ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΓΑΜΗΛΙΟ ΤΑΞΙΔΙ

VKP

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλημέρα!Παντρεύομαι τον Μάιο και έχουμε 5 μέρες για να πάμε κάπου.Το θέμα είναι οτι δεν μπορούμε να διαθέσουμε πάρα πολλά χρήματα, βασικά όσα θα θέλαμε, αφού ήθελα να πάμε σε κανένα εξωτικό μέρος.Οπότε θα πρέπει να βρούμε κάτι γύπω στα 1200 ευρώ και οι δυο.Καμιά πρόταση?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ετσι κι αλλιως 5 μερες για εξωτικο προορισμο ειναι λιγες. Νομιζω πως αν το οργανωσετε εσεις, τα λεφτα ειναι καλα για ενα ταξιδι στην Ευρωπη. 1200 εννοεις ολα μεσα ή μονο εισιτηρια, μεταφορες, ξενοδοχειο;
 

VKP

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Έχουμε πάει!Να υποθέσω οτι δεν μπορούμε να πάμε κάπου στο εξωτερικό με αυτό το budget?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Απάντησε σε αυτό που σε ρωτάω από πάνω ο tripakias για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε. 1200 θες να δώσεις για όλα τα έξοδα του ταξιδιού ή μόνο αεροπορικά+ξενοδοχείο;
 

VKP

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Απο ότι νομίζω μάλλον τόσα θα μπορούμε να διαθέσουμε συνολικά για όλα.Όσα πακέτα βρίσκω απο ταξιδιωτικά γραφεία μου φαίνονται ακριβά.Έτσι όπως πάμε το βλέπω...θα πάμε ταξίδι στο χωριό μου για μήνα του μέλιτος...ο απόλυτος προορισμός ε!
 

lakelady

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Κωνσταντινούπολη....πώς το βλέπετε? Ωραία είναι, ρομαντικά είναι....μακριά δεν είναι, αλλά κατιτις το εξωτικό το έχει. Και βγάινουν προσφορές συνέχεια για εισιτήρια.
 

VKP

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Το έχουμε κ αυτό στα υπόψιν, αλλά έχουμε κολλήσει και θέλαμε ιδέες!Και Βενετία σκεφτόμασταν, είναι ευκολο να τη συνδυάσουμε να μη βαρεθούμε?
 

lakelady

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Για Βενετία μάλλον υπάρχουν πιο ειδικοί από μένα, αλλά μια που πιάσαμε αυτή την πλευρά μιά άλλη ιδέα είναι και η Κροατία, δαλματικές ακτές, Ντουμπρόβνικ, Σπλιτ...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Απο ότι νομίζω μάλλον τόσα θα μπορούμε να διαθέσουμε συνολικά για όλα.Όσα πακέτα βρίσκω απο ταξιδιωτικά γραφεία μου φαίνονται ακριβά.Έτσι όπως πάμε το βλέπω...θα πάμε ταξίδι στο χωριό μου για μήνα του μέλιτος...ο απόλυτος προορισμός ε!
Μην απελπίζεσαι. Μπορείτε να κάνετε ένα όμορφο ταξιδάκι στη Λισσαβόνα. Γύρω στα 500 ευρώ είναι τα αεροπορικά από Αθήνα. Μπορείτε να βρείτε ένα καλούτσικο (έως πολύ καλό - ανάλογα με τις ημερομηνίες/προσφορές) ξενοδοχείο με 400 ευρώ (για 4 ή 5 διανυκτερεύσεις) και ένα 300-άρι για τα υπόλοιπα έξοδα, μια χαρά θα σας έλθει και χωρίς τσιγκουνιές.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Βενετία με συνδυασμό Σλοβενία
Κροατία
Μάλτα
Τυνησία
Βαρκελώνη
Βρε Θανάση, ταξίδι του μέλιτος είναι, θέλουν λίγο ρομαντισμό! ;)

- Βενετία, ναι, αλλά έχεις ρίξει μια ματιά στις τιμές ξενοδοχείων μέσα στην πόλη? Ούτε με φρέσκο αεράκι να τρέφονταν δε θα τους έφτανε το μπάτζετ. Όσο για συνδυασμό με Σλοβενία: μέσα σε 5 μέρες όλ' αυτά?

- Κροατία (π.χ Ντουμπρόβνικ) και Μάλτα, ίδιο στυλ περίπου, το μπάτζετ βγαίνει, από ρομαντισμό... μμμ... ας πούμε...

- Τυνησία & Βαρκελώνη έχουν γράψει άλλοι, αλλού (προσωπικά θα προτιμούσα τη δεύτερη)

(τώρα εμείς μπορούμε να γράφουμε ό,τι θέλουμε, μέχρι και καβγάδες να στήσουμε, αλλά το θέμα είναι να ξεκαθαρίσει λίγο μέσα στο μυαλό της η φίλη μας τι ζητάει από το ταξίδι της και τα υπόλοιπα θα τα βρει...) :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.843
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom