ΗΠΑ Ξενοδοχειο για Νεα Υορκη

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέρα παιδιά!! Ψάχνω ξενοδοχείο στη Νέα Υόρκη και θέλω τη γνώμη σας!!2 ατομα, 8 βράδια τον Ιούνιο κι έχω πια αποδεχτεί ότι τα 2.000 ευρώ και κάτι λίγα ακόμα ειναι σίγουρα. Σας παραθέτω αυτά που κοιτάζω διαρκώς τις τελευταίες μέρες..
1) DoubleTree by Hilton Hotel New York City - Chelsea
7.3 στη booking, 2156 ευρώ
2) The New Yorker, A Wyndham Hotel
7.7, 2105 ευρώ
3) Fairfield Inn & Suites By Marriott New York Manhattan/Times Square
7.6. 1987 ευρώ + πρωινό, (είδα κάποια περίεργα σχόλια σχετικά με το δρομο που βρισκεται)
4) Fairfield Inn & Suites by Marriott New York Manhattan/Times Square South
8.0, 2287 ευρώ, η καλύτερη βαθμολογια αλλα και το πιο ακριβό
5) Το Yotel που έχετε αναφέρει πολλοί κοστιζει 2206 για την περίοδο που θα πάμε..
Έστειλα σε πρώτη φάση κεντρικά ξενοδοχεία μιας και είναι η πρωτη μας φορά, υπάρχει πάντα βέβαια η λύση του airbnb superhost σε μπρούκλιν ή jersey city για πιο οικονομικά.. ευχαριστώ πολύ!!!!!!!
Εγώ θα σου πω για το New Yorker, που έχω μείνει. Ωραιότατη τοποθεσία, δίπλα στο τρένο και δίπλα σε σταθμό μετρό. Στο ισόγειο έχει εστιατόριο που έχει και Ελληνες σερβιτόρους, που μπορείτε να πάρετε πρωινό. Βολικότατη τοποθεσία.

Οσον αφορά στα airbnb δεν νομίζω οτι θα σου βγεί πολύ οικονομικότερο και θα αντιμετωπίσεις και την απόσταση που θα πρέπει να διανύσεις για Manhattan. Για Jersey μην το σκέφτεσαι, για Brooklyn ισως.

Κοίταξε και ξενοδοχεία στην περιοχή που είναι οι σταθμοί μετρό queensboro plaza και queens plaza. Ασφαλέστατη περιοχή, με 7 γραμμές μετρό να περνάνε απ'εκεί, ,με πολλά ξενοδοχεία που προσφέρουν και πρωινό. Συνιστώ το LIC Plaza hotel που εχω μείνει, καθαρότατο, με πρωινό μπουφέ
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Και εκεί που έχω ηρεμήσει και έχω κατασταλάξει στο ξενοδοχείο και συγκεκριμένα σε αυτό :
Embassy Suites by Hilton New York Manhattan Times Square
+1 212-912-0111
Embassy Suites by Hilton New York Manhattan Times Square · 60 W 37th St, New York, NY 10018, États-Unis

Μου σκάει προσφορά σε αυτό :
Fairfield Inn & Suites by Marriott New York Manhattan/Times Square
+1 212-967-9494
Fairfield Inn & Suites by Marriott New York Manhattan/Times Square · 330 W 40th St, New York, NY 10018, États-Unis
600 ευρώ φθηνότερα.... Τι κάνω.... Αλλάζω? Αξίζει?
Σαν ξενοδοχεία βλέπω το πρώτο έχει μεγαλύτερα δωμάτια.... Απόψεις?
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Και εκεί που έχω ηρεμήσει και έχω κατασταλάξει στο ξενοδοχείο και συγκεκριμένα σε αυτό :
Embassy Suites by Hilton New York Manhattan Times Square
+1 212-912-0111
Embassy Suites by Hilton New York Manhattan Times Square · 60 W 37th St, New York, NY 10018, États-Unis

Μου σκάει προσφορά σε αυτό :
Fairfield Inn & Suites by Marriott New York Manhattan/Times Square
+1 212-967-9494
Fairfield Inn & Suites by Marriott New York Manhattan/Times Square · 330 W 40th St, New York, NY 10018, États-Unis
600 ευρώ φθηνότερα.... Τι κάνω.... Αλλάζω? Αξίζει?
Σαν ξενοδοχεία βλέπω το πρώτο έχει μεγαλύτερα δωμάτια.... Απόψεις?
Τα οικονομικά σας τα ξέρετε εσείς καλύτερα αλλά η διαφορά είναι σεβαστή. Από άποψη τοποθεσίας το Embassy Suites υπερτερεί, αλλά και το Fairfield είναι κεντρικό, απλά σε πιο άσχημο σημείο. Τα δωματια στη Νέα Υόρκη είναι μικρά συνήθως, αλλά θα είστε έξω τον περισσότερο καιρό. Θεωρώ τα Embassy Suites λιιιιγο πιο premium από τα Fairfield, όποτε θα πήγαινα στο πρώτο χωρίς ιδιαίτερη σκέψη αν η διαφορά τιμής μεταξύ των δυο ήταν μικρότερη. Αλλά 600 ευρώ είναι 600 ευρώ.
 
Μηνύματα
31
Likes
25
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Ευχαριστώ πολύ, το LIC plaza τοέψαξα, όντως φαίνεται πολυ καλό, δυστυχώς δεν είχε διαθεσιμότητα για τις ημερομηνιες μου και το new yorker που ήταν πρώτο στις επιλογές μου έχασε τη genius εκπτωση στη booking και ακριβυνε αρκετά. Σας στέλνω μερικά ακόμη με τιμή μεταξύ 1900-2150 δηλαδή πάνω κάτω η ίδια να μου πείτε γνώμη.. Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!
1) Courtyard by Marriott New York Manhattan/Chelsea 8.3 Courtyard by Marriott New York Manhattan/Chelsea · 135 W 30th St, New York, NY 10001, États-Unis

2) Courtyard by Marriott Times Square West 8.2
Courtyard by Marriott New York Manhattan/Times Square West · 307 W 37th St, New York, NY 10018, États-Unis

3)The Tuscany Powered by LuxUrban 7.8
The Tuscany Hotel by LuxUrban · 120 E 39th St, New York, NY 10016, États-Unis

4) το γνωστό και πολλές φορές αναφερόμενο yotel 7.1

5) Pestana CR7 Times Square 8.1

6) TBA Times Square 7.5
 

razkal

Member
Μηνύματα
23
Likes
21
καλησπερα, σε αναζητηση ξενοδοχειου (πρωτη φορα NY) βλεπω οτι σε μερικα ξενοδοχεια τα hotels.com, expedia δινουν αρκετα καλυτερες τιμες απο το booking.
το "κακο" των hotels.com, expedia ειναι οτι προσφερουν free refund σε περιπτωση ακυρωσης.
εχει κανεις/καμια εμπειρια πως δουλευει αυτο? ειναι οντως full refund?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
καλησπερα, σε αναζητηση ξενοδοχειου (πρωτη φορα NY) βλεπω οτι σε μερικα ξενοδοχεια τα hotels.com, expedia δινουν αρκετα καλυτερες τιμες απο το booking.
το "κακο" των hotels.com, expedia ειναι οτι προσφερουν free refund σε περιπτωση ακυρωσης.
εχει κανεις/καμια εμπειρια πως δουλευει αυτο? ειναι οντως full refund?
Δες αρχικά αν συμπεριλαμβάνονται οι φόροι στις τιμές που βλέπεις στις πλατφόρμες της expedia
 

razkal

Member
Μηνύματα
23
Likes
21
ιδια τιμη με το expedia μου δινει και το hotels που εκει φαινεται οτι περιλαμβανονται και οι φοροι/τελη.
σχετικα με το refund γραφουν αυτα:
"Ακυρώστε την κράτησή σας πριν από 9 Νοε 2023 στις 3:00 μ.μ. και θα λάβετε πλήρη επιστροφή χρημάτων.
Μετά από αυτήν την ημερομηνία, θα χρεωθείτε για την πρώτη διανυκτέρευση της διαμονής σας συν φόρους και τέλη."
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
ιδια τιμη με το expedia μου δινει και το hotels που εκει φαινεται οτι περιλαμβανονται και οι φοροι/τελη.
σχετικα με το refund γραφουν αυτα:
"Ακυρώστε την κράτησή σας πριν από 9 Νοε 2023 στις 3:00 μ.μ. και θα λάβετε πλήρη επιστροφή χρημάτων.
Μετά από αυτήν την ημερομηνία, θα χρεωθείτε για την πρώτη διανυκτέρευση της διαμονής σας συν φόρους και τέλη."
Εφόσον η προπληρωμή γίνεται στο hotels.com/Expedia, τότε η επιστροφή χρημάτων ήταν σε μερικές μέρες στην περίπτωση μου.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλημέρα φόρουμ,

Εδώ κλείνω ή να το ξεχάσω;

Hotel Opera House
Opera House Hotel · 436 E 149th St, Bronx, NY 10455, États-Unis

Έχω και αυτό εδώ
Lic Olaza Hotel
LIC Plaza Hotel Corp · 4036 27th St, Queens, NY 11101, États-Unis

Είτε αυτό
Fairfield Inn Financial District
Fairfield Inn by Marriott New York Manhattan/Financial District · 161 Front St, New York, NY 10038, États-Unis

Μήπως αυτό;
Hotel 57 by LuxUrban, by Wyndhan
Hotel 57 by LuxUrban, Trademark Collection by Wyndham · 130 E 57th St, New York, NY 10022, États-Unis

Και τέλος έχω και αυτό
Wingate by Wyndhan
Wingate by Wyndham Bronx/Haven Park · 2568 Park Ave, Bronx, NY 10451, États-Unis

Για πείτε γνώμες σας παρακαλώ.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Με αγάπη
Jimp
 
Last edited:

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλημέρα φόρουμ,

Εδώ κλείνω ή να το ξεχάσω;

Hotel Opera House
Opera House Hotel · 436 E 149th St, Bronx, NY 10455, États-Unis

Έχω και αυτό εδώ
Lic Olaza Hotel
LIC Plaza Hotel Corp · 4036 27th St, Queens, NY 11101, États-Unis

Είτε αυτό
Fairfield Inn Financial District
Fairfield Inn by Marriott New York Manhattan/Financial District · 161 Front St, New York, NY 10038, États-Unis

Μήπως αυτό;
Hotel 57 by LuxUrban, by Wyndhan
Hotel 57 by LuxUrban, Trademark Collection by Wyndham · 130 E 57th St, New York, NY 10022, États-Unis

Και τέλος έχω και αυτό
Wingate by Wyndhan
Wingate by Wyndham Bronx/Haven Park · 2568 Park Ave, Bronx, NY 10451, États-Unis

Για πείτε γνώμες σας παρακαλώ.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Με αγάπη
Jimp
στο LIC Plaza εχω μείνει. Πολύ βολικό, 3'+5' με τα πόδια για 2 σταθμούς με 7 γραμμές μετρό. Πολύ ήσυχη περιοχή. Πολυ καθαρό και με ωραίο πρωινό μπουφέ. Αν πας ζήτησε δωμάτιο σε ψηλό όροφο για να έχεις θέα Μανχάτταν. Προσοχή μόνο στους Κινέζους που το εχουν γιατί παρ'ολο που ειχα κράτηση μεσω του δικου τους website με τους φόρους πληρωμένους μου ζήτησαν να πληρώσω έξτρα τους φόρους. Στον ακριβώς απο πίσω δρόμο απ'αυτό το ξενοδοχείο υπάρχει και το Queens Country Inn and suites.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
στο LIC Plaza εχω μείνει. Πολύ βολικό, 3'+5' με τα πόδια για 2 σταθμούς με 7 γραμμές μετρό. Πολύ ήσυχη περιοχή. Πολυ καθαρό και με ωραίο πρωινό μπουφέ. Αν πας ζήτησε δωμάτιο σε ψηλό όροφο για να έχεις θέα Μανχάτταν. Προσοχή μόνο στους Κινέζους που το εχουν γιατί παρ'ολο που ειχα κράτηση μεσω του δικου τους website με τους φόρους πληρωμένους μου ζήτησαν να πληρώσω έξτρα τους φόρους. Στον ακριβώς απο πίσω δρόμο απ'αυτό το ξενοδοχείο υπάρχει και το Queens Country Inn and suites.
Έκανα κράτηση μέσω booking γιατί το είχε με δωρεάν ακύρωση, πρωινό και πληρωμή στο ξενοδοχείο, μαζί με όλους τους φόρους.

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλημέρα φόρουμ,

Εδώ κλείνω ή να το ξεχάσω;

Hotel Opera House
Opera House Hotel · 436 E 149th St, Bronx, NY 10455, États-Unis

Έχω και αυτό εδώ
Lic Olaza Hotel
LIC Plaza Hotel Corp · 4036 27th St, Queens, NY 11101, États-Unis

Είτε αυτό
Fairfield Inn Financial District
Fairfield Inn by Marriott New York Manhattan/Financial District · 161 Front St, New York, NY 10038, États-Unis

Μήπως αυτό;
Hotel 57 by LuxUrban, by Wyndhan
Hotel 57 by LuxUrban, Trademark Collection by Wyndham · 130 E 57th St, New York, NY 10022, États-Unis

Και τέλος έχω και αυτό
Wingate by Wyndhan
Wingate by Wyndham Bronx/Haven Park · 2568 Park Ave, Bronx, NY 10451, États-Unis

Για πείτε γνώμες σας παρακαλώ.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Με αγάπη
Jimp
Εγώ θα πρότεινα τα δυο στο Manhattan εφόσον υπάρχει η επιλογή. Τουλάχιστον κάποια αξιοθέατα θα είναι σε απόσταση περπατήματος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.598
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom