Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Αγχωνεσαι μη δε βρεις μαγαζι; Θα περπατας και θα σκουντουφλας στις pub. Οποια σου αρεσει μπαινεις... και σε γενικες γραμμες ολες εχουν νορμαλ τιμες. Τουλαχιστον εμενα δεν μου εχει τυχει να παω σε pub και να παθω σοκ με αυτα που πληρωσα.
oχι δεν αγχωνομαι απλα θα'θελα να παω σε κατι ξεχωριστο κι ωραιο. σιγουρα θα κανω κι αυτο που λες αλλα αμα υπαρχει κατι πολυ καλο δοκιμασμενο γιατι να το αφησω; αλλωστε μιλησε για σικ μαγαζια...

Εχω παει εγω! Μου ειχε αρεσει.. πετυχαμε κ Ελληνες!
να κι αλλη μια που θελει κελαρι :bleh:
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
854
Likes
791
Να πας.. και τις 2 φορες που πηγα, πηγα με ατομα που μενουν μονιμα Λονδινο, και αυτοι το επελεξαν.. απο τιμες δεν θυμαμαι, αλλα δεν μπορει να ηταν ιδιαιτερα ακριβο, γιατι τα συγκεκριμενα ατομα ηταν φοιτητες και οχι πολυ large εκεινη την περιοδο.. παντως εχει ωραια ατμοσφαιρα.. ηταν ξεχωριστο..
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.625
Likes
8.385
Αν σκεφτείς ότι τελευταία φορά που επισκέφθηκα το Λονδίνο ήταν πριν 3 χρόνια, οι προτάσεις μου θα είναι μάλλον "μπαγιάτικες" για τα δεδομένα του Λονδίνου όπου τα στυλάτα μαγαζιά ξεφυτρώνουν κάθε χρόνο σαν μανιτάρια... Εμένα απλώς δεν είναι του γούστου μου για ποτό ένα κελάρι όπου συχνάζουν έλληνες φοιτητές... για να φάω σνίτσελ στην Αυστρία, ίσως! :)
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Μα κι εγω ελληνιδα φοιτητρια ειμαι :) δεν εχω σκοπο να'μαι καθε μερα σ'αυτα. γενικα προτιμω ομως τα πιο ατμοσφαιρικα μαγαζια. στυλατα τυπου τεραστια και τετοια δε ξερω αν μ'αρεσουν... παρ'ολα αυτα επειδη σ'ενα ταξιδι νομιζω πρεπει να'μαστε παντα ανοιχτοι αν υπαρχει κατι καλο πολυ ευχαριστως... δεν εχω παει λονδινο, δε ξερω τι εννοεις στυλατο; εγω στο μυαλο μου εχω τις γνωστες pub. στυλατο εννοεις ας πουμε το οχo tower; αυτο μου ηρθε τωρα.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Λοιπόν

επειδή ο κόσμος είναι ένα κελάρι...

ιδού μια gastropub που θα φας αξιοπρεπώς και θα δώσεις γύρω στο 20λιρο

Norfolk Arms - Norfolk Arms

Σε απόσταση βολής από τη Russel Square.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
854
Likes
791
Εμένα απλώς δεν είναι του γούστου μου για ποτό ένα κελάρι όπου συχνάζουν έλληνες φοιτητές... για να φάω σνίτσελ στην Αυστρία, ίσως! :)
Αυτο το συμπερασμα πως το εβγαλες?
Οι φοιτητες στους οποιους αναφερθηκα ηταν σκωτσεζοι..
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Χεχε, τωρα θα συμφωνησω! Παντως το μαγαζι ηταν ωραιο, κ το οτι πετυχα Ελληνες μου εκανε εντυπωση, γιατι καθολου τουριστικο κλπ δεν ηταν

Μην σου κάνει καμία εντύπωση
Οι Ελληνες είναι γεννημένοι κουλτουριάρηδες και όχι τουρίστες !!!
 

anna1971

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Καλημέρα. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια καταστήματα στο Λονδίνο με φτηνά αθλητικά - μπλούζες ομάδων κ.λπ.- για να μη ξετιναχτώ από τα δώρα για τα πιτσιρίκια? Κάτι είχα δει στα forum, αλλά μου είναι αδύνατο να το βρω! Ευχαριστώ πολύ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.617
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom