Τσεχική Δημοκρατία Ξενοδοχειο στη Πραγα

George66

Member
Μηνύματα
22
Likes
6
Πήγα Πράγα το καλοκαίρι και έμεινα στο ξενοδοχείο Andel (4*). Ολοκαίνουργιο ξενοδοχείο, πολύ καθαρό και το βασικότερο δίπλα στη στάση του μετρό (στάση Andel). Ο σταθμός του μετρό για το αστρονομικό ρολόι (στάση Mustek) απείχε μόνο τρεις στάσεις. Επίσης μπορούσες να πας και με το τράμ από το ξενοδοχείο, αλλά με το μετρό ήταν καλύτερα και πιο γρήγορα.
Σε ότι αφορά την περιοχή του ξενοδοχείου ήταν πολύ καλή γιατί έβρισκες διπλα σου τα πάντα (από γρήγορο φαγητό μέχρι αγορά σε εμπορικό κέντρο που έκλεινε αργά το βράδυ). Επίσης ήταν σε ήσυχο δρόμο χωρίς φασαρία και ιδιαίτερη κίνηση.

Το προτείνω στα σίγουρα.
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Πήγα Πράγα το καλοκαίρι και έμεινα στο ξενοδοχείο Andel (4*). Ολοκαίνουργιο ξενοδοχείο, πολύ καθαρό και το βασικότερο δίπλα στη στάση του μετρό (στάση Andel). Ο σταθμός του μετρό για το αστρονομικό ρολόι (στάση Mustek) απείχε μόνο τρεις στάσεις. Επίσης μπορούσες να πας και με το τράμ από το ξενοδοχείο, αλλά με το μετρό ήταν καλύτερα και πιο γρήγορα.
Σε ότι αφορά την περιοχή του ξενοδοχείου ήταν πολύ καλή γιατί έβρισκες διπλα σου τα πάντα (από γρήγορο φαγητό μέχρι αγορά σε εμπορικό κέντρο που έκλεινε αργά το βράδυ). Επίσης ήταν σε ήσυχο δρόμο χωρίς φασαρία και ιδιαίτερη κίνηση.

Το προτείνω στα σίγουρα.
To ξενοδοχείο αυτό το έχω κι εγώ στα υπ'όψιν για όταν ξαναπάω στην Πράγα. Έχει πολύ καλές κριτικές, καλή τιμή και στις φωτογραφίες φαίνεται ωραίο. Χαίρομαι που έχεις μείνει εκέι κι έχουμε πληροφορίες από πρώτο χέρι ότι πράγματι αξίζει!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
κι εγώ εκεί έμεινα....όντως είναι πολύ καλό .Για να φτάσεις στην παλιά πόλη είναι πολύ μακρια με τα πόδια(εμείς βέβαια το κάναμε αρκετές φορές)όμως όπως ειπώθηκε ήδη το μετρό είναι στα πόδια σου....Ενα επιπλέον συν είναι το πολύ καλό πρωινό
 

zakgr

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ
εγω έκλεισα στο vitcov. δεν ξέρω πόσο κοντά στο κέντρο είναι γιατί το έκλεισε η κοπέλα μου που κάνει εράσμουσ στο μπρνο. για τέσσερα βράδια υπήρχε μια προσφορά (βγάζει πολλές αυτό το ξενοδοχείο) 93 ευρώ συνολικό κόστος!!! (δίκλινο δωμάτιο + πρωινό) δλδ 46 έκαστος. μιλάμε για μεγάλη ευκαιρία.
 

zakgr

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ
χωρις πάντως να θέλω να το παίξω έξυπνος.. αλλα.. τί σημασία έχει το ξενοδοχείο? το θέμα είναι να μπορέσεις να δείς όσο το δυνατόν περισσότερα πράγματα. φθηνό και καθαρό να είναι..
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
εγω έκλεισα στο vitcov. δεν ξέρω πόσο κοντά στο κέντρο είναι γιατί το έκλεισε η κοπέλα μου που κάνει εράσμουσ στο μπρνο. για τέσσερα βράδια υπήρχε μια προσφορά (βγάζει πολλές αυτό το ξενοδοχείο) 93 ευρώ συνολικό κόστος!!! (δίκλινο δωμάτιο + πρωινό) δλδ 46 έκαστος. μιλάμε για μεγάλη ευκαιρία.

Άμα είναι έτσι δεν το συζητάμε... Τυχερέ! Καλά να περάσετε!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ευχαριστω για τις απαντησεις. Καπου θα καταληξω τελικα... Αντε καλα να περασουμε :)
Πέρυσι τον Αυγουστο έμεινα εδώ Waldstein Hotel, Prague City, Czech Republic. Rooms from €70.00

85 ευρώ με πρωινό, σουϊτα (2 δωμάτια, σαλονάκι, χωλ, μπανιο). Πολύ υποβλητικός ο χώρος του πρωινού, ήσυχο και σε walking distance (3 λεπτά) απο τη γέφυρα του Καρόλου. Δες τις φωτογραφίες στο site. Στο trip advisor έχει κάποιες άσχημες κριτικές αλλά αυτές δεν αφορούν το παλιό κτίριο. Το ξενοδοχείο χωρίζεται σε 2 κτίρια (το δεύτερο είναι επέκταση, καμμία σχέση με το κλασσικό - αυτό που δείχνει η φωτογραφία). Άρα, αν το επιλέξεις να επιβεβαιώσεις ότι το δωμάτιο είναι στο παλιό κτίριο (του 17ου αιώνα) και να το πάρεις και γραπτώς. Καλή τύχη.
 

Ioan

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νορμανδια
Ευχαριστω παιδια για τη βοηθεια. Τελικα εκλεισα και ξενοδοχειο και τωρα μετραω απλα αντιστροφα τις μερες για την αναχωρηση. Ειναι και πρωτη φορα που παω Πραγα και το περιμενω απιστευτα :clap:
 

George66

Member
Μηνύματα
22
Likes
6
Ευχαριστω παιδια για τη βοηθεια. Τελικα εκλεισα και ξενοδοχειο και τωρα μετραω απλα αντιστροφα τις μερες για την αναχωρηση. Ειναι και πρωτη φορα που παω Πραγα και το περιμενω απιστευτα :clap:
Να ξέρεις ότι θα περάσεις υπέροχα. Η Πράγα είναι σαν παραμύθι για μεγάλους. Καλό ταξίδι !!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.486
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom