Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Η απουσία του τριπάκια είναι πλέον αισθητή...
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
παιδια που συμφερει να κανω τα ευρω σε αγγλικς λιρες? σε καποια ελληνικη τραπεζα?τραπεζα ελλαδος? ανταλλακτηρια στο Λονδινο?ευχαριστω
Εγώ πάντα κάνω παζαρεύοντας στα τοπικά ανταλλακτήρια. Για μεγάλα ποσά, μπορείς να πετύχεις πολύ καλές τιμές.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
αυτο το κολλημα με τα ανταλλακτηρια δεν το καταλαβαινω ειλικρινα!!
Βρε παιδια, καρτουλα , ΑΤΜ και αυτο ηταν...
Βγαζεις λιγες λιρες για τις ψιλοαγορες και στα υπολοιπα πληρωνεις με την καρτα (ακομα και στα εστιατορια)
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Γιατί τα ανταλλακτήρια είναι η πιο ασφαλής λύση. Οι άνθρωποι που είναι στο χώρο των εστιατορίων, (και όχι μόνο), γνωρίζουν πολλές περιπτώσεις με απάτες που έχουν γίνει κατά καιρούς με τις κάρτες.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Γιατί τα ανταλλακτήρια είναι η πιο ασφαλής λύση. Οι άνθρωποι που είναι στο χώρο των εστιατορίων, (και όχι μόνο), γνωρίζουν πολλές περιπτώσεις με απάτες που έχουν γίνει κατά καιρούς με τις κάρτες.
Ολη η γη κινειται με το πλαστικο χρημα εδω και δεκαετιες.
Οι τραπεζες ειναι η πιο ασφαλης λυση και οχι τα ανταλλακτηρια.
Ειδικα σε μεγαλουπολεις , οπως το Λονδινο, ακομα και νερακι με την καρτα παιρνεις..
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Αλλο οι τράπεζες κι άλλο οι κάρτες.
Κι εγώ ακόμη και νερό να πάρω, κάρτα θα δώσω. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν κυνδινεύω.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Το κόλλημα, καλή μου, οφείλεται στο ότι εμείς, παραδόξως και σε αντίθεση με όλο τον κόσμο, δεν κινούμεθα με πλαστικό χρήμα και δε σκοπεύουμε να το κάνουμε άμεσα.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Το κόλλημα, καλή μου, οφείλεται στο ότι εμείς, παραδόξως και σε αντίθεση με όλο τον κόσμο, δεν κινούμεθα με πλαστικό χρήμα και δε σκοπεύουμε να το κάνουμε άμεσα.
Όταν λέω πλαστικό χρήμα δεν εννοώ απαραίτητα την χρήση πιστωτικής κάρτας .Υπάρχουν και οι χρεωστικες.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.075
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Γιατί τα ανταλλακτήρια είναι η πιο ασφαλής λύση. Οι άνθρωποι που είναι στο χώρο των εστιατορίων, (και όχι μόνο), γνωρίζουν πολλές περιπτώσεις με απάτες που έχουν γίνει κατά καιρούς με τις κάρτες.
Το ανταλλακτήριο που μπορεί να το λειτουργεί και κάποιος απατεώνας που μπορεί να σου πλασάρει πλαστά χαρτονομίσματα ή να σε κλέψει με λίγο πολύ γνωστούς τρόπους γιατί είναι ασφαλέστερο από ένα αυτοματοποιημένο μηχάνημα τράπεζας?
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Αλλο οι τράπεζες κι άλλο οι κάρτες.
Κι εγώ ακόμη και νερό να πάρω, κάρτα θα δώσω. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν κυνδινεύω.
Σόρρυ? Τι εννοείς άλλο οι τράπεζες και άλλο οι κάρτες. Ο εκδότης της κάρτας τι είναι δηλαδή?

Αυτη την στιγμή, όπως έχουν τα πράγματα, ο πιο ασφαλής τρόπος αγορών και ειδικότερα στα ταξίδια είναι οι πιστωτικές κάρτες (βλ. Zero Liability).
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Αφου είναι οι κάρτες ο πιό ασφαλής τρόπος και ειστε ετοιμοι μεχρι και τα ρουχα σας να σκίσετε
ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί η πιστωτική κάρτα μου αρχές του περασμένου Δεκέμβρη ψωνιζε σε μαγαζιά της Σουηδίας ενω εγω δεν πήγα ποτέ ?????.
Μην είστε υπερβολικοί σε οτι λέτε γιατι η στραβή δεν αργεί !!!!!

Σορυ για το off topic αλλά έπρεπε να το αναφέρω μια και διαβάζω για κάρτες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.368
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom