Ουκρανία ΟΥΚΡΑΝΙΑ

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Το Πιρογόβο δεν έχει σχέση με τον γιατρό Νικολάι Πιρογόβ. Αναρωτιέμαι απο που ξέρεις για τον Πιρογόβ. ;)

Το πάρκο πήρε το ονομά του απο το χωριό που υπήρχε εκεί απο τον 17 αιώνα.

Εϊχα πάει μια βόλτα στο ιατρείο του.:)
Ασθενείς περίμεναν να τους θεραπεύσει, Παρακολούθησα και μια επεμβασούλα:)
 

Attachments

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
ThanassisU2 κάμποσους μελετηρούς έλληνες γιατρούς έχω ρωτήσει και δεν τον ξέρουν. Ελπίζω να μην είναι έτσι.
Και μια και ξέρεις ρωσικά, το μουσείο-χωριουδάκι του στη Βίνιτσα με νομίζω 20 γρύβνια έχει ωραιότατη ξενάγηση, εισιτήριο πολύ μικρό. Το έργο του τεράστιο.
 

Attachments

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
;) Πολύ μακριά πήγες... :lol:

Πήγα μακρυά. Αφετηρία Κίεβο και επαρχιακή Ουκραίνα, 2 μήνες. Έχει πλούτο και primitive χαρακτήρα. Με τρένα και ταξί, μέχρι κάτω αλούπκα και οροπέδιο άι πέτρη, μέσω του δάσους! Την Πρωτομαγιά οι νεολαίοι Ουκρανοί κατά δεκάδες ξεχύνονταν στα δάση τηε Κριμαίας, με τα σακκίδια πλάτης. Δεν είναι τυχαία η παγανιστική αύρα κάποιων περιοχών. Ισχυρίζομαι ότι η Ουκρανία δεν ταιριάζει σε όλους τους ταξιδευτές, όποιος δε πηγαίνει, πρέπει να μελετήσει και οργανώσει.
 

Kristina_sky

Member
Μηνύματα
23
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου !
Vasileti , σε ποιούς πιστεύεις πως δεν ταιριάζει η Ουκρανία ως προορισμός ;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Κριστίνα, Я також можу українською

πάω Ουκρανία, σχεδόν κάθε μήνα (μέγαλη αγάπη το Λβοβ). Κίεβο έχω να πάω από πέρυσι δυστηχώς, άλλα ας είναι καλά η WizzAir από Κατοβίτσε για αυτό ;)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ThanassisU2 κάμποσους μελετηρούς έλληνες γιατρούς έχω ρωτήσει και δεν τον ξέρουν. Ελπίζω να μην είναι έτσι.
Και μια και ξέρεις ρωσικά, το μουσείο-χωριουδάκι του στη Βίνιτσα με νομίζω 20 γρύβνια έχει ωραιότατη ξενάγηση, εισιτήριο πολύ μικρό. Το έργο του τεράστιο.
Вінниця μια φορά πήγα, άλλα κυρίως σαν στάση σε κάποιο τουρ μου στην Ουκρανία. Είχα πάει στο μέρος που βρισκόταν το σπίτι του Χίτλερ (Führerhauptquartier) όπως και το κάστρο των Μπόρχολ. Η Βινίτσα, είναι ευχάριστη στάση, σε όσους πάνε Μολδαβία (Τσερνιβίτσι) ή Οδησσό ;)
 

Kristina_sky

Member
Μηνύματα
23
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου !
Κριστίνα, Я також можу українською

πάω Ουκρανία, σχεδόν κάθε μήνα (μέγαλη αγάπη το Λβοβ). Κίεβο έχω να πάω από πέρυσι δυστηχώς, άλλα ας είναι καλά η WizzAir από Κατοβίτσε για αυτό ;)

ThanasisU2 , ти мене дивуеш !!! :bleh:

Και εμένα μου αρέσει το Λβοβ, εχω πάει πολλές φορές, αλλά η αγάπη μου είναι η Οδησσός, οι άνθρωποι που μένουν εκεί και το χιούμορ τους, ξέρεις ... Одесский юмор ...;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom