ΗΠΑ Ξενοδοχειο για Νεα Υορκη

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.656
Likes
50.439
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επανερχομαι στο θεμα γιατι μετα απο κουβεντα με μια γνωστη με εχουν ζωσει λιγο τα φιδια. Μου ειπε οτι για κανενα λογο δε πρεπει να περασω απο το συγκεκριμενο δρομο (canal str.) στη chinatown ποσο μαλλον να μεινω εκει. Επισης μου περιεγραψε τη περιοχη σαν ακρως κακοφημη και γεματη κλεφτρονια οπως στη βραζιλια που μπορει να σε ληστεψουν στη μεση του δρομου. Τι να κρατησω απο τα λεγομενα της και τι οχι??? Οποιαδηποτε βοηθεια και γνωμη για το θεμα ειναι δεκτη.
Έμεινα εκει για μια εβδομάδα με τους εβδομηνταχρονους γονείς μου το Σεπτέμβριο, που γιόρταζαν 50 χρόνια μαζι. Υπήρχαν βραδια που γυρίζαμε με τα πόδια μετατα μεσάνυχτα και δε νιώσαμε κάποια απειλή. Δεν είναι το καθαρότερο μέρος της πόλης αλλά με τόσο καλές συγκοινωνίες και εξαιρετικές τιμές σε τετραστερα το βρήκα καλή επιλογή για οικονομικά.

Επισης να πω ότι καποια μαγεία με το μένει κανείς στην times square δε βρίσκω: λαμπιονια, τουριστιλα και μεθυσμενες αγγλιδες. Άλλες περιοχές ναι, σαφως καλυτερες αλλά τα 600 ευρώ είναι σημαντική διαφορά για μένα.
 

hlmer32

Member
Μηνύματα
101
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος Η.Π.Α.
Έμεινα εκει για μια εβδομάδα με τους εβδομηνταχρονους γονείς μου το Σεπτέμβριο, που γιόρταζαν 50 χρόνια μαζι. Υπήρχαν βραδια που γυρίζαμε με τα πόδια μετατα μεσάνυχτα και δε νιώσαμε κάποια απειλή. Δεν είναι το καθαρότερο μέρος της πόλης αλλά με τόσο καλές συγκοινωνίες και εξαιρετικές τιμές σε τετραστερα το βρήκα καλή επιλογή για οικονομικά.

Επισης να πω ότι καποια μαγεία με το μένει κανείς στην times square δε βρίσκω: λαμπιονια, τουριστιλα και μεθυσμενες αγγλιδες. Άλλες περιοχές ναι, σαφως καλυτερες αλλά τα 600 ευρώ είναι σημαντική διαφορά για μένα.
Ευχαριστώ η αλήθεια είναι ότι κι εγώ της ίδιας άποψης είμαι. Διάβασα πάρα πολλά και πάρα πολύ για τη περιοχη πουθενά δεν διαπίστωσα κάτι τόσο τραγικό όσο μου τα είπε η γνωστή μου. Οπότε δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθώ άλλο με το θέμα. Θα μείνω στη φτηνή λύση της chinatown.

έχω μείνει και γω china town...ούτε υποψία θέματος ασφάλειας...αν γλυτώσεις τα λεφτά που αναφέρεις μια χαρά είναι...
Σε ευχαριστώ πολύ. Θα στηρίξω κι εγώ chinatown τελικά "είναι πολλά τα λεφτά, Άρη!!!!"
 
Last edited by a moderator:

Elina1992

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Έχει μείνει κάποιος στο pod times Square? Το έχω κλείσει ήδη αλλά το έχω με δωρεάν ακύρωση. Βρίσκω και το belleclaire σε καλή τιμή μήπως είναι καλύτερο?
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.087
Likes
1.650
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Στο pod times Square έχει μείνει ο γιός μου και του άρεσε πάρα πολύ, κεντρικότατο και πολύ περιποιημένο.
 
Μηνύματα
170
Likes
803
Καλησπέρα,

Είμαστε στην αναζήτηση διαμονής στη Νέα Υόρκη. Πηγαίνουμε πρώτη φορά, για 4 βράδια (5 γεμάτες μέρες. Προφανώς είναι λίγες αλλά πετάμε από Σικάγο, οπότε ούτε θα έχουμε την υπερατλαντική πτήση και σίγουρα θα έχω πολλές ευκαιρίες στο κοντινό μέλλον να ξαναπάω) και είμαστε σε αναζήτηση διαμονής. Προς το παρόν κλείσαμε αυτό το ξενοδοχείο με δωρεάν ακύρωση, γιατί ήταν το μοναδικό που βρίσκαμε σε τιμή που μπορούμε να ανταπορκιθούμε και με καλές κριτικές και συνεχίζουυμε το ψάξιμο μήπως προκύψει κάτι καλύτερο. https://www.booking.com/hotel/us/31...8xQY6ASsdGG45K49FMQtV2UAGv7fsXhAU7fZemN4CSQ20

Γενικά, κυρίως όσον αφορά την τοποθεσία, θεωρείτε ότι είναι καλή επιλογή?
 
Last edited:

evakreta

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΌΡΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΪΒΙΚΉ
Γειά σας !Ετοιμαζόμαστε με τον σύζυγό για το πρώτο υπερατλαντικό ταξίδι μας προς Νέα Υόρκη. Κλείσαμε για διαμονή μετά από λίγο ψάξιμο στο Cassa hotel midtown...45th street....γνωρίζει κάποιος αν είναι καλό το σημείο που βρίσκεται το ξενοδοχείο (μετρό, κοντινές αποστάσεις σε διάφορα αξιοθέατα κλπ). Περιμένω να με διαφωτισετε!!!Είμαστε τόσο ενθουσιασμένοι με το ταξίδι αλλά οκ υπάρχει και ανησυχία για το άγνωστο!!!!Ευχαριστώ!!!!!
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Γειά σας !Ετοιμαζόμαστε με τον σύζυγό για το πρώτο υπερατλαντικό ταξίδι μας προς Νέα Υόρκη. Κλείσαμε για διαμονή μετά από λίγο ψάξιμο στο Cassa hotel midtown...45th street....γνωρίζει κάποιος αν είναι καλό το σημείο που βρίσκεται το ξενοδοχείο (μετρό, κοντινές αποστάσεις σε διάφορα αξιοθέατα κλπ). Περιμένω να με διαφωτισετε!!!Είμαστε τόσο ενθουσιασμένοι με το ταξίδι αλλά οκ υπάρχει και ανησυχία για το άγνωστο!!!!Ευχαριστώ!!!!!
Δεν κοιτάξατε τον χάρτη όταν το κλείσατε; :p Είστε δίπλα στην Times Square, το Rockefeller, το Radio City Music Hall... Νομίζω καλύτερα δεν θα μπορούσε να είναι! :D Καλά να περάσετε!
 
Μηνύματα
235
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Γειά σας !Ετοιμαζόμαστε με τον σύζυγό για το πρώτο υπερατλαντικό ταξίδι μας προς Νέα Υόρκη. Κλείσαμε για διαμονή μετά από λίγο ψάξιμο στο Cassa hotel midtown...45th street....γνωρίζει κάποιος αν είναι καλό το σημείο που βρίσκεται το ξενοδοχείο (μετρό, κοντινές αποστάσεις σε διάφορα αξιοθέατα κλπ). Περιμένω να με διαφωτισετε!!!Είμαστε τόσο ενθουσιασμένοι με το ταξίδι αλλά οκ υπάρχει και ανησυχία για το άγνωστο!!!!Ευχαριστώ!!!!!
Ποίο κέντρο δεν γίνετε. Στο καλύτερο σημείο. Κάποια μουσεία είναι σχετικά κόντα με τα πόδια πχ μουσειο μοντερνας τέχνησ ή το εμπαιρ στείτ και για κάποια άλλα θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε μετρό πχ το άγαλμα της Ελευθερίασ
 

evakreta

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΌΡΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΪΒΙΚΉ
Ποίο κέντρο δεν γίνετε. Στο καλύτερο σημείο. Κάποια μουσεία είναι σχετικά κόντα με τα πόδια πχ μουσειο μοντερνας τέχνησ ή το εμπαιρ στείτ και για κάποια άλλα θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε μετρό πχ το άγαλμα της Ελευθερίασ
Ευχαριστώ!!!

Δεν κοιτάξατε τον χάρτη όταν το κλείσατε; :p Είστε δίπλα στην Times Square, το Rockefeller, το Radio City Music Hall... Νομίζω καλύτερα δεν θα μπορούσε να είναι! :D Καλά να περάσετε!
Ναι!!!!!Τον κοιτάξαμε τον χάρτη!!!!Ευχαριστώ πολύ!!!!!
 
Last edited by a moderator:

soniav

Member
Μηνύματα
34
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπέρα παιδιά!!! Και εγώ θα πάω σε 3 εβδομάδες .εχω κανει κράτηση στο Residence Inn by Marriott New York Manhattan/Times Square με δικαιωμα δωρεαν ακύρωσης. Εχει πάει κανεις εκει? ειναι καλό ξενοδοχείο, κεντρικα, καθαρό , ασφαλές ? Ρωταω γιατι θα ειμαι με τις κόρες μου εκεί και εχω ένα έξτρα άγχος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.404
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom