Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Εχω την εντύπωση πως είναι κοντά.

κοντά δεν το λες και ούτε και όμορφα να το κόψεις με τα πόδια. Καλύτερα να βγεις κατευθείαν από τις αντίκες στα banks και από κει να το κόψεις ποδαράτο μέχρι London Bridge

Παρασκευή δε θα έχει τίποτα

Τσου. κοίτα μη χάσεις την Camden και δες αν μπορείς να την χωρέσεις κι εκείνη

Ναι, την είδα στον οδηγό και μου φάνηκε πολύ καλή, αλλά γράφει πως δεν είναι αύκολη η πρόσβαση κ επειδή ήδη έβαλα πολλές είπα να την αφήσω...

1km από haggerston (overground). μαζί σου. άσ' την καλύτερα

Πόσο να κάνει δηλαδή??? Παραπάνω????

Χθες πάντως 23:47 το πήρα και 00:19 ήμουν London Bridge (με μια στάση μόνο όμως στο Croydon)

απ'ότι έχω καταλάβει West Hampstead και Hampstead δεν είναι κ δίπλα με τις συγκοινωνίες.

Λάθος. δυο μόλις στάσεις με τον Overground
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.451
Kαι γω προτείνω να πάτε Greenwich! Η θέα από τον λόφο (λίγο πριν βραδιάσει) ήταν για μένα το highlight του ταξιδιού!
Επίσης αν πας τελικά στο Greenwich και αφού τελειώσεις τη βόλτα σου και έχεις διάθεση και χρόνο μπορείς να περάσεις στην απέναντι όχθη μέσως μιας υπόγειας πεζής σήραγγας και να πας με τα πόδια στο canary wharf. To σημείο εισόδου είναι στην όχθη εκεί που βρίσκεται το Cutty Sark...
 

travellgirl

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Τσου. κοίτα μη χάσεις την Camden και δες αν μπορείς να την χωρέσεις κι εκείνη

Εδώ μπερδεύτηκα λίγο. Πού να τη χωρέσω στο Σ/Κ, ε?

Χθες πάντως 23:47 το πήρα και 00:19 ήμουν London Bridge (με μια στάση μόνο όμως στο Croydon)

Τόσο μου το βγάζει από το site, Train travel information - Service updates | First Capital Connect
Δεν υπάρχει πρόβλημα με τα τόσο πρωινά δρομολόγια, ε?

Λάθος. δυο μόλις στάσεις με τον Overground
Ναι!!! Κοίταζα μόνο το μετρό... :russianroulette:

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ για τις πληροφορίες!!
 

travellgirl

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
στο London Bridge είναι, όχι στο Bermondsey. Εκεί είναι η αγορά αντικών αν θες

Παρασκευή δε θα έχει τίποτα

σκέψου και την Broadway σχετικά κοντά στην Columbia.

δεν το έψαξα αλλά είσαι σίγουρη; μια ώρα για να φτάσει;

άρα καθώς θα βρίσκεσαι Hampstead σε ποιό πάρκο θα επιλέξεις να πας; Μα στο Hampstead Heath. παρακάτω σου παραθέτω μερικά θέματα που έχω ανοίξει για το Λονδίνο, ίσως να σου ανοίξω την όρεξη:
http://www.travelstories.gr/%E3%F1%...EA%E1-%F4%EF%F5-%EB%EF%ED%E4%DF%ED%EF%F5.html
http://www.travelstories.gr/%E3%F1%...%EF%DC%F3%F4%E9%E1-%EB%EF%ED%E4%DF%ED%EF.html
Επίσης αν πας τελικά στο Greenwich και αφού τελειώσεις τη βόλτα σου και έχεις διάθεση και χρόνο μπορείς να περάσεις στην απέναντι όχθη μέσως μιας υπόγειας πεζής σήραγγας και να πας με τα πόδια στο canary wharf. To σημείο εισόδου είναι στην όχθη εκεί που βρίσκεται το Cutty Sark...
Ελπίζω να προλάβω. Ευχαριστώ πολύ πολύ!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μα όταν λέω ότι τα έχω διαβάσει όλα, εννοώ ΟΛΑ!! Το έχω στα υπόψιν για την Τετάρτη, αν κ μπορεί να σου φανεί παράξενο απ'ότι έχω καταλάβει West Hampstead και Hampstead δεν είναι κ δίπλα με τις συγκοινωνίες. On foot δεν ξέρω. Άσε που μάλλον θα χιονίζει όταν πάμε :(:(:(:(:(
Οπως σου λεει ο kalspiros ειναι κοντα και πιστευω πως ειναι κριμα να μην πατε. Κατα την αποψη μου ειναι το ωραιοτερο μερος στο Λονδινο και το ξενοδοχειο σας ειναι μεν καπως μακρια απο τα περισσοτερα αξιοθεατα αλλα ειστε πολυ τυχεροι που εχετε την ευκαιρια να δειτε το Heampstead Heath.

Tετάρτη: Βόλτα σε κάποιο πάρκο και ότι δε πρόλαβα από κάποια άλλη μέρα. Το μόνο σίγουρο.
Η Τεταρτη θα ειναι μαλλον η πιο φορτωμενη μερα...
 

travellgirl

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Οπως σου λεει ο kalspiros ειναι κοντα και πιστευω πως ειναι κριμα να μην πατε. Κατα την αποψη μου ειναι το ωραιοτερο μερος στο Λονδινο και το ξενοδοχειο σας ειναι μεν καπως μακρια απο τα περισσοτερα αξιοθεατα αλλα ειστε πολυ τυχεροι που εχετε την ευκαιρια να δειτε το Heampstead Heath.

Με πείσατε και θα πάω οπωσδήποτε, αν κ δε βλέπω σύμμαχό μου τον καιρό


Η Τεταρτη θα ειναι μαλλον η πιο φορτωμενη μερα...
Χα! Με τις νέες πληροφορίες αλλάζει και το πρόγραμμα...:)
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ευχαριστώ echo2011 για τις πληροφοριες.Ελπίζω όταν παω εγω να μην έχει πολλή ουρά γιατι δεν είναι γιορτινή περίοδος.
Απότι διάβασα στο tripadvisor έχει ουρές όλο το χρόνο.. Ίσως βέβαια ναναι λίγο καλύτερα.. Πες μας όταν γυρίσεις! Καλά να περάσεις!
 

travellgirl

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
echo 2011 προσπάθησα να σου απαντήσω αλλά πρέπει να γράψω 20 μην. (??!!@#!!) για να απολαμβάνω αυτό το... προνόμιο! Όπως και να έχει, φεύγω σε 10 μέρες, μόλις γυρίσω θα σου πω ;)
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
echo 2011 προσπάθησα να σου απαντήσω αλλά πρέπει να γράψω 20 μην. (??!!@#!!) για να απολαμβάνω αυτό το... προνόμιο! Όπως και να έχει, φεύγω σε 10 μέρες, μόλις γυρίσω θα σου πω ;)
α ωραία, σ'ευχαριστώ πολύ! Καλό ταξίδι! :)
 

g-keeper

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
παιδια καλημερα.ειμαι νεος εδω και θα ηθελα τη γνωμη σας..
εχω κλεισει ενα ξενοδοχειο για 5 νυχτεσ γυρω στα 600 ευρω το οποιο ειναι το Booking.com: Ξενοδοχείο Henry VIII, Λονδίνο, Ηνωμένο Βασίλειο - 1642 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
αλλα απο συζητησεισ βρηκα και το Amsterdam Hotel | Earls Court Hotel, Budget Hotel London
θα παω 2-2 με 7-2
το πρωτο ειναι κοντα στο bayswater κοντα στο σταθμο queensway στην κοκκινη γραμμη
και το αλλο στο earl s court και ειναι και πιο φθηνο.τι μου προτεινετε??ευχαριστω και μετα εχω κι αλλες ερωτησεις ετοιμαστειτε!!!
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
παιδια καλημερα.ειμαι νεος εδω και θα ηθελα τη γνωμη σας..
εχω κλεισει ενα ξενοδοχειο για 5 νυχτεσ γυρω στα 600 ευρω το οποιο ειναι το Booking.com: Ξενοδοχείο Henry VIII, Λονδίνο, Ηνωμένο Βασίλειο - 1642 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
αλλα απο συζητησεισ βρηκα και το Amsterdam Hotel | Earls Court Hotel, Budget Hotel London
θα παω 2-2 με 7-2
το πρωτο ειναι κοντα στο bayswater κοντα στο σταθμο queensway στην κοκκινη γραμμη
και το αλλο στο earl s court και ειναι και πιο φθηνο.τι μου προτεινετε??ευχαριστω και μετα εχω κι αλλες ερωτησεις ετοιμαστειτε!!!
Σαν θέσεις είναι εξ ίσου καλές και οι δύο,και τα δύο είναι κεντρικά ξενοδοχεία,
οπότε δες τα συν και τα πλήν του καθενός και την τιμή και αποφασίζεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.349
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom