Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

kroti

Member
Μηνύματα
22
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Δαλματικές Ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΝΔΙΑ
tripakias σε ευχαριστώ πολύ!Το πρόγραμμα το έχω ήδη σημειώσει και θα το έχω υπόψιν μου!
 

Gaea

Member
Μηνύματα
104
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Μεγαλη Βρετανια- Ιρλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
Το γύρο του κόσμου
Πεμπτη:greenwich, docklands, phantom of the opera

Παρασκευη:national gallery, british museum, london tower, london bridge, tate modern

Σαββατο:chelsea, notting hill, hyde park, covent garden

Κυριακη:camden town, westminster abbey, big ben, house of parliament, london eye
Συγνώμη αλλά το πρόγραμμα της Παρασκευής βγαίνει? Ή μήπως εννοείς να δεί κάποια μόνο από έξω?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.004
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πεμπτη:greenwich, docklands, phantom of the opera

Παρασκευη:camden town, westminster abbey, big ben, house of parliament, london eye

Σαββατο:chelsea, notting hill, hyde park, covent garden

Κυριακη:national gallery, british museum, london tower, london bridge, tate modern
Αυτά που σου λέει για Παρασκευή κάντα Κυριακή και τούμπαλιν. Camden είναι μόνο για Σ/Κ (τις άλλες μέρες ερημιά), και Notting hill (Portobello road market) πρέπει να γίνει Σάββατο.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
επισης την κυριακη μαλλον θες να πεις tower bridge και οχι london, ε;
Και να μπει κι ο st paul μεσα
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Συγνώμη αλλά το πρόγραμμα της Παρασκευής βγαίνει? Ή μήπως εννοείς να δεί κάποια μόνο από έξω?
Βγαινει. Καποια ειναι ανοιχτα μεχρι το βραδι.

Αν εισαι τα ζωα μου αργα δεν βγαινει καμια μερα.

Αυτά που σου λέει για Παρασκευή κάντα Κυριακή και τούμπαλιν. Camden είναι μόνο για Σ/Κ (τις άλλες μέρες ερημιά), και Notting hill (Portobello road market) πρέπει να γίνει Σάββατο.
Σωστος, οπως βλεπεις εχει γινει η αλλαγη πριν καν το ζητησεις!

επισης την κυριακη μαλλον θες να πεις tower bridge και οχι london, ε;
Και να μπει κι ο st paul μεσα
Τι να σου πω; Εγω αυτα που εγραψε εβαλα, copy/paste τα εκανα. Τωρα ισως να την εχει με τον πυργο την Tower γι αυτο να μην την εβαλε.
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Επαναφέρω το θέμα 'Οδηγός Λονδίνο' μιας και θέλω να μου λύσετε μια απορία. Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες και μπορώ να πω ότι έχω καταλήξει στο πώς θα κινηθώ, ποιά κάρτα θα πάρω, πού θα πάω...αυτό που μου έχει μείνει σαν απορία είναι το αν είναι προτιμότερο να κλείσω εισητήρια του southern railtrain απο το Gatwick για το σταθμό Victoria, από το ιντερνετ. Και αν ναι, από ποιό site? Αν έχει απαντηθεί η ερώτησή μου συγχωρείστε με αλλά 140 σελίδες δεν τις λες και λίγες....
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Συμφέρει να το κλείσεις μέσω internet γιατί αφενός είναι αρκετά φθηνότερο από το να το αγοράσεις από τον σταθμό και αφετέρου γλυτώνεις και χρόνο από πιθανή ουρά στο ταμείο. Εγώ όταν πηγαίνω μέσω Gatwick πάντα έτσι κάνω.
Καλύτερο site είναι Trains to Gatwick from Victoria | Gatwick Express | Gatwick Express όπου το απλό εισιτήριο έχει 16,85 λίρες ενώ με επιστροφή 29,55. Το πλεονέκτημα είναι ότι μπορεις να το χρησιμοποιήσεις οποιαδήποτε ώρα θέλεις και με ανοικτή ημερομηνία επιστροφής. Σημείωσε μόνο ότι λόγω έργων στη γραμμή οι αναχωρήσεις δεν είναι κάθε 15' αλλά κάθε μισή ώρα.
Καλό σου ταξείδι.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.004
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επαναφέρω το θέμα 'Οδηγός Λονδίνο' μιας και θέλω να μου λύσετε μια απορία. Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες και μπορώ να πω ότι έχω καταλήξει στο πώς θα κινηθώ, ποιά κάρτα θα πάρω, πού θα πάω...αυτό που μου έχει μείνει σαν απορία είναι το αν είναι προτιμότερο να κλείσω εισητήρια του southern railtrain απο το Gatwick για το σταθμό Victoria, από το ιντερνετ. Και αν ναι, από ποιό site? Αν έχει απαντηθεί η ερώτησή μου συγχωρείστε με αλλά 140 σελίδες δεν τις λες και λίγες....
Έχω μια απορία (όχι προσωπικά για σένα). Το από ποιό site θα κλείσεις τα εισιτήρια του τρένου σε απασχολεί... ΟΚ. Το αν αξίζει ή όχι να πληρώσεις το εισιτήριο για να μπείς στο Westminister Abbey, στο St. Paul's Cathedral ή στο Tower of London, δε σε απασχολεί ως ερώτημα? Γιατί δε βλέπω ούτε εσένα, ούτε κανέναν άλλο να το ρωτάει τελευταία... Ούτε βλέπω ερωτήσεις για το τι ώρα να πάει κανείς στη Borough Market, ούτε για το τι να δει κανείς στο Βρετανικό Μουσείο... Όλα τα έχετε λύσει και σας μείνανε τα ΜΜΜ για διερεύνηση?
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Έχω μια απορία (όχι προσωπικά για σένα). Το από ποιό site θα κλείσεις τα εισιτήρια του τρένου σε απασχολεί... ΟΚ. Το αν αξίζει ή όχι να πληρώσεις το εισιτήριο για να μπείς στο Westminister Abbey, στο St. Paul's Cathedral ή στο Tower of London, δε σε απασχολεί ως ερώτημα? Γιατί δε βλέπω ούτε εσένα, ούτε κανέναν άλλο να το ρωτάει τελευταία... Ούτε βλέπω ερωτήσεις για το τι ώρα να πάει κανείς στη Borough Market, ούτε για το τι να δει κανείς στο Βρετανικό Μουσείο... Όλα τα έχετε λύσει και σας μείνανε τα ΜΜΜ για διερεύνηση?
Όπως προανέφερα φίλε taver, διάβασα και τις 140 σελίδες που αφορούν στο Λονδίνο. Έχω καταλήξει πάνω κάτω στο τί θέλω να δω και να κάνω στο ταξίδι μου, διάβασα τις συμβουλές όλων σας για φαγητό, διασκέδαση, μουσεία κλπ και απο΄κεί και πέρα είναι καθαρά δικό μου θέμα πώς θα προγραμματίσω το τριήμερό μου. Σ΄αυτή τη φάση, αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι το αν είναι καλύτερα να κλείσω τα εισητήρια του τρένου από το internet. Άυτό σημαίνει ότι τα υπόλοιπα δεν με απασχολούν;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μμμμάλιστααα... Αφενός ο άνθρωπος δεν αναφέρθηκε ειδικά σε σένα, να βοηθήσει ήθελε (υποδεικνύοντας κάποια ουσιώδη), και του "τη λες" κι αποπάνω! ΟΚ, got the message. Thanks.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom