνετε κάποιο οικονομικό ξενοδοχειο ή έστω κάποιες περιοχές που να αποφύγω για να μείνω; Βρήκα ένα Arbnb στο Chalk Farm!
 

xalara

Member
Μηνύματα
217
Likes
665
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
Καλησπερα! Σκέφτομαι να πάω Λονδίνο τον Νοέμβριο! Έχετε να προτείνετε κάποιο οικονομικό ξενοδοχειο ή έστω κάποιες περιοχές που να αποφύγω για να μείνω; Βρήκα ένα Arbnb στο Chalk Farm!
Μια χαρα ειναι το chalk farm και κοντα στο κέντρο
 
Μηνύματα
9
Likes
12
Καλησπέρα! Πρώτη φορα στο Λονδίνο και θα ήθελα και εγώ μια γνώμη

ανάμεσα στο
premier inn waterloo (Westminster bridge)

και στο

★★★ Tavistock Hotel, London, UK


τι να επιλέξω; (στα ίδια λεφτα και τα 2)

Επίσης σορυ για την γκρινια, αλλα τι φάση με τα τζαμια που χωριζουν δωμάτιο και τουαλέτα, χάθηκε μια γυψοσανίδα?
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλησπέρα! Πρώτη φορα στο Λονδίνο και θα ήθελα και εγώ μια γνώμη

ανάμεσα στο
premier inn waterloo (Westminster bridge)

και στο

★★★ Tavistock Hotel, London, UK


τι να επιλέξω; (στα ίδια λεφτα και τα 2)

Επίσης σορυ για την γκρινια, αλλα τι φάση με τα τζαμια που χωριζουν δωμάτιο και τουαλέτα, χάθηκε μια γυψοσανίδα?
Σαν θέση εξ ίσου καλές ...και τα δύο,κοντά σε στάση μετρό και τα δύο,σε Premier εχω μείνει,κλασσική αξιόπιστη αλυσίδα με ...στάνταρ πράγματα,
ένα μικρό προβάδισμα εφ όσον πάς πρώτη φορά δίνω στο Tavistock (γιατι το premier είναι στη νοτια όχθη..κέντρο όμως)γιατί θεωρητικά τα περισσότερα δρώμενα αφορούν αυτό το κομμάτι του Λονδίνου και όχι την νότια όχθη-southbank παρ όλο που είναι πανέμορφη και ουτως η άλλως θα πάς εκεί για βόλτα.
Απο κει και πέρα δες και σύγκρινε και τις παροχές...φωτο,δωμάτια και αποφασίζεις
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Καλησπέρα! Πρώτη φορα στο Λονδίνο και θα ήθελα και εγώ μια γνώμη

ανάμεσα στο
premier inn waterloo (Westminster bridge)

και στο

★★★ Tavistock Hotel, London, UK


τι να επιλέξω; (στα ίδια λεφτα και τα 2)

Επίσης σορυ για την γκρινια, αλλα τι φάση με τα τζαμια που χωριζουν δωμάτιο και τουαλέτα, χάθηκε μια γυψοσανίδα?
Η περιοχή του Tavistock εχει μετρο κοντά (Russel square) και το λεωφορειο από εκεί θέλει 3-4 στάσεις για να φτάσεις στο Tottenham Court Road (Oxford street). κατα τη γνώμη μου βολεύει πολύ για κέντρο. Σαν ξενοδοχείο δεν το ξέρω, δεν έχω μείνει. Διάβασε σχόλια και από άλλους. Αν ανήκει στην αλυσίδα imperial hotels τότε μην περιμένει τρομερά πράγματα ….δηλαδη ένα δωμάτιο οκ. Εγώ έμεινα το Δεκέμβριο στο διπλανό (royal national). Τεράστιο ξενοδοχείο, πιάνει ένα ολόκληρο οικοδομικό τετράγωνο. 3 μέρες δεν πέρασαν ούτε το καλαθακι του μπάνιου να αδειάσουν!!, Είχε καλη τιμή βέβαια
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.658
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom