Ξενοδοχεια - Απογοητευση

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Maredia, τα καταγγείλατε αυτά στον ΕΟΤ?
 

maredia

Member
Μηνύματα
121
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
In my new place
Ταξίδι-Όνειρο
Φλοριανόπολις, Βραζιλία
Στέλλα δυστυχώς τότε σκεφτόμουν διαφορετικά και το πήρα "ανθρωπιστικά" το ζήτημα.Δεν ήθελα κυρίως να δημιουργήσω πρόβλημα στο φτωχό πλην αρπακτικό κυριούλη...δεν ήθελα να μπλέξουμε...δεν ήθελα να χαλάσω τις ζαχαρένιες διακοπές μου με φασαρίες κλπ -έλεγα τότε-..(και έλεγε η επίσης αφελής φίλη μου).
Τώρα το "ανθρωπιστικά" το μεταφράζω ως την πλήρη ηλιθιότητα, αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι, είναι αργά.
Μπορώ όμως μέσω της ιστοσελίδας αυτής να προειδοποιήσω όλους τους εν δυνάμει ταξιδευτές με προορισμό την Πάρο!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.306
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ρίχνοντας μια ματιά για ξενοδοχείο σ ένα δημοφιλές μέρος στη δυτική Κρήτη, όπου μέχρι πριν 3 χρόνια πήγαινα τακτικά, ανακάλυψα ότι ξενοδοχείο 35 δωματίων (είχα μείνει παλιά) υπάρχει στο Booking com αλλά και στο rbnb.
Ο αρμόδιος που το διαχειρίζεται σαν rbnb μου είπε ότι τώρα το ξενοδοχείο λειτουργεί rbnb. Απάτη το θεωρώ προς αυτούς που δεν γνωρίζουν γιατί φεύγουμε από το νόημα του rbnb, κι ο λόγος για να τραβήξουμε πελατεία δήθεν του υποτίθεται φτηνού. Τσέκαρα όπως τις τιμές και είναι οι ίδιες και στις δύο περιπτώσεις. Πες τε μου τη γνώμη σας και σε ποια υπηρεσία μπορώ να κάνω καταγγελία και να πάρω ινφος για την περίπτωση. Μπορεί να κάνω και λάθος...Ευχαριστώ
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πες τε μου τη γνώμη σας και σε ποια υπηρεσία μπορώ να κάνω καταγγελία και να πάρω ινφος για την περίπτωση.
Πάντα όταν ψάχνω στην Ελλάδα για airbnb βρίσκω πολλά κλασσικά, ενοικιαζόμενα δωμάτια μέσα στα αποτελέσματα της αναζήτησης. Και στο εξωτερικό βρίσκω, απλά κάποια μπορεί να μην τα αναγνωρίσω αμέσως ως τέτοια. Τώρα, για ολόκληρο ξενοδοχείο, πρώτη φορά ακούω. Στην airbnb θα πρέπει να το καταγγείλεις, αν και δεν νομίζω να ενδιαφέρουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom