Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μπερεδεμα... Ψαχνω να βρω τι με συμφερει καλυτερα ως φοιτητρια στο Λονδινο. Θελω να εχω οσο το δυνατον περισσοτερες εκπτωσεις κι συγκεκριμενα στα μεταφορικα μεσα, στο μιουζικαλ (αν ειναι δυνατον βεβαια), σε εστιατορια και φυσικα μουσεια κτλ. Το ελληνικο πασο μετραει στο Λονδινο; Αν ναι πρεπει να δειχνω και τη ταυτοτητα μου; Μηπως συμφερει καλυτερα η ISIC ή η καρτα νεων ;

Δες εδω .

Για τις μεταφορες μετραει μονο το πασο εκπαιδευτικου ιδρυματος που εχει τη εδρα του στο Λονδινο.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Μπερεδεμα... Ψαχνω να βρω τι με συμφερει καλυτερα ως φοιτητρια στο Λονδινο. Θελω να εχω οσο το δυνατον περισσοτερες εκπτωσεις κι συγκεκριμενα στα μεταφορικα μεσα, στο μιουζικαλ (αν ειναι δυνατον βεβαια), σε εστιατορια και φυσικα μουσεια κτλ. Το ελληνικο πασο μετραει στο Λονδινο; Αν ναι πρεπει να δειχνω και τη ταυτοτητα μου; Μηπως συμφερει καλυτερα η ISIC ή η καρτα νεων ;
Το ελληνικό σίγουρα δεν μετρά!Πρέπει να βγάλεις isic κι απο την πρόταση του tripakia διαπίστωσα οτι αυτό είναι must: how to use your taste london card, 50% off restaurants, 2 for 1 discount
για ένα χρόνο και με μόνο 40 λίρες έχεις 50% off απο απίστευτα εστιάτορια..ινδικά, κινέζικα...χαμός!!!Άντε θα μας τραπεζώσεις με μια πάπια πεκίνου :)
Αξίζει ακόμη κ για ταξίδι λίγων ημερών αν σκεφτείς οτι είναι τσιμπημένες οι τιμές σε καλά εστιατόρια αλλά δεν πειράζει μας αρέσει να μας τσιμπάνε :haha:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Οχι, εχει καμμια σχεση με το Gin;
Δε ξερω :roll:
Το μονο που ξερω και εχω διαβασει ειναι οτι ειναι ενα παλιο κελαρι και φωτιζεται μονο με κερια. Αλλα λεει πρεπει να πας απο νωρις το απογευμα γιατι κρατησεις δε γινονται και ειναι δυσκολο να βρεις τραπεζι. Οι τιμες του μου φανηκαν καλες... Ελεγα μηπως εχει παει κανεις να μου πει τη γνωμη. Απ'τις φωτογραφιες μου φανηκε πολυ ομορφο!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ε, πηγαινε μετα το Westminster, δεν εχεις να χασεις κατι... καλο φαινεται.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Για πες κανενα στυλατο μαγαζι (οχι ομως ακριβο).... Μου φανηκε ωραιο ρομαντικο και διαφορετικο... Αλλα οι αντι-προτασεις ειναι δεκτες :)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Για πες κανενα στυλατο μαγαζι (οχι ομως ακριβο).... Μου φανηκε ωραιο ρομαντικο και διαφορετικο... Αλλα οι αντι-προτασεις ειναι δεκτες :)
Αγχωνεσαι μη δε βρεις μαγαζι; Θα περπατας και θα σκουντουφλας στις pub. Οποια σου αρεσει μπαινεις... και σε γενικες γραμμες ολες εχουν νορμαλ τιμες. Τουλαχιστον εμενα δεν μου εχει τυχει να παω σε pub και να παθω σοκ με αυτα που πληρωσα.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
τοτε μην πας!!!! Και αυτο που λεει ο tripakias!! Ασε τα κλαμπ για αλλη φορα..
Τωρα πεσε με τα μουτρα στα pints.... Τυχερη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.619
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom