Ξενοδοχεια στη Γερμανια

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
όλα τα ξεν/χεία της accor είναι εξαιρετικά και συνήθως παίρνεις αυτό που πλήρωσες, λίγο πιο πάνω από αυτά (etap, formule 1) είναι τα ibis και ακολουθούν mercure-novotel-sofitel και το παρακλάδι της sofitel pullman που πριν 2 χρόνια έκανε ένα διαχωρισμό στα sofitel και κάποια τα ονόμασε pullman σαν πιο bussiness hotel. στη Γερμανία pulman έχουν οι πόλεις berlin,cologne,dortmund,dresden,stuttgart,aachen και είναι εξαιρετικά ξεν/χεία το tip της υπόθεσης είναι ότι πολλές φορές τα σ/κ έπέιδή οι επιχειρηματίες φεύγουν τα ξεν/χεία κάνουν προσφορές.
 

marcrafin

Member
Μηνύματα
130
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
Πολύ καλό και με ανταγωνιστικές τιμές στην Στουτγάρδη είναι το Internationales Studentenhotel Studentenwerk Stuttgart - Hochschuldienstleister | Studierendenhotel Stuttgart

Αυτά τα studentenwerk δεν είναι μόνο για φοιτητές? γιατί η κόρη μου έμεινε studententenwerk της Δρέσδης αφού πρώτα έκανε αίτηση σαν φοιτήτρια. Πλήρωνε 300 ευρώ το μήνα και νομίζω οτι δεν μπορείς να μείνεις παραπάνω από 3 μήνες.
 

marcrafin

Member
Μηνύματα
130
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
Εγώ πάλι με τα χοστελάκια μου, μάλλον δεν έχω απάντηση που να τη "σηκώνει" το thread... :(
Τα χοστελ δεν είναι μόνο για νέους και δεν έχουν κρεββάτια σε ένα ενιαίο χώρο με κοινό μπάνιο? Ισως να κάνω λάθος. Ποτέ δεν κατάλαβα τι είναι χόστελ. Αν είναι όντως έτσι, και νεώτερη να ήμουν θα το σκεφτόμουν να μείνω μαζί με άλλους εκτός και αν υπήρχαν δίκλινα με δικό τους μπάνιο.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Πολύ καλό και με ανταγωνιστικές τιμές στην Στουτγάρδη είναι το Internationales Studentenhotel Studentenwerk Stuttgart - Hochschuldienstleister | Studierendenhotel Stuttgart

Αυτά τα studentenwerk δεν είναι μόνο για φοιτητές? γιατί η κόρη μου έμεινε studententenwerk της Δρέσδης αφού πρώτα έκανε αίτηση σαν φοιτήτρια. Πλήρωνε 300 ευρώ το μήνα και νομίζω οτι δεν μπορείς να μείνεις παραπάνω από 3 μήνες.
Το συγκεκριμένο το έκλεισα τον Φεβρουάριο για κάτι γνωστούς μου. Κι εγώ είχα αυτή την απορία αρχικά και γι' αυτό τους τηλεφώνησα να το διευκρινίσω και μου έκλεισαν δωμάτια χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει, ίσως να υπάρχουν κάποιες συγκεκριμένες πτέρυγες για τους φοιτητές...τι να πω. Πάντως σου λέω...κανένα πρόβλημα για όποιον κλείσει δωμάτιο. ;)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Fjord Hotel Berlin
παρα πολυ φθηνο με ωραιο πρωινο στην βεραντα!!! προσοχη στις μελισσες!!!
το βραδακι πινεις την μπυριτσα σου με την παρεα των κεριων, το προσωπικο εχει λυσεις για ολα,πολυ ευγενικοι και εξυπηρετικοι.στα 30 μετρα υπαρχει σταση λεωφορειου, 500μετρα απο potsdamer platz.πολυ κοντα στο kulturforum-berlin.info
το προτεινω για μια οικονομικη διαμονη
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187323-d618767-Reviews-Fjord_Hotel_Berlin-Berlin.html
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Λοιπον στην kathimerini.gr βρηκα αυτο και το μεταφερω. Ειναι ξενοδοχεια στη Δρεσδη.

Η πόλη διαθέτει συνολικά 134 ξενοδοχεία.
Το Steigenberger Hotel de Saxe
****
(Neumarkt 9, τηλ.: 49351 43860, fax: 49351 4386888 και Steigenberger Hotel Group)
Είναι ίσως η καλύτερη επιλογή όσον αφορά την τοποθεσία, αφού βρίσκεται στην κεντρική πλατεία δίπλα στη Φραουενκίρχε, ενώ διαθέτει πολυτελή δωμάτια και χώρους με όλες τις ανέσεις και με τις τιμές στα δίκλινα να ξεκινούν από 105 ευρώ.
Το Ibis Dresden Bastei**
(Prager Strasse 5, τηλ.: 49351 48562000 και www.ibis-dresden.de)
Eίναι μια καλή και οικονομική λύση σε ένα τεράστιο ξενοδοχείο με ευχάριστους χώρους, 250 μέτρα μακριά από τον σιδηροδρομικό σταθμό και με τιμές που ξεκινούν από τα 55 ευρώ το δίκλινο.
Τέλος, η Pension Andreas
(Mendelssohnalle 40 - 42, τηλ.: 49351 337776, 49351 315770) είναι μία από τις πολύ καλές επιλογές σε ένα καθαρό και οργανωμένο ξενοδοχείο με ωραία δωμάτια και εξαιρετικό πρωινό, που βρίσκεται 4 χλμ. ανατολικά του κέντρου και 11 λεπτά με το τραμ. Οι τιμές του δίκλινου είναι σταθερά στα 72 ευρώ.

πηγη: katmimerini.gr
 

rezi

Member
Μηνύματα
78
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Cuba?Brazil?South afrika?
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημικη Βολτα

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.038
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Χαιδελβέργη στο Marriot.
Mε την αξιοπιστία της γνωστής αλυσίδας και με ορισμένα δωμάτια με εκπληκτική θέα.
Δείτε Heidelberg Marriott Hotel: Minutes from the city center and University of Heidelberg
Με πείσατε! Έκλεισα εκεί για αυριο και μεθαύριο (σήμερα θα μείνω στο Hotel Am schlossgarten στη Στουτγκάρδη...)
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Στουτγκάρδη; :clap::clap::clap:

Να πας οπωσδήποτε για Σπέτσλε στο μαγαζί που είχα αναφέρει κάπου...

Αγαπάω Στουτγκάρδη και ζηλεύω! :bleh:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.038
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Με πείσατε! Έκλεισα εκεί για αυριο και μεθαύριο
Λοιπόν, καλό και χρυσό το Mariott, αλλά:
- Μην κάνετε το λάθος και νομίσετε ότι είναι κεντρικό. Είναι 2Km στη λάθος πλευρά από εκεί που ΞΕΚΙΝΑ το κέντρο της πόλης. 2 φορές δεν την πάλεψα να το πάω με τα πόδια και πήρα ταξί. Αστικές συγκοινωνίες η πόλη έχει, αλλά δε βοηθάνε και πάρα πολύ (καλύπτουν τα 800 μέτρα από τα 2 Κμ περίπου της διαδρομής προς το κέντρο).
- Η αλυσίδα Mariott, και ιδιαίτερα ο τρόπος αντιμετώπισης του πελάτη τους δε μου αρέσουν. Σε σχέση με τα Hilton, Accor (Sofitel, Mercure etc), Starwood (Le Meridien etc) - που έχω άποψη έχοντας τα χρησιμοποιήσει πάνω από 2 φορές έκαστο, παίρνει μάλλον την τελευταία θέση.
- Η θέα στο ποτάμι δεν είναι και κάτι φοβερό. Δεν βλέπει κάποιο αξιοθέατο, απέναντι είναι φράκτης και πίσω από αυτόν τα κτήρια της τελευταίας επέκτασης της πανεπιστημιούπολης. Το καλό είναι που μπορείς να καθήσεις για πρωινό δίπλα στο ποτάμι, αλλά μέχρις εκεί.
Το μενού του εστιατορίου είναι πανάκριβο χωρίς να προσφέρει κάτι ιδιαίτερο (πλην του χώρου).
- Αν πάρετε δωμάτιο με "river view", μην περιμένετε να βλέπετε πιάτο το ποτάμι... Από μια γωνίτσα του παραθύρου, αν κοιτάξετε από τη σωστή πλευρά, θα φαίνεται λίγο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.972
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom