Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Hotel Russell, κεντρικότατο τεσσάρι στη Russell Square, έναντι Βρετανικού Μουσείου. Αξιοπρεπέστατο ξενοδοχείο, βικτωριανής εποχής, 373 κλινών, δεν προμηθεύει αντάπτορα, πουλά έναντι 5 λιρών. τόσο τον αγόρασα 14-2-2010.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Hotel Russell, κεντρικότατο τεσσάρι στη Russell Square, έναντι Βρετανικού Μουσείου. Αξιοπρεπέστατο ξενοδοχείο, βικτωριανής εποχής, 373 κλινών, δεν προμηθεύει αντάπτορα, πουλά έναντι 5 λιρών. τόσο τον αγόρασα 14-2-2010.

Σταυρο δεν χρειάζεται να απολογείσαι επειδή εσυ τον πλήρωσες και εμείς όχι ??:bleh:
πάντως την λύση την έδωσε μόνη της η nouli ...θα τον αγοράσει απο εδώ !!;)
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Χρήστο , ξέρεις σε μένα συμβαίνει το εξής. Σε ορισμένα πράγματα, ίσως χωρίς να αξίζει, δίνω μεγάλη σημασία. Π.χ. μπορεί δηλαδή να οργανώσω ένα ταξίδι στο Λονδίνο και να ξοδέψω αρκετά χρήματα, επισικεπτόμενος ωραία ειστιατόρια, πηγαίνοντας σε μιούζικαλ, κάνοντας αγορές στα μαγαζιά κ.λ.π. αλλά από την άλλη δεν μπορώ με τίποτα να με πιάνουν κορόϊδο ακόμη και για δέκα λεπτά του ευρώ! Έτσι λοιπόν, ψάχνω την καλύτερη τιμή στα ανταλλακτήρια ακόμη και αν το κέρδος είναι 5 ευρώ συνολικά. Ο αντάπτορας λοιπόν ήταν από τις περιπτώσεις που μου έκατσε στραβά που τον πλήρωσα. Σαφώς και δεν είναι οι πέντε λίρες. Το γαμώτο είναι.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
το ξενοδοχείο που έμεινες είναι πολύ καλό και θεωρώ οτι ειναι μεγάλοι τσίπηδες αυτοί που αποφασίζουν να πουλούν κάτι που οι άλλοι το δίνουν δωρεάν .

εμεις εκει που μειναμε 2 φορές ζητησα και μου έδωσαν 2 ανταπτορες δωρεάν και οταν καναμε check out τους παραδώσαμε , αν δεν τους έδινα πίσω προφανώς θα τους χρεωνόμουν κανονικά .
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
stavro κι εγω το ιδιο παθαινω! μπορει να χαλασω 4000 ευρω,αλλα την κοροιδια δεν την αντεχω,ουτε για 1 ευρω!!!:mad:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
παντως και το χοτελ που εμεινα εγω που ηταν παμφθηνο, μας εδωσε εναν ανταπτορα εντελως τσαμπα..
και εκει που σκεφτομασταν να ζητησουμε και δευτερο, γιατι 3 ατομα με κινητα και φωτογραφικες τι να πρωτοφορτισουμε, διαπιστωνουμε οτι το δωματιο διεθετε μια μονο πριζα..:shock:
 

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
παντως και το χοτελ που εμεινα εγω που ηταν παμφθηνο, μας εδωσε εναν ανταπτορα εντελως τσαμπα..
και εκει που σκεφτομασταν να ζητησουμε και δευτερο, γιατι 3 ατομα με κινητα και φωτογραφικες τι να πρωτοφορτισουμε, διαπιστωνουμε οτι το δωματιο διεθετε μια μονο πριζα..:shock:
Στα απαραίτητα που παίρνω πάντα μαζί μου είναι το πολύμπριζο.
Πίστεψέ με με έχει σώσει πολλές φορές
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
σε οσα χοτελς εχω μεινει και εχω ζητησει ανταπτορα κανενα δεν μου τον εχει χρεωσει
Απλα ζητανε ενα 5λιρο ως εγγυηση και στο επστρεφουν οταν παραδωσεις τον ανταπτορα
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
παιδια εχω διαβασει σχεδον τα παντα για το Λονδινο απο εδω αλλα εχω καποιες αποριες αλλα θα τις εκφραζω σιγα σιγα για να μην γινομαι κουραστικη..
καπου διαβασα οτι υπαρχει πασο με 56 λιρες για το τυσω,λοντον αι και για καποια ακομα(αν και εσεις λετε οτι ειναι μουφα αλλα θελουμε να παμε) ισχυει ακομα?κ αν ναι απο που μπορω να το παρω?Ευχαριστω για ακομα μια φορα...
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
καλημερα σε ολους..Ναι αυτο ελεγα..ευχαριστω μονο που αν κανω online κρατηση απο Ελλαδα θα μου το στειλουν η οταν θα παμε εκει θα το παρουμε απο την εισοδο(η απο καπου αλλου!)?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.702
Μέλη
39.001
Νεότερο μέλος
Maria Kremm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom