ΗΠΑ Ξενοδοχειο για Νεα Υορκη

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Σήμερα που κοίταζα το Pennsylvania δείχνει ανακαινισμένα δωμάτια σε καλή τιμή, συμπεριλαμβανομένου continental breakfast!

Σημειωτέον οτι στα ξενοδοχεία μέσα στο Manhattan πληρώνεις ένα ημερήσιο "facility fee". Στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι $9-10/ημέρα.
 

christos21

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Μπορει να μου εξηγησει καποιος εαν η τελικη τιμη στο hotels.com συμπεριλαμβανει και ολες τις εξτρα χρεωσεις; Σε ενα σημειο της κρατησης λεει θα πληρωσετε στο ξενοδοχειο τελη θερετρου κσι τελη παροχων. Αυτα ειναι εξτρα απο το τελικο ποσο ή συμπεριλαμβανεται;
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Μπορει να μου εξηγησει καποιος εαν η τελικη τιμη στο hotels.com συμπεριλαμβανει και ολες τις εξτρα χρεωσεις; Σε ενα σημειο της κρατησης λεει θα πληρωσετε στο ξενοδοχειο τελη θερετρου κσι τελη παροχων. Αυτα ειναι εξτρα απο το τελικο ποσο ή συμπεριλαμβανεται;
Ότι γράφει ότι θα πληρωθεί στο ξενοδοχείο σημαίνει ακριβώς αυτό. Δε το πληρώνεις τώρα (δε συμπεριλαμβάνονται δηλαδή στο ποσό που κλείνεις) αλλά επί τόπου. Στις ΗΠΑ έχουν διάφορα εξτρα. Αυτό που θα ζητήσουν βέβαια στάνταρ είναι εγγύηση για τη διαμονή για τυχόν ζημιές κλπ. Αλλά αυτό συμβαίνει σχεδόν σε όλα τα ξενοδοχεία στο εξωτερικό. Πάντως το hotels.com γι΄αυτό μου αρέσει, επειδή ξέρεις τι πληρώνεις. Τα γράφει αναλυτικά στη κράτηση.
 

ivepap

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Bαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Η περιοχή πώς ήταν όταν ήταν κλειστά τα μαγαζιά?
Επίσης σχετικά με τη διαμονή στο Νο.237 post εχω δώσει link με τις επιλογές μου για διαμονή εκτός Μανχάτταν. Σύμφωνοι είναι πολύ ωραία να είσαι κέντρο, αλλά ούτως ή άλλως θα μετακινηθείς στην πόλη και αυτά τα ξενοδοχεία είναι οικονομικότερα και τα περισσότερα έχουν και πρωινό (σημαντικό για μένα). Απαραίτητη προυπόθεση να εξυπηρετούνται απο κοντινό σταθμό μετρό
Επιτελους τελος Σεπτεμβριου θα κανω το ταξιδι που ονειρευομαι Ειμαι στην αναζητηση διαμονης Εχετε αποψη για την περιοχη East Village?
 
Last edited by a moderator:

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Επιτελους τελος Σεπτεμβριου θα κανω το ταξιδι που ονειρευομαι Ειμαι στην αναζητηση διαμονης Εχετε αποψη για την περιοχη East Village?
Eχω μείνει σχετικά κοντά (3η+21η) και ήταν πολύ καλά
 

Millson

Member
Μηνύματα
20
Likes
22
Καλησπερα στην ομορφη παρεα!Εχω μια ερωτηση για οσους πιθανως να γνωριζουν.Θα βρισκομαι Νεα Υορκη τον Νοεμβριο και προσανατολιζομαι να κλεισω καποιο Airbnb εκτος Manhattan για λογους ακριβειας..Προσανατολιζομαι κατα κυριο λογο σε Queens(Astoria και Long Island City) και Brooklyn,υπαρχει καποιο θεμα παραβατικοτητας στις γειτονιες εκει οπως στο Bronx η δεν θα συναντησω καποιο προβλημα?
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλησπερα στην ομορφη παρεα!Εχω μια ερωτηση για οσους πιθανως να γνωριζουν.Θα βρισκομαι Νεα Υορκη τον Νοεμβριο και προσανατολιζομαι να κλεισω καποιο Airbnb εκτος Manhattan για λογους ακριβειας..Προσανατολιζομαι κατα κυριο λογο σε Queens(Astoria και Long Island City) και Brooklyn,υπαρχει καποιο θεμα παραβατικοτητας στις γειτονιες εκει οπως στο Bronx η δεν θα συναντησω καποιο προβλημα?
Την επόμενή μου φορά στη ΝΥ σε αυτές τις περιοχές σκοπεύω να μείνω. Κοίταξε όμως και ξενοδοχεία, τα περισσότερα απο τα οποία προσφέρουν και πρωινό, γιατί σε μιά σύντομη αναζήτηση που έχω κάνει τα airbnb δεν είναι και πολύ οικονομικότερα των ξενοδοχείων. Στα κριτήριά σου βάλε και το κόστος πρωινού.

Οτιδήποτε διαλέξεις να είναι κοντά σε σταθμό μετρό
 

Millson

Member
Μηνύματα
20
Likes
22
Την επόμενή μου φορά στη ΝΥ σε αυτές τις περιοχές σκοπεύω να μείνω. Κοίταξε όμως και ξενοδοχεία, τα περισσότερα απο τα οποία προσφέρουν και πρωινό, γιατί σε μιά σύντομη αναζήτηση που έχω κάνει τα airbnb δεν είναι και πολύ οικονομικότερα των ξενοδοχείων. Στα κριτήριά σου βάλε και το κόστος πρωινού.

Οτιδήποτε διαλέξεις να είναι κοντά σε σταθμό μετρό
Κατα 90% θα κλεισω airbnb γιατι τα ξενοδοχεια ακομα και στις περιοχες που ανεφερα πιο πανω ειναι ιδιαιτερα τσουχτερα..Εννοειται οτι θα ειναι κοντα σε σταση μετρο.Απο τη στιγμη που δεν εχουμε προβλημα με τη γειτονια,που αποτι διαβαζω δεν θα εχουμε,τοτε ολα καλα!Σε ευχαριστω για την απαντηση σου!
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Παιδιά ί καλησπέρα, επειδή και εγώ βρίσκω με το διαθέσιμο budget λίγο ακριβό το Manhattan θα ήθελα να ρωτήσω για κάποιον που έχει μείνει ή ξέρει ο ίδιος για την περιοχή Brooklyn - Brooklyn Heights συγκεκριμένα κοιτούσα το : https://www3.hilton.com/en/hotels/n...york-NYCBSHH/index.html?SEO_id=GMB-HI-NYCBSHH

Σαν περιοχή τι γνώμη έχετε? Κυρίως δλδ κοντά προς Brooklyn Bridge
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παιδιά ί καλησπέρα, επειδή και εγώ βρίσκω με το διαθέσιμο budget λίγο ακριβό το Manhattan θα ήθελα να ρωτήσω για κάποιον που έχει μείνει ή ξέρει ο ίδιος για την περιοχή Brooklyn - Brooklyn Heights συγκεκριμένα κοιτούσα το : https://www3.hilton.com/en/hotels/n...york-NYCBSHH/index.html?SEO_id=GMB-HI-NYCBSHH

Σαν περιοχή τι γνώμη έχετε? Κυρίως δλδ κοντά προς Brooklyn Bridge
Συγγενής μου μεγαλωμένη στη ΝΥ που είπε, αν θες να μείνεις εκτός Μανχάτταν κοίταξε πρώτα στο Brooklyn και για φθηνότερα Long island city και γύρω περιοχές
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Παιδιά ί καλησπέρα, επειδή και εγώ βρίσκω με το διαθέσιμο budget λίγο ακριβό το Manhattan θα ήθελα να ρωτήσω για κάποιον που έχει μείνει ή ξέρει ο ίδιος για την περιοχή Brooklyn - Brooklyn Heights συγκεκριμένα κοιτούσα το : https://www3.hilton.com/en/hotels/n...york-NYCBSHH/index.html?SEO_id=GMB-HI-NYCBSHH

Σαν περιοχή τι γνώμη έχετε? Κυρίως δλδ κοντά προς Brooklyn Bridge
Είναι κοντινό Brooklyn, μια χαρά η περιοχή, κοντά σε στάση μετρό, ενώ μπορείς να πας και νότιο Manhattan με τα πόδια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.313
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom